Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 08.05.2024, 6:32
Dnes je streda 8. mája 2024, meniny má Ingrida a zajtra Roland




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 naviják?? 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
pejo píše:
Straka píše:
ZETOR 16045 ma pod sedackov el spinac ked zastartujes zopne a starter fachci na 24 v ostatne je 12 v staci to inplantovat do afta s druhov bat .


Všetko by to bolo skvelé, až na to, že medzi navijákom a štartérom je rozdiel v dĺžke chodu. Na vysvetlenie štartér ide max. niekoľko sekúnd a naviják dlhé minuty, počas ktorých by som považoval za dobré batérie dobíjať. Toto my batériový spínač z V3S, ani krištála nezabezpečí, alebo sa zase mýlim?

Nemýliš.


Pia, 01.02.2008, 12:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.01.2008, 15:12
Príspevky: 509
Bydlisko: CR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tenhle je rychlej.


Pia, 01.02.2008, 12:31
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tenhle taky rychlej (nééé až tak moc jak 8274), silnej a néjni tak nenažranej, když nic netáhne.
http://www.superwinch.com/EP9_0_9_000_lbs.html


Pia, 01.02.2008, 13:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A co teprvá když něco táhne.


Pia, 01.02.2008, 13:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
V sulade filozofiou co najlepsi pomer cena/ sluzba, mam nainstalovanu cinu 4,3 t (rychlost neviem - ale z mojho subjektivneho pohladu uspokojujuca), druhy - rovnaky je nainstalovany vzadu - dobra vec, ked jazdite ako solo vozidlo, nie vzdy je k dispozicii vpredu dobry uchyt. Sucasne si hovorim, ze ak niektory vypovie poslusnost a bude prebiehat reklamacia, al. oprava, mam k dispozicii zalohu a to vsetko spolu za cenu nizsiu, ako jeden slusny Warn.
Kedze zatial cca 1,5 roka funguju navijaky bezchybne, vyzera to tak, ze by som tuto filozofiu (pristup) mohol povazovat za otestovanu a uspesnu, ale...

V Tornali tusim, sme z jednej blatovej jamy tahali Dindajovho Patrola naraz spolu s DanoDEFom, ktory ma tusim 3,6 t Warna. Pri tejto akcii sa dal krasne a jednoznacne odpozorovat rozdiel medzi cinou a znackovym navijakom.
Cina sa snazila "fucala, vrzgala, robila co mohla" uvolnene lano sa pri Dindajovom cukani v snahe pomoct, nestihalo poriadne dovijat, alebo sa navijalo nerovnomerne (cize treba stat nedaleko cievky a pri uvolneni rucne lano dopinat). Warn pri tej istej praci rovnomerne, akoby bez namahy "bzucal", pri cuknuti sa jeho lano nestihlo ani uvolnit (jeho elektromotor zvysil otacky), takze lano sa navijalo na cievku rovnomerne a nevyzadovalo si ziadnu dodatocnu obsluhu. Samozrejme, pri takomto priebehu Warn nevyzaduje po ukonceni vytahovania ani dodatocne pripadne "upratovanie" (odvijanie a znovu navijanie) lana, tak ako je to zvycajne potrebne pri Cine.
Naviac sa mi zdalo, ze Warn by bol potiahol Dindaja mozno i sam, co Cina nezvladla (bolo to na cxelu dlzku lana 30 m), ale bola pricvaknuta skor a Warn prisiel iba pomoct, tak takato konfrontacia sa nakoniec neuskutocnila.

Takze zaverecne resume: Cina 4,3 t cca (2x15 tis.) 30 tis., s vyhodami uvedenymi v prvej casti a Warn 3,6 t tipujem cca 35 tis., s vysledkom konfrontacie s Cinou z casti druhej.
Je na kazdom, comu da prednost, ja za seba mozem povedat, ze moje jednoznacne presvedcenie popisovane v prvej casti, vyrazne nastrbila konfrontacia popisana v druhej casti. Keby som mal niekomu radit, tak fakt neviem... Nastastie, rozhodovanie pre vela z nas, nie je az take zlozite, lebo zvycajne jednoznacne vyplynie zo sumarizacie volnych prostriedkov pre kupu navijaku :).

P.S. Pozn. pre moderatora: Mam pocit, ze som toto uz v nejakej diskusii o navijakoch pisal. Ak to tak je, pokojne moze byt tento prispevok vymazany.

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Naposledy upravil juroBSP dňa Pon, 04.02.2008, 22:37, celkovo upravené 2



Pon, 04.02.2008, 22:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro tak toto je super napisane :smt023 žiadne mazanie dufam nebude :twisted:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 04.02.2008, 22:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
juroBSP píše:
Warn pri tej istej praci rovnomerne, akoby bez namahy "bzucal", pri cuknuti sa jeho lano nestihlo ani uvolnit (jeho elektromotor zvysil otacky), takze lano sa navijalo na cievku rovnomerne a nevyzadovalo si ziadnu dodatocnu obsluhu. Samozrejme, pri takomto priebehu Warn nevyzaduje po ukonceni vytahovania ani dodatocne pripadne "upratovanie" (odvijanie a znovu navijanie) lana, tak ako je to zvycajne potrebne pri Cine.


... pri takomto rovnomernom tahani sa zda, ze nepotrebujes upratovat. Ake nemaj obavy aj ja upratujem lano len si nemusim davat az taky pozor lebo toho miesta je tam predsa viac. Niekedy je toho upratovania podstatne viac kedze aj toho lana tam mam podstatne viac. Niekedy jednoducho potrebujes vyuzit max silu tak jednoducho lano musi ist von.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 04.02.2008, 22:34
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 01.08.2007, 12:41
Príspevky: 134
Bydlisko: Vydrná
Odpoveď s citáciou
pejo píše:
Straka píše:
ZETOR 16045 ma pod sedackov el spinac ked zastartujes zopne a starter fachci na 24 v ostatne je 12 v staci to inplantovat do afta s druhov bat .


Všetko by to bolo skvelé, až na to, že medzi navijákom a štartérom je rozdiel v dĺžke chodu. Na vysvetlenie štartér ide max. niekoľko sekúnd a naviják dlhé minuty, počas ktorých by som považoval za dobré batérie dobíjať. Toto my batériový spínač z V3S, ani krištála nezabezpečí, alebo sa zase mýlim?


Veru zase pokiaľ ide motor ide aj dobíjanie.nemusí sa to robiť 400A stykačom z PV3S ale sérioparalelným zapojením batérii a na tých 220 potrebuješ menič,alebo elektro prípojku zo stĺpa :smt126 :smt125 :smt118

_________________
Keď do hory,tak s flintou a OFFROADom


Pon, 04.02.2008, 22:37
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: