Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 7:07
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 toyota landcruiser 70 pomoc s pridavnou prevodovkou 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 23.11.2015, 0:14
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Prajem Dobrý deň, snažil som sa svoj problém poriesiť sám ale musím sa poradiť s ľuďmi ktorý už majú niečo za sebou :-) mám taký problém že keď idem na aute 70 tak sa mi rozlietaju predné kolesá auto sa nedá ovládať už som vymenil predny diferencial ťažko sa zháňal ale musel som pretože tam bol vylamany zub. mechanik mi povedal že to bude pridavnou prevodovkou že je to rozbité neviem ju nikde zohnať za normálne peniaze a už som zúfalý :-( auto smé s ocom kúpili ako pomocnika na pozemkoch a práve tomu sme sa chceli vyhnúť aby sme investovali toľko do auta A práve to sa stalo boli sme okašľany a auto už stojí mesiac a pol v servise V Prešove. nevie mi niekto poradiť kde môžem za niejake normálne peniaze zohnať prídavnú prevodovku aj s rychlostnou skriňou ? ďakujem za odpovede :-)


Pon, 23.11.2015, 9:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
1. ako prve by som sa uistil, ze predne kola su OK - vyvazit, pozriet behune, ci nie su poskodene
2. potom by som zkontroloval vsetky vole - capy a silentbloky na prednej naprave
3. zkontrolovat vole na prednom kardane, pripadne ho zhodit a vyskusat jazdu bez
4. potom by som sa zaoberal pridavkou, ale asi nebude treba, by som si tipol

_________________
unlimited


Pon, 23.11.2015, 9:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tiež mám dojem, že to bude niečo iné ako prídavná prevodovka.
Presne ako píše Dzordzo, odstrániť všetky vôle na prednej náprave, geometria. nakoľko máš v predu Tuhú nápravu tak chytáš deatwoble. Vždy je príčina viacerých vôly nielen jedna.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 23.11.2015, 10:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ako pisu hore.... skontroluj ulozenia prednej napravy a vyvazenie kolies capy a vsetko okolo toho...

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 23.11.2015, 11:04
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 23.11.2015, 0:14
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
kardan do predu bola odpojená ale aj tak to robilo hoci menej ale ja tak sa nedá s tým chodiť :?


Pon, 23.11.2015, 11:11
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Hm .. a ako suvisi odpojeny kardan s tym, ci sa predne kolesa tocia alebo nie ?
To ze nie su kolesa hnane kardanom, neznamena, ze nie su tlacene zadnou napravou ...

viac napr tu viewtopic.php?f=5&t=2206&hilit=death*

Ak si myslis, ze je to prevodovkou, zistis to (Asi) jednoducho .. pusti to dolu kopcom na neutrali ... Ak to robit bude, suvisi to len a len s kolesami ... (ak mas na to gule, mozes motor aj vypnut, ale prides o posilnovac, a hlavne si nezamkni volant :twisted: ).


Pon, 23.11.2015, 11:29
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 23.11.2015, 0:14
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
No skúšal som to a robí to iba keď pri zábere prevodovky vedel by niekto o nejakej pridanej prevodovke (komplet) ? :-) alebo niejaká stránka kde ju zoženiem. Ešte mám ďalšiu otázku líšia sa tie prevodovky na 2.4 diesel resp. či je viac typov pretože sa bojím toho že keď by som dal nesprávnu tak by mi rozbilo diferencial predný zadný :( Ďakujem


Pon, 23.11.2015, 16:03
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
Synečku, Tebe sa asi nedá pomôcť, alebo o to vôbec nestojíš. Tu píšeš, dovolím si Ťa citovať " kardan do predu bola odpojená ale aj tak to robilo hoci menej ale ja tak sa nedá s tým chodiť :? " Prečo stále riešiš prídavnú prevodovku :smt135 . Ja si myslím, že by si mal poslúchnuť pánov čo Ti tu radili eliminovať vôle na prednej náprave od uchytenia nápravy cez guľové čapy a ak má Tvoje auto ešte stabilizátor tak aj jeho gumené časti. Ale v prvom rade dobre skontrolovať pneumatiky a ich vyváženie.

Prajem pekný deň a skoré odstránenie problému.
S pozdravom Michal.


Pon, 23.11.2015, 19:09
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 23.11.2015, 0:14
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Pretože mne to vkuse hovorí mechanik že je tam problém je v servise už mesiac a vravel že to všetko bolo skontrolované. Ďakujem idem mu to odkázať nech to urobí


Pon, 23.11.2015, 19:13
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Toto čo popisuješ nemá s prídavkou nič spoločné, neviem kde na to prišiel.

Dobre ti radia kolegovia, 70 - 80 km/h je typická rýchlosť kedy sa nevyváženosť kolies a vôle v náprave začnú prejavovať.

Skontrolujte zvislé čapy, vôľu v kolových ložiskách, všetky guľáky, a všetky puzdrá ramien čo držia nápravu, včetne panhardky (tú predovšetkým). Nastaviť zbiehavosť a vyvážiť kolá.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 23.11.2015, 19:29
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 23.11.2015, 0:14
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
kardane sú V 100 percentnom stave všetko na nich bolo repasovane povedal že nad 70 sa rozchveje celá skriňa tak že sa bojí že ju roztrhne keď sa vyhodí neutrál tak to prestane a ked auto bolo na stolici tak to pozorovali že sa rozchveje celé auto ja už som fakt bezradny v predu bolo všetko menene už tam nieje nič staré takže už mi zostáva iba poďakovať starému majiteľovi že má dobré oklamal hovoril že auto je v 100 percentnom stave a už do neho bolo investované 2000 eura a ani nevidno takže Prosím keď niekto vie O nejakej pridavnej prevodovke a o rýchlostnej skrini tak mi pomôžte je to tá posledná vec geometria je na novo urobená kolesá vyvážené všetko je tuhé rámus ide s rýchlostnej skrini. Keby mi niekto poradil odkiaľ zohnať bol by som rád :)


Pon, 23.11.2015, 19:43
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 23.11.2015, 0:14
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Je tu niekto z blízkosti Prešova alebo niekde po blízku kto by dá nato pozrel a ohodnotil ? Bol by som vďačný aj zaplatím


Pon, 23.11.2015, 19:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Kontaktuj Patrika Petra z Vranova-ten ma prax s Toyotami -0907 467 398


Pon, 23.11.2015, 20:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Spýtaj sa toho svojho "mechanika" ako silou prenesie prídavna prevodovka vibrácie na prednú nápravu bez kardana? Ci cez wi-fi ci v Prešove objavili čosi nove.... Vyvaz kolesa ( a ci tam ten tvoj pseudomechsnik zbadal aj stav tlmiča riadenia )ostriekaj ich od blata a opravi sa ti aj prídavna prevodovka.....a ked si menil predný diferenciál nože nám prezraď prevodový pomer difu aky si tam dal je to pomer zubov hruška-hlavne koleso.... Ked si tam dal iný dif ako do zadu vies kde je problem ....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 23.11.2015, 21:04
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
eee ... na stolici sa auto rozochveje ... ok .. ale vtedy predne kolesa nemozu tancovat... (asi ani keby bolo 4x4, teda to je len dohad).
Fakt to nemozes pustit dolu kopcom na neutrali ?


Pon, 23.11.2015, 21:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: