Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 13:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 pripravok na spustanie sa dolu prudkym kopcom 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Priznam sa, ze som navijak bez brzdy este nevidel (vacsinou konusova brzda v bubne, alebo za prevodovkou). Samozrejme ked neberiem do uvahy rozne samodomo vymysly a snekove prip. hydraulicke navijaky.
Pokial by som si nieco podobne chcel silou mocou vyrabat doma asi by som isiel bud hydraulickou cestou, alebo s kotucovou brzdou. Mozno este snekovy prevod, ale ten je ukrutne pomaly. Vychadzam z praxe i ked musim povedat, ze system s kotucovou brzdou som osobne neskusal - iba som stal vedla ked sa takto dve auta naraz na jednom tom gerete spustali 100m do doliny na jedne sup (transilvania-preteky). To bolo velmi elegantne. A este som sa nedocital (ale ospravedlnte ma ak som prehliadol) o akych vzdialenostiach je rec? 10m, alebo pol hory (100 - 200m)? Pokial iba 10 metrov, tak to by som naozaj riesil iba gurtnou ako spominal Dindaj (ale ja nemam take gule, aby som to zveril frajerke - ani nie tak preto, ze keby gurtnu z nejako dovodu pustila a auto by sa nekontrolovatelne zrutilo zo svahu, ale skor, ze by ju volna gurtna poradne vyfackala a nedajboze by sa do nej zachytila) Zlanovanie nad 20 metrov je uz zaujimavejsie a nedajboze ked prsi. Samotna 20m gurtna je tazka. Ked sa napije vodou ajajaj a ked su tie gurtne rovno styri vtedy je to konecne zabava... :twisted:

Ja mam otazku spustacieho systemu vnutorne vysporiadanu v podobe standarneho navijaka s konusovou brzdou za prevodovkou (nie v bubne s lanom) - napr. superwinch. To je dostatocne na spustania do 15-20 metrov. na dlhsie zlanovania mam cez 70m gurtni.

_________________
Range Rover farma :)


Pon, 26.09.2011, 15:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: