Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:09
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Ake vyjazdove lyziny pre Y61? 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Zdravim, chcel by som skusenejsich poprosit o radu. Jazdim s Y61 (33" Insa TTST, front ARB lock, navijak vpreduvzadu), auto je ale celkom tazke kvoli navesanej bizuterii a tak si v snehu rado sadne. Jazdim bud sam alebo max 1 osoba navyse v aute, takze vykopavanie sa uprostred snehovej luky je radost. Chcem na zimu teda nejake lyziny. Zvazujem viacero alternativ:
1. Maxtrax - asi overena klasika, ale nejake nevyhody - cena (treba 4 ks aby to bolo pouzitelne), potom treba jazdit citlivo aby si clovek nezodral vystupky, relativne kratke a nepouzitelne ako most
2. Bullface lyziny - pri dlzke 1.5m alebo 1.75 stacia 2 ks, nevyhody - bez upravy ziaden grip, relativne tazke, otazka ci unesu 1.5 t zataz na koleso (ak by som ich chcel pouzit ako most (trebars http://www.cbone.sk/sk/vyjazdove-lyziny)
3. mreze zo skleneho vlakna (http://prospeed-group.co.uk/product/xrs ... rd-holder/) vyhoda cena, hmotnost, nevyhody zasa nosnost, ziaden grip. v zime sa zvyknu lamat.
4. domace riesenie z mrezoviny (nieco ako stupen shodov mrezovanej podlahy) skusal som, dostatocne solidne prevedenie je velmi tazke.

Po minulej sezone som asi najviac nakloneny maxtraxom, je to overene riesenie, alebo bullface lyzinam, tie treba upravit aby sa guma mala za co chytit. Samozrejme, naprd je ze maxtraxy sa v nasich koncinach moc neobchoduju (v AU alebo USA vymeni dealer pouzite za nove) a lyziny nechcem po kazdej jazde ohybat naspat z tvaru U.

Za rady a nazory k veci dakujem.


Str, 18.11.2015, 15:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.03.2009, 19:28
Príspevky: 811
Bydlisko: Brezno,Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ja som skúsil už všetko a jediné čo sa osvedčilo je Maxtrax používa to celý svet na najväčších rally a závodoch sveta nič osvedčenejšie nenajdeš
http://iloveoffroad.com/sk/103-maxtrax
zavolaj a spravím ti tam akciovú cenu 8-)

_________________
http://www.wsa.sk/ všetko pre offroad a expedície


Str, 18.11.2015, 16:13
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Mám tie sklolaminátové, 50mm, a zatiaľ bez straty kytičky :smt151

Patrola s pohotovostnou 2,95 udržali, ale mám ich skrátené (asi na 120cm) aby vošli na zahradku.

Ostatné spomenuté nemám, takže nemôžem slúžiť.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Str, 18.11.2015, 16:40
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
sup.agency píše:
Ja som skúsil už všetko a jediné čo sa osvedčilo je Maxtrax používa to celý svet na najväčších rally a závodoch sveta nič osvedčenejšie nenajdeš
http://iloveoffroad.com/sk/103-maxtrax
zavolaj a spravím ti tam akciovú cenu 8-)


;) dakujem, zavolam a budem sa informovat, ked sa vratim na Slovensko, t.j. buduci tyzden.
Mam si pytat nejakeho konkretneho cloveka k telefonu? Asi by som chcel 4 alebo 6, mozno aj 8 ks, ak vies spravit rozumnu cenu. vyhoda maxtraxov je ze sa zidu a daju sa predat ak by nepasovali. pouzival som ich v piesku ale nie v snehu.
dobre su aj lyziny ale to skor na expedicie (ako mosty), mal som minulu sezonu taku tazsiu verziu (nieco ako najazdovu rampu na vozik) a zle sa s tym jednemu robi.


Str, 18.11.2015, 19:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Mal som waffle (ten sklolaminát) a mám teraz Maxtraxy.
V blate sa ti tak zadrbú (Maxy), že ich ani nevytiahneš. Aspoň moja skúsenosť.
V snehu som neskúšal, v piesku sú super.
A tie waffle mali podľa mňa dobrý grip, aj cenu.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 18.11.2015, 19:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
jenki píše:
Mal som waffle (ten sklolaminát) a mám teraz Maxtraxy.
V blate sa ti tak zadrbú (Maxy), že ich ani nevytiahneš. Aspoň moja skúsenosť.
V snehu som neskúšal, v piesku sú super.
A tie waffle mali podľa mňa dobrý grip, aj cenu.


No ja do blata moc nechodim, sam (ked som 1 auto) mam strach, takze take blato kde zapadnem, sa aj vytiahnem navijakom. Ale viem co myslis, preto su maxxy take vyrazne oranzove, aby ich clovek nasiel. a je na nich snurka. skusal som aj nahrady maxov, ale problem je ze tie plasty krehnu a v zime sa lamu.
tie wafle no neviem, cena je fakt ok aj lahke su, ale neskusal som ich v snehu.
Mne ide skor o to ze ked uz kupim maxtraxy tak mi hadam vydrzia a pre moje jazdenie (skor expedicne) sa mi zdaju vhodnejsie, aj ked su teda pekne drahe, za 600 E pre jedno auto sa da kupit aj hocico ine. ale dik za nazor.


Štv, 19.11.2015, 10:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: