Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:35
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Motor do Toyota Landcruiser LJ70 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Str, 16.12.2015, 14:53
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Caute, mam toyotu lc LJ70 2,4TD r.v. 1987 a mam ju uz dlhsi cas, no turbo sa uz druhy krat pokazilo a chvilu som to mal aj bez turba. Potrebujem poradit, chcel by som tam vlozit druhy motor, najlepsie hladky diesel a chcel by som vediet, ktore motory by sa tam dali vlozit, ktore by pasovali na spojku, lebo riesit to turbo ma uz nebavi. Auto nevyuzivam na offroad, ale tak pre seba a na pracu, tak preto ten hladky diesel. Vdaka.


Str, 16.12.2015, 15:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
ked ti stale odchadza turbo nieco robis zle, bud je to sposob jazdy, alebo ste pri vymene neurobili vsetko tak, ako sa ma

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 16.12.2015, 15:31
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 16.12.2015, 14:53
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Prve turbo odislo po 3rokoch, dal som ho repasovat a vydrzalo 4 mesiace. Podla mojho nazoru sa uz repasovat nemalo lebo obal turba uz bol velky, ale borec co ho robil povedal, ze to nie je ziadny problem, ale to som netusil, ze ho vytesni silikonom. Turbo vcuclo vsetok olej z motora, motor sa kusol a zostal som stat...Zohnal som druhy motor, nic ine mi neostavalo, a pokial som nemal turbo tak ten motor slapal da sa povedat, ze velmi dobre. Potom som zohnal druhe turbo, ktore bolo po repase, pan repasujuci sa zarucil za svoju pracicku a popritom sa valilo tolko oleja z toho turba, ze som mu ho odniesol na spatek a on mi na to povedal, ze mam na p... motor. Tak mi ty mudra hlava povedz, ze co teda robim zle, ked ten motor mi neprekrocil s tym turbom ani 3000 otaciek!!!! Uz som pisal, ze nejazdim offroad.


Str, 16.12.2015, 15:48
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.06.2011, 17:45
Príspevky: 168
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Na spojku ti bude pasovat len 2L-T, a nič ine, riešenie je silnejši 3.0liter 1KZ-T z LC90 alebo možeš dat 2,3 či 2,5 z mercedesa no prirubu na spojku musiš riešit stale

už maš v tom aute druhy motor ? pri vymene motora bolo treba pozriet piestne kružky
tiež sme mali LJ 70 2,4TD a podfukovali valce, proste vybehany motor a tlakovalo olejovu sustavu , cez prepad turba tlačilo olej DO turba a potom do vyfuku, ani turbo po repase tuto zavadu nevyriešilo, tak sme namiesto olejoveho viečka dali koleno, z kolena hadicu ktora tieto tlaky odvadzala a bolo po probleme
divne mi je len že nam to nežralo ani olej 10w-40 od Fuchsu taky tuhši ale šlapalo to pekne

_________________
EXEX ExToyota Land Cruiser LJ 70 2,4TD
EX... Toyota Land Cruiser KZJ 70 3,0TD
AKTUALNE... Toyota Land Cruiser HDJ80 a.k.a Hippo expedition


Str, 16.12.2015, 16:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 821
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
http://www.sbazar.cz/vymenmotor/detail/ ... -kompletni
http://www.sbazar.cz/toyotadily/detail/ ... 0-30-td-rv

_________________
Kde ostatní končia ...


Str, 16.12.2015, 17:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Tak je to ze tie turba od Toyoty neodchádzajú pokial dostavanú co potrebuju to jest olej ....su tak poddimenzovane hl.na 2,4 td ze neexistuje aby sa zničilo je to možné len chybou motora slabý tlak oleja a podobne
Základným pravidlom a podotýkam aj podmienkou záruky je zhodiť olejovú vaňu vyčistiť saci kos olej predpokladám kedže nejazdis ako vravíš terén olej meníš sporadicky ďalej nechápem ľudí ktorý dajú repasovať diely kadejakými pozberancom a potom nadávajú na daný ten ci onen typ motora
A na margo odporúčaní 3litra ci iného motora je moj názor ten ked klakla 2,4ka kľakne aj 3liter ci hocijaký motor .... Kazí sa ti to nie preto ze je to zle kazí sa to preto lebo robíš chyby ty a tvoj team pseudoautomechanikov

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Str, 16.12.2015, 18:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: