Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:45
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Ford Explorer 4,0 - chlapci potrebujem radu 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Ahojte chlapci.
Keďže som oveľa menej skúsený offroadak ako každý jeden z vás, tak žiadam skúsenejších o radu.
Chcem kúpiť/ respektíve vymeniť za moje auto Ford Explorer 4,0 benzín. Bol som autíčko pozrieť, je pekne zvnútra zvonku, pohony fungujú, prevodovka radí celkom dobre ale jedine čo som si všimol ako negatívum je zvláštny klepavy zvuk motora na voľnobehu. Pri jazde má motor úplne zdravý zvuk. Čím by to mohlo byť? Je tu niekto kto má takéto auto a riešil takúto chybu? Viem že do každého kúpeného auta treba čo to investovať, ale nechcem zas kúpiť niečo čo naozaj nemá zmysel. Ďakujem veľmi pekne každému ochotnemu za pár slov


Ned, 09.10.2022, 16:50
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Prípadne pomôcť s kontaktom na človeka ktorý je spoľahlivý a vyzná sa v týchto autách čo o sa týka servisu
Ďakujem


Ned, 09.10.2022, 17:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ahoj.
To, čo ti teraz sem napíšem, nie je o Ford-e 4.0, ale o inom motore, 2,5 radový 4valec, benzín.
Prejavoval sa presne tak, ako píšeš: zvláštny klepavy zvuk motora na voľnobehu. Pri zvýšení otáčiek klepavý zvuk ustal. Auto išlo normálne. Klepavý zvuk sa objavoval hlavne pod záťažou, kedy otáčky spadli veľmi nízko.
Tak sme špekulovali, čo to je, a v prvom rade sme odmerali tlak oleja. Podotkýnam za tepla. No tlak oleja bol mizerne malý, už si presne nespomínam, koľko. Po pridaní plynu sa tlak kus zdvihol a vzápätí klepavý zvuk ustal. Motor sa potom rozobral a zistilo sa, že ojničné ložiská boli opotrebované a celkovo aj ostatné ložiská na kľuke boli opotrebované.
Takže nechcem ti kaziť náladu, ale pokiaľ v tom motore sú malé mazacie tlaky, a kvôli tomu klepe, tak je zrelý na repas. Treba starostlivo zmerať mazací tlak, zistiť, koľko je pre ten motor normál.
Ale takisto tam môžu klepkať ventily, neviem ako je na tých motoroch vyriešené ich mazanie a vôľa. Nech sa vyjadria tí, čo tieto motorizácie už mali.


Ned, 09.10.2022, 19:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Zadné rozvody? Veď kto by ich menil stačia predné

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Ned, 09.10.2022, 21:54
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Ďakujem pekne. Radšej som to prehodnotil a nejdem do toho


Pia, 14.10.2022, 16:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ak to auto veľmi chceš, tak skús ho zjednať úplne dole, s tým, že ho doma rozoberieš a porobíš si podľa svojich predstáv.


Pia, 14.10.2022, 17:13
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Dobrá rada, ale nebolo to možné, takže to vzdávam a myslim, že som sa vďaka vašim príspevkom aj dobre rozhodol, keďže vieme, ako tieto opravy môžu dopadnúť. Niekedy sa podarí vyriešiť problém rýchlo a niekedy to je nekonečný príbeh a studňa na peniaze


Ned, 16.10.2022, 22:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: