Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 06.05.2024, 2:02
Dnes je pondelok 6. mája 2024, meniny má Hermína a zajtra Monika




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 DAKAR 2011 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zuzuu píše:
čo z toho, keď naši nemajp ani na tých "nosičov voda" fňuk, aj tak je to celé o peniazoch a poriadne zabezpečenom tíme


ale maju, akurat nevozia v asistencii druhe auto/motorku/kamion;-)

tento rok to bola fakt extremna smola, rozbit turbo, pokazit zapalovanie, zadret motor, nechat vysiet plyn, zlomit poloosu, urvat koleso...


Pia, 14.01.2011, 11:41
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zuzuu píše:
visby píše:
v tomto pripade chybala rychla asistencia, nieco co loprais proste nedokaze zaplatit a kamazy maju hned dva krat...

co sa tyka rusov, tak polka ostrych kamazov ide s deutzom, vacsina ma podvozok od riegera a kopec penazi maju z red bullu;-)


Presne tak, toto bolo aj v prípade Svitka, tiež ho tam nechali 6 hodín v púšti a keby sa také niečo stalo Comovi, alebo Despremu tak by to boli minúty pokiaľ by boli pri ňom. No bohužiaľ, tu je to stále tak, že aj keď je kopa šikovných ľudí v motošporte, ktorí by skutočne niečo veľké dokázali a s patričnou hrdosťou reprezentovali SK ale ja CZ vo svete tak nie je toho, kto by ich v tom podporil. Tu sa stále pchajú peniaze do "bezvýznamých" športov, len preto lebo majú vo svete meno, čo na tom, že koniec koncov aj tak v nich skoro nič nedosuahneme a skoro nič neznamenáme. Keby sa poriadne podporili tímy, tak ako napríklad Kamaz a iné, tak by všetci čumeli, aké šikovné je to naše malé Slovesnko a tak isto aj Česko. Bojím sa, že sa to nezmení ale.


Zuzka Ono nemozeme hovorit o ziadnom sporte ako o bezvyznamnom i ked si to dala do uvodzoviek, a viem, ze si to tak ani vlastne nemyslela. Niektori ludia nase hobby prirovnavaju tiez k bezvyznamnemu, ba co viac my sme ti co iba nicia prirodu. Ked sa u nas stratil maly chlapec asi 3 rocny ku koncu leta a ked ho hladali takmer vsetci vratane psickarov, hasicov, policajtov, motorkarov, stvorkolkarov a nas na terennych autach, vtedy nevadi zrazu, ze sa tam niekto vozi a zrazu sme dokonca zavolani na pomoc. Mal som to stastie, ze ho motorkar predo mnou nasiel a bol som najblizsie s Nivou tak som ho bral ja. Chudak bol bosi, cely sa trasol od zimy. Neviem si predstavit co by tam robil celu noc. Cize aj tak som chcel iba tym povedat, ze kazdy v tomto state ma pravo na rozvoj svojho konicka, na svoju zalubu a malo by sa kazdemu vyhoviet. Samozrejme kazdy aj musi byt zodpovedny a chranit a setrit prirodu v co najvacsej miere. Zuzka a co sa tyka tych penazi, bolo by pekne keby ti nasi milionari "sikovni" ktori sa tak lahko a casto krat nezakonne dostali k tazkym milionom aspon financne pomohli tymto nasim dobrym jazdcom. Mohla by to byt pre nich taka satisfakcia, ze ked obabrali stat, tak aspon takto by mohli pomoct teraz ked uz su v plnke. Ale to by sme asi chceli vela, ze?


Pia, 14.01.2011, 13:40
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 14:15
Príspevky: 318
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ladanivapepe píše:
Zuzuu píše:
visby píše:
v tomto pripade chybala rychla asistencia, nieco co loprais proste nedokaze zaplatit a kamazy maju hned dva krat...

co sa tyka rusov, tak polka ostrych kamazov ide s deutzom, vacsina ma podvozok od riegera a kopec penazi maju z red bullu;-)


Presne tak, toto bolo aj v prípade Svitka, tiež ho tam nechali 6 hodín v púšti a keby sa také niečo stalo Comovi, alebo Despremu tak by to boli minúty pokiaľ by boli pri ňom. No bohužiaľ, tu je to stále tak, že aj keď je kopa šikovných ľudí v motošporte, ktorí by skutočne niečo veľké dokázali a s patričnou hrdosťou reprezentovali SK ale ja CZ vo svete tak nie je toho, kto by ich v tom podporil. Tu sa stále pchajú peniaze do "bezvýznamých" športov, len preto lebo majú vo svete meno, čo na tom, že koniec koncov aj tak v nich skoro nič nedosuahneme a skoro nič neznamenáme. Keby sa poriadne podporili tímy, tak ako napríklad Kamaz a iné, tak by všetci čumeli, aké šikovné je to naše malé Slovesnko a tak isto aj Česko. Bojím sa, že sa to nezmení ale.


Zuzka Ono nemozeme hovorit o ziadnom sporte ako o bezvyznamnom i ked si to dala do uvodzoviek, a viem, ze si to tak ani vlastne nemyslela. Niektori ludia nase hobby prirovnavaju tiez k bezvyznamnemu, ba co viac my sme ti co iba nicia prirodu. Ked sa u nas stratil maly chlapec asi 3 rocny ku koncu leta a ked ho hladali takmer vsetci vratane psickarov, hasicov, policajtov, motorkarov, stvorkolkarov a nas na terennych autach, vtedy nevadi zrazu, ze sa tam niekto vozi a zrazu sme dokonca zavolani na pomoc. Mal som to stastie, ze ho motorkar predo mnou nasiel a bol som najblizsie s Nivou tak som ho bral ja. Chudak bol bosi, cely sa trasol od zimy. Neviem si predstavit co by tam robil celu noc. Cize aj tak som chcel iba tym povedat, ze kazdy v tomto state ma pravo na rozvoj svojho konicka, na svoju zalubu a malo by sa kazdemu vyhoviet. Samozrejme kazdy aj musi byt zodpovedny a chranit a setrit prirodu v co najvacsej miere. Zuzka a co sa tyka tych penazi, bolo by pekne keby ti nasi milionari "sikovni" ktori sa tak lahko a casto krat nezakonne dostali k tazkym milionom aspon financne pomohli tymto nasim dobrym jazdcom. Mohla by to byt pre nich taka satisfakcia, ze ked obabrali stat, tak aspon takto by mohli pomoct teraz ked uz su v plnke. Ale to by sme asi chceli vela, ze?


Jasné, plne s tebou súhlasím, a ja som samozrejme, že preto dala to bezvýznamný do úvodzoviek, že som to myslela obrazne a skôr som tým bezvýznamým myslela, že len skutočne málokrát v ňom, dosiahnu až tie úplne popredné priečky. No a inak o takých skutkoch ako píšeš, že sa hľadal ten chlapček, tak o tom by sa malo viac hovoriť a viac písať, lebo o offroaďákoch sa väčšinou skutočne píše ako o tých, ktorí len ničia a ničia a nič dobrého nespravia a to nie je pravda. Samozrejme sú aj takí, ktorí nič nerešpektujú a skutočne ničia, ale to je asi všade tak. A inak fakt dolu klobúk pred tebou za toho chlapca. A tí "šikovní" milonári by mali naozaj porozmýšľať, lebo zafinancovať veľký tím napríklad na Dakare, ktorí bude sláviť úspechy a niesť všade logo ich firiem ich zviditeľní oveľa viac ako niekto kto napríklad vypadne už v prvom druhom preteku a nedostane sa ani do štvrťfinále, nie to do semifinále. No, ale viem, každého baví niečo iné a preto niečo iné aj podporuje. :D


Pia, 14.01.2011, 15:08
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 14:15
Príspevky: 318
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak naozaj sa to valí a valí, zase smrť včera na Dakare, nejaký divák prišiel o život pod kolesami závodného špeciálu. Je to smutné, že každý rok príde k nejakej tragédii.
Smutné pre nás je aj to, že v motorkách nám zostal už len jeden zástupca a to Matoška 34.miesto a za ČR Pabiška . Nech sa chlapci držia. Celkovo sa bude tvrdo rozhodovať o prvenstvo medzi Comou a Despresom, keďže zajtra toto krásne šialenstvo nazvané Dakar končí a za tretím miestom ide tvdo Rodrigues.
Takže včera to bolo:
1. Coma
2. Despres
3.Rodrugues

Celkovo:
1.Coma
2 Despre
3.Lopez
Ale Despres dostal penalizáciu 40 min kvôli výmene motora.
V autách sa bude rozhodovať už len medzi týmom Volkswagen / z čoho som tak trocha smutná/ ale zase kvalitný tím je kvalitný tím a treba im to uznať. Mojou srdcovkou ale aj tak zostával Peterhansel, tak nech dojazdí v pohodke. Dnes opäť boje v tíme VW
Môj tip na víťaza v triede áut je Al Attiyah, ale len o chlpatý chlp a to doslovne.
Takže po včerajšej etape:
1. Saiz
2.De Villiers
3. Al Attiyah

Celkovo
1.Al Atiyah
2. De Villiers
3. Sainz

V triede kamiónov už nie je o čom rusi sú opäť králmi Dakaru a opäť to bude Čagin, ako to tak vyzerá. Darmo, legenda s obrovskou podporou, to iný výsledok ani neveští.
V quadoch je smutné to, že Macháček už nejde, mal to dobre rozjazdené.
Celkovo včerajšia etapa plná blata a blata a zas len blata. :D ale ja blato môôôžem takže veľmi nádherné zábery. Uvidíme dnes a zajtra krásny záverečný ceremoniál a aachh pre mňa smutný deň, lebo končí tento nádherný závod a potom opäť o rok.


Sob, 15.01.2011, 20:53
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 14:15
Príspevky: 318
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže zajtra koniec najkrajšieho a najmilovanejšieho preteku. Už pred 25 rokmi povedal Tiery Sabine, že Dakar je obrovská škola dobrodružstva, je to spôsob ako sa posunúť dopredu a pre všetkých milovníkov motošportu, je to obrovská výzva. Súhlasím s tým, je to výzva dokázať si niečo neskutočné, siahnuť si kvôli tomu až na dno svojich síl, ale stojí to za to. Určite to za to stojí, Dakar je droga, ale krásna droga, ktorá prúdi v žilách a zostane tam navždy. Dakar je šialenstvo ale krásne. Dakar je závislosť, ale taká, ktorej sa nikdy nechceš zbaviť. Dakar je život, je láska, je vrchol všetkého po čom môže off závislák túžiť. Nech to už dopadne akokoľvek, teším sa na zajtrajší deň a vzdávam hold všetkým tým, ktorí prejdú cieĺovou páskou ako prví a všetkým tým, ktorí vôbec prejdú cieľom, ale aj tým, ktorí nedokončili, za to akí bili vytrvalí a že sa na toto nebezpečne krásne dobrodružstvo dali. :D Stále a stále im budem tíško závidieť, ale v dobrom. :D


Sob, 15.01.2011, 21:02
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 14:15
Príspevky: 318
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozdrav z Czech Dakar tímu

http://www.youtube.com/watch?v=enfkLd4eV1c&feature=player_embedded


Ned, 16.01.2011, 16:47
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 14:15
Príspevky: 318
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak, a máme po krásnom Dakare, po krásnych večeroch na ktoré som sa vždy tešila, že sa aspoň na chvíľu ponorím do tej úžasnej atmošky, ktorú Dakar ponúka a zasnívam sa, že som tam. Tak a je rozhodnuté, opäť legendy ukázali, že legendami sú a že ich tímy vynaložili veľké úsilie a vložili nemalé peniaze do toho, aby technika nesklamala. Ono nedalo sa očakávať, že to skončí inak, vždy budú prví tí, čo nielen, že sú šikovní, ale majú za sebou aj obrovskú podporu a zázemie, hoci sa nám to nepáči, lebo podmienky by mali byť podľa mňa viac dorovnané a nech by sa ukázali v prvom rade schopnosti závodníkov, ale tak to už nikdy nebude. Tak to bývalo, keď Dakar začínal. Mne osobne je najviac ľúto zoho, že tento rok sklamala technika našich a českých jazdcov, lebo skutočne mali na veľa, mali na to dotknúť sa hviezd na Dakarskom nebi, nech už to dopadlo ako dopadlo, aj tak sú hrdinovia a dolu klobúk pred nimi všetkými. Takže tu máme tohtoročných hrdinov Dakaru:

Motorky:
1. Coma
2. Despres
3. Rodgriges

Quady:
1. Alechandro Patrotronelli

Autá:
1. Al Attyiah - vyšiel mi tip
2. Villeirs
3. Sainz
4. Peterhansel - smútim, ale nabudúci rok im to ukáže určite

Kamióny:

1. Čagin
2. Kabirov

A tu sú legendy aj na fotkách :
Obrázok

Obrázok
Obrázok
A teraz vyrhnime sa na Budapešť - Bamako a držte palceeee.


Ned, 16.01.2011, 18:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.03.2009, 19:28
Príspevky: 811
Bydlisko: Brezno,Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dnes sa šiel v Brezne motoskijoring a Štefan Svitko si to nenechal újsť samozrejme vyhral všetko čo sa dalo aj motoskijoring a aj motocross na snehu
Obrázok

tu je pár foto
http://www.offroadweb.sk/akcie-okolo-na ... rezne.html

_________________
http://www.wsa.sk/ všetko pre offroad a expedície


Ned, 30.01.2011, 22:27
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 14:15
Príspevky: 318
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sup.agency píše:
Dnes sa šiel v Brezne motoskijoring a Štefan Svitko si to nenechal újsť samozrejme vyhral všetko čo sa dalo aj motoskijoring a aj motocross na snehu
Obrázok

tu je pár foto
http://www.offroadweb.sk/akcie-okolo-na ... rezne.html


Nádhera, Pišta je proste a jasne klasa.


Pon, 31.01.2011, 10:39
Profil
Frajer

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 23:03
Príspevky: 230
Bydlisko: Krnov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1012 ... pro-hosty/

Tak budeme držet palce všem Česko - Slovenským posádkám na dalším ročníku - DAKAR 2012 :smt039


Štv, 03.02.2011, 20:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron