Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:40
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Vyprostenie - ked nie je navijak a uzavierka... 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
......že treba hladať čo najschodnejšiu cestu (aj medzi tými najneschodnejšími, keď už teda treba :-D ) a preto dodnes obídem aj kaluž, keď sa dá .........


Jojo , ale sú minimálne dva druhy ľudí . Tý čo kaluže obchádzajú a tý ktorý ich zámerne vyhladávajú. :-D

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 10.11.2007, 0:54
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Jano JP píše:
......že treba hladať čo najschodnejšiu cestu (aj medzi tými najneschodnejšími, keď už teda treba :-D ) a preto dodnes obídem aj kaluž, keď sa dá .........


Jojo , ale sú minimálne dva druhy ľudí . Tý čo kaluže obchádzajú a tý ktorý ich zámerne vyhladávajú. :-D

A tak to má byť. I accept it. And I want to accept me. :smt115

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 10.11.2007, 1:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
ved to zalezi od toho, aky ma clovek ciel.
ak ma za ciel dostat sa na kopec, mat pekny vyhlad a pritom setrit auto, logicky obchadza kaluze, blato, haluze a podobne. ak ma niekto za ciel vyblaznit sa v terene a skusit co s tym autom dokaze, bez ohladu na to, ako bude to auto potom vyzerat, tak blato a kaluze a ine prekazky vyhladava.
o mna sa to tak nejak spaja, takze kludne idem za peknym vyhladom krizom cez kaluze :-D


Sob, 10.11.2007, 11:37
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
thunder píše:
ved to zalezi od toho, aky ma clovek ciel.
ak ma za ciel dostat sa na kopec, mat pekny vyhlad a pritom setrit auto, logicky obchadza kaluze, blato, haluze a podobne. ak ma niekto za ciel vyblaznit sa v terene a skusit co s tym autom dokaze, bez ohladu na to, ako bude to auto potom vyzerat, tak blato a kaluze a ine prekazky vyhladava.
o mna sa to tak nejak spaja, takze kludne idem za peknym vyhladom krizom cez kaluze :-D


:smt023

Navyse ma bavi,davat to dokopy.Ma to aj dalsiu vyhodu.Ked uz musim opravovat tak pritom vzdy dorobim nieco nove na co by som si inak nenasiel cas. :-D :-D :-D

_________________
Bývalý offroadak


Sob, 10.11.2007, 12:34
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
len aby sme sa rozumeli - treba poznať svoje možnosti aj možnosti techniky, preto občas idem o.i aj do tých kaluží a blata, ale nie je to moja hlavná off filozofia

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 10.11.2007, 20:50
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2007, 15:23
Príspevky: 122
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rád by som sa zapojil do tejto témy :
až na nemožnosť použitia oddaného služobníka, teda ďialkového ovládania je možné použiť na vyprostenie :
ad.1 prevodovka uspôsobená od výroby resp. technicky niekým iným
ad2. :smt102 : použiť kladku a rolne a využiť (pri systéme bez medzidifu) točivosť primárneho kardánu (čo na to ložisko+gufero) ??? tož priraditelný /predný/ je zrejme menej pevný ...
Výhoda - stačí motor a nešpekulovať nad kapacitou batérie, resp. batérií
Nevýhody - ďiaľkové ovládanie

Al/obyč. doska so špagátmi OK
Veď od výroby montovaná prevodovka s vývodom pre lano na navíjanie by malo byť v základnej výbave (bez lana,rolní :wink: ), niektoré značky majú upravené prevodovky na ich použitie ako navijáku - dopredu, dozadu - ale tak snáď by to malo byť povinne u každej značky !? ........ :? )


Pia, 07.12.2007, 11:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 30.11.2007, 22:19
Príspevky: 490
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Prečítal som všetký vaše pripomienky a moja je táto :twisted: preto mám L 200 lebo ked potrebujem tak používám všetký kolesá na raz . :-D :-D :-D

_________________
Off road Nové Zámky LOSOS http://www.4x4nz.sk/
Mitshubishi L200 zvíšená , navyják,cb,gurtna,šnorchel a iné maličkosti aké majú mat naši miláčkovia.


Pia, 07.12.2007, 21:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
peter gyurusi píše:
Prečítal som všetký vaše pripomienky a moja je táto :twisted: preto mám L 200 lebo ked potrebujem tak používám všetký kolesá na raz . :-D :-D :-D


:-D o to sa snazi vacsina z nas, ale ked to uz raz vlastnou silou nejde, tak to nejde... co robis potom? ak si nikdy neuviazol, tak neverim, ze jazdis offroad... :wink:


Pon, 17.12.2007, 0:42
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
peter gyurusi píše:
Prečítal som všetký vaše pripomienky a moja je táto :twisted: preto mám L 200 lebo ked potrebujem tak používám všetký kolesá na raz . :-D :-D :-D


a to máš to L200 tak upravené že má 100% špéru na oboch nápravách ? :shock:

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 17.12.2007, 10:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
po dlhsom case sa vraciam k tejto teme, ktoru som zalozil daaavno s ideou, ze musi existovat lacne a dobre riesenie.
skusenostami dochadzam na to, ze 50% je z toho vzdy pravda. je bud lacne, alebo dobre. takze po mozoloch z tahania auta z blata hi-liftom, po dlhych uvahach, ako nahodit na kolesa bubny s lanom na tahanie a dalsom spekulovani o vsetkom moznom aj nemoznom, som si objednal klasicky zabudovany elektricky navijak do predneho naraznika..... :D

ale nechal som si priestor na dalsie spekulovanie, ako sa v pripade potreby tahat dozadu :-D


Štv, 07.02.2008, 19:22
Profil ICQ WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
po...spekulovani o vsetkom moznom aj nemoznom, som si objednal klasicky zabudovany elektricky navijak do predneho naraznika..... :D

supééér :smt023

thunder píše:
ale nechal som si priestor na dalsie spekulovanie, ako sa v pripade potreby tahat dozadu :-D

žeby druhý naviják? :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 07.02.2008, 19:29
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
ale nechal som si priestor na dalsie spekulovanie, ako sa v pripade potreby tahat dozadu :-D


Normalne. Stredom auta sa vedie rura v kotrej je lano a je vyvedene cez rolny vzadu.
Dopredu sa tahas cez kladku, tak ze vzadu musis lano niekte ukotvit.
Dozadu sa tahas na priamo pripadne ukotvis kladku.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 07.02.2008, 19:42
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
......... spekulovani o vsetkom moznom aj nemoznom, som si objednal klasicky zabudovany elektricky navijak do predneho naraznika..... :D

ale nechal som si priestor na dalsie spekulovanie, ako sa v pripade potreby tahat dozadu :-D


:-D čo myslíš, prečo majú všetci iba "klasicky zabudovany elektricky navijak" ?

...a ako sa ťahať dozadu ? jedna z možností je mať jeden odnímatelný navijak a prehadzovať ho podla potreby do predu či do zadu. :?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 07.02.2008, 20:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
...a ako sa ťahať dozadu ? jedna z možností je mať jeden odnímatelný navijak a prehadzovať ho podla potreby do predu či do zadu. :?

Ked autom zapadnem vacsinou je to uz v poriadne hlbokom blate. Hmm, ja mam 90kg, ked sundam predny navijak co ma co i len 40kg budem s nim vazit 130kg, to kym pridem dozadu tak 4x zapadnem po kolena a budem musiet vytahovat aj sam seba nie len auto. To uz radsej tu ruru popod auto alebo druhy navijak vzadu na pevno :-D :-D :-D

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 07.02.2008, 21:11
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
Ked autom zapadnem vacsinou je to uz v poriadne hlbokom blate. Hmm, ja mam 90kg, ked sundam predny navijak co ma co i len 40kg budem s nim vazit 130kg, to kym pridem dozadu tak 4x zapadnem po kolena a budem musiet vytahovat aj sam seba nie len auto. To uz radsej tu ruru popod auto alebo druhy navijak vzadu na pevno :-D :-D :-D


Takže,
1. ak už máš napevnonamontovaný navijak pod vodou, tak ho už asi nepoužiješ, a často krát je auto zapichnuté čumákom do blata.
2. ak zapadneš po kolená, tak zvädša musí niekto z auta vystúpiť a zablatiť sa /málo kedy ide niekto len tak okolo :-D /
3. výhoda prehadzovacieho navijaku je, že ak sa nepoužíva, tak je v suchúčku v kufri, kde ale zaberá miesto.
4. nevýhoda je , že musíš mať pripravenú elektriku do predu aj dozadu, tak isto aj nejakú montáž.
5. ťahať lano popod zapadnuté auto dozadu tiež nie je sjanda ;-)
6. tiež by som radšej tie dva navijaky, najlepšie Warny na Wranglerovy s V8 5.7 L motorom nápravami z moga a aspon 37 kolečká :twisted:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 07.02.2008, 21:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: