Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:59
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
 WARN POWER PLANT HP 
Autor Správa
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Tak sa mi dnes dostal "pod noz" tento spratek..

Obrázok

samozrejme nie v stave NEW :
Obrázok

predajcom bol TORMS - RASTOCNO,

Torms Dakujem, je to poriadny kusok :-)

Zariadenie ma na sebe kompresor hnany hlavnym motorom ako v rezime AIR tak i v rezime WINCH.

Samozrejme dnes som ho podrobil testom - zatial len AIR, nakolko vyrobca WARN sa prezentuje s danym kuskom na foto vratane vzduchoveho naradia. Musim teda povedat ze ma to na prvy pokus zarazilo , nakolko winch poriadne "rachotil" a rezonoval.
Tak som teda usudil ze nieco nebude s kostolnym poriadkom.
Trocha som potestoval razovu utahovacku od RADO ND., (prekvapivo dobra) , a usudil ze poriadny vzdusnik je zaklad v pripade odtahovania ci dotahovania napr. kolies.

Po cca 20min. testovani a skusani , som winch premiestnil na operacny stol a zacal pitvat. Vacsina srobov s deklovania isla ta tam.. rozborka uplne do sroba a postupne cistenie, v bloku pre priradovanie prevodovky bubna bolo kopu trusiek s jednotlivych materialov co poukazovalo na neaku nekalu cinnost celeho mechanizmu..

po rozborke, poriadny kupel v ARVE a docistenie, .. rozborka bola ozaj komplet mimo solenoidboxu.

nasledne som zacal skladat co a ako a prisiel som na zle upravenu osku motora. Podla informacii od TORMSa je na winch vymeneny origo motor s vykonom 4,6HP za BLOWMOTOR 6,8HP. coho dosledkom nekomplexnej upravy bolo poskodenie spojkovej casti v bloku kompresora.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

takze logicky nasledovalo upravenie osky motora na spravnu dlzku a uprava vsetkeho suvisiaceho
Obrázok
Obrázok

samozrejmostou su u mna aj mosadzne puzdra pre bubon
Obrázok

vsetko vycistene , nastavene , nalubrikovane, mozem poskladat
Obrázok

poskladane otestovat a mozem konstatovat ze masinka je o kus kludnejsia , vykon kompresoru stupol na tolko ze s razovkou mozem odtahovat a dotahovat kolesa bez dalsieho vzdusnika, i ked je to iny komfort obsluhy :-)

Obrázok
Obrázok

Takze zajtra dokopem este deklovanie a tento kusok moze zacat sluzit.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Str, 16.03.2011, 0:02
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: