Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:29
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Radlica na sneh na Patrol GR by Radoffroad 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zdeno píše:
Milan, Ty máš radlicu na Patrole?


Zdeno mám, s Patrolom pluhujem tretiu zimu (robím zimnú údržbu pre obec), spravil som ju z toho čo dom dal, nemal kto pluhovať, tak som ju zmastil za poobede. Účel plní, aj keď sa ju každé leto chystám prerábať kvôli estetike, ale zatiaľ so sa k tomu nedostal. Široká je 2,4m záber má 2m a váži okolo 100kg

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Str, 16.01.2013, 21:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale to sa len tak okrajovo pýtam že ako to vyzerá s tými lahšími autami.

Andrej, pred Patrolom som mal radlicu aj na Daihatsu Rocky. Je trochu väčší ako samurai, ale pluhovať sa s tým dá. Dôležitý je sklon a šírka radlice a samozrejme váha. Nemal som v ňom ani zadné sedačky, tak potreboval asi 250 kg záťaže. To ale závisi aj od snehu, dnes poobede som musel nejakých 100kg naložiť aj do Patrola. Tá kaša čo bola dnes má takú váhu že predok skoro stále odtláča.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Str, 16.01.2013, 21:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
milan diki za info :wink:
Takže viac menej aj pri lahšom aute sa to dá skopenzovať záťažou v prípade potreby..
Pluhuješ aj s reťazami ? keďže robíš údržbu po dedine ?

To mi je jasné že sa to inak správa pri prašane a inak pri premočenom snehu.

čo som čítal ohľadom radilice čo to tak sa písalo aj to čo si písal ty že záleží od sklonu pluhu a hlavne aj od uchytenia..

ty máš ten pluch spravený ako ? napevno ? alebo sa ti dá aj otačať radlicou kam potrebuješ ?
a pri tej váhe 100kg môže byť aj zapínanie pluhu zaujimavé ak si máš sám poradiť. či ?

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 16.01.2013, 22:04
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej, pluh mám napevno, kedysi som to skúšal s natáčacim v oboch smeroch a na Rockym to fungovalo. Pre Patrol som musel radlicu rozšíriť a pri hodinách ktoré s ním odpluhujem vydrží len napevno. Upínam ju do ťažných ok na ráme, priťahuje mi ju naviják, ráno o štvrtej sa ťažko hľadá nejaká pomoc.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Str, 16.01.2013, 22:24
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ten môj má teraz 30kg šírka 1,7m idem ho ešte vystužovať a dať na spodok gumu, výslednú váhu odhadujem na cca 40-45kg, tiež si ho dvíham navijakom a celkom som prekvapený ako to ide potlačím aj hlbší ťažký sneh, čo mne úplne stačí, dvor odpluhujem prípadne ulicu a hotovo
dá sa nejako jednoducho urobiť uchytenie pluhu tak, aby pri dvíhaní nebol tak nakrivo? keď ho mám hore je asi 10cm medzi cestou a pluhom, to je dosť málo, alebo stačí predĺžiť krátke rameno, aby sa pluh kus vyrovnal aby nebol tak šikmo a pri dvíhaní bude menej nakrivo?
ako mám uchytiť gumu na spodok? šikmo alebo rovno?
Obrázok


Štv, 17.01.2013, 0:44
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
andrej190 píše:
pandík ako ti šlo pluženie ?
koľko cm cca si plužil ?
Ide mi o to či nemáš ľahké auto na to ? Hrnul si iba po rovine ?
Poprípade je tu niekto kto má pluh s menším autom ? samuraj, jimmy, atd ?

Viem že čoto by pomohli aj reťaze, ale zaujíma ma či pluží v pohode aj lahšie auto alebo už má problémy..


stranu 2 som akosi prehliadol, pluhuje to dobre dnes bol ťažký sneh a ráno som ho odhrňal jak nič, viem o jednom z PP čo ma 2 samuraie a pluhuje snimi parkovisko pred Maxom alebo Lidlom a vravel že to ide dobre, určite záleží aj na gumách, keď nie je záber tak veľa nepotlačíš a ako bolo spomínané záleží to aj od snehu

doricka75 tiež ti pri dvíhaní ide pluh šikmo?


Štv, 17.01.2013, 1:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pando ten pluh bude stále šikmo pokial bude pootočeny do jednej strany a nebude rovno.A tu gumu by som založil presne na tu šikminu,ved ked ho položíš na zem tak tá šikmina by mala byť skoro rovno ak nie tak máš potom asik moc velký sklon.Alebo ešte možeš spraviť pluh na otáčanie a zaisťovať to jednoduch čapom tak aby sa dal dať rovno ale aj do strany.

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Štv, 17.01.2013, 7:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
okey. dik za info :wink:

ja to budem riešiť až cez leto predpokladám na ďalšiu sezonu ak sa podarí tak mám času ešte dosť na špekulovanie..

Akurát ja mám klesanie z dvoru na cestu čo je dosť uhol. čiže sa mi bude musieť radlica dosť do výšky dať nakloniť. a potom je ešte otázne ako sa to bude správať v takom uhle.

Teraz ma napadlo že ak sa nemýlim tak aj Mirec mal na nive radlicu nie ?
Poprípade ak si to prečítaš mirec skús sa vyjadriť aj ty ako to bolo s nivou :-)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 17.01.2013, 8:45
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dôležité je ju uchytiť čím bližšie k autu, preto ju mám upnutú na tých okách. Skúsil som ju dať dopredu na nárazník, myslel som si 40cm, to nemôže robiť extra problémy a čuduj sa svete, aj v prašane ma odtláčalo. Kreslenie nie je moja silná stránka, ale snáď pochopíš, pri takom uchytení to dobre dvíha a pluhuje aj hore kopcom.

Obrázok

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Štv, 17.01.2013, 10:48
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ked ta mas takyto takmer pravy uhol toho nosnika tak sa ti to nesnazi ,,vliezt,,pod auto? netlaci sa ti tlacit predok nahor ? :shock:


Štv, 17.01.2013, 16:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 22:26
Príspevky: 301
Bydlisko: OMSENIE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nie ide skoro rovno len daka vola na capoch robi svoje.

_________________
ARO 243TD motor PAJERO 2,5TD v predu naprava 461+ ausina,v zadu 100% uzavierka, navijak 5,4t.prekopany podvozok, kompresor,gurtne ,hi-lift. atd....


Štv, 17.01.2013, 19:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
qikso, je to len názorné, ako som povedal, kreslenie mi nikdy nešlo. To modré je nárazník, ten uhol je väčší ako 90 stupňov a tie zvislé držiaky majú dĺžku
15 cm. Keď to bolo bez toho, tak mi predok dvíhalo.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Pia, 18.01.2013, 1:26
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
Poslať 
milan mozes hodit aj dake foto toho pluhu?

cital som ze to ma byt uchytene cim nissie len sa chcem opytat aj ostatnych ako ho maju uchyteny? priamo od pluhu k autu alebo ako milan ze tam je este aj taky zalom ?


Pia, 18.01.2013, 8:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: