Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 generalka warn 8274 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Dostal sa ku mne tento navijak v dost biednom stave a vyzera ze niekomu uz sluzil nejakych par rokov (skor dekad) az dosluzil. Rozhodol som som sa ho rozobrat, pomenit co sa da, a zlozit do funkcneho stavu. Je to jeden z najrychlejsich navijakov (tj najrychlejsie sprevodovanych) a hodi sa hlavne ku kratkym jeepom (cj, yj, tj). Na nete je zopar navodov ako ho zgeneralkovat, skusim k tomu nieco pridat....

Na http://www.pirate4x4.com/tech/billavist ... p_3858.jpg je model o ktorom je rec (ako naschval som ten svoj zabudol odfotit).

Rozobratie:
1. Je vcelku jednoduche, treba povolit tri sroby (3/16 mozno 5mm allen), a hasakom oddelit vrchnu cast od spodnej. Neposuvat proti sebe,ale vyklopit. Potom vybrat stator motora, spojkvu packu s vidlickou, povolit "spojkove" ozubene koleso a vybrat rotor.

Obrázok

Stator na obrazku po vybrati. Treba povolit dlhe 1/4-UNC sroby, pri 20+ rocnych kuskoch sa asi zlomi. Lahsie je ho zvarit ako zhanat novy (a M6 srob je prilis tenky). v mojom pripade praskla jedna to 4 strun co drzi uhliky, treba ju asi dat vyrobit (alebo kupit novy motor od warnu).

Obrázok

2. Dalej treba demontovat bubon, brzdu a medziprevodove koleso.
Bubon: Bubon drzi plechova zavlacka pristupna zvnutra navijaku ktora je zastrcena v hranke hned pod klznym loziskom.
Obrázok

Oplati sa odmotat lano (dlhe cca 50m) aby sa dal bubon natriet resp. pozinkovat (s tym pozinkovanim este neviem ci je to spravny krok kedze sa pozinkovat da len cely kus vcitane klznych ploch). U starych kuskov bude pravdepodobne znicene gumove olejove tesnenie (t.j. vyteceny olej ako u mojho)... na stave ozubenych kolies sa to prekvapivo neprejavilo. Tesnenie sa da objednat u Warnu ako kit (klzne lozisko, a akymsi medzikusom) za cca 30 USD+posta. Alebo dat vyrobit za zlomok ceny a casu.

Brzda:
Rozobrat brzdu treba vtedy, ak chceme vymenit dosticky, dat disky a malickosti na pozinkovanie alebo precistit vnutro. Je asi najtazsi krok. Nepojde lahko. V prvom kroku treba uvolnit segerku, a na to treba poriadne klieste - najlepsie zahnute 90 st. do strany, s obycajnymi rovnymi odskakuje. Treba poriadny 3-ramenny stahovak aspon 6 palcovy a trpezlivost. Najlepsie je ju rozoberat v dvoch krokoch: 1) vrchny disk spolu so stredom (stahovak uchytit za stredny disk) a 2) spodny disk. Po uvolneni vrchneho disku zacnu vypadavat gulicky - treba ich pochytat (dokopy 22?)

Obrázok

Medziprevodove koleso:
Po demontovani spodneho disku ostava trcat hriadel, na ktorej je (vo vnutri navijaku ozubene koleso a lozisko na druhom konci. To ma zmysel vybrat len vtedy ak treba vymenit koncove lozisko alebo kompletne precistit vnutro navijaku a spodne prevodove koleso od blata, spiny a pod.
Resp. zistit v akom stave je hriadel.

Po vybrati medziprevodoveho kolesa ide vybrat aj spodne koleso (na ktorym je pohanany bubon). To uplne vrchne koleso sa neodporuca vyberat (aspon ja som sa o to nepokusal) - jeho hriadel vyzera byt zalisovana v hlinikovom obale.

3. Navijak je teraz komplet rozobrany. Ja som vsetko dal pozinkovat co sa dalo (vsetky strunky, gulicky, zavlacky, sroby a i.).
Obrázok

4. O skladani nabuduce.


Naposledy upravil rustycj dňa Uto, 22.12.2009, 12:13, celkovo upravené 3



Pia, 11.12.2009, 19:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.01.2008, 15:12
Príspevky: 509
Bydlisko: CR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kdyby byl nejaky bazmeček vevnitr poskozeny - lze objednat.
http://www.warn.com/truck/ReplacementPa ... l43-44.pdf


Pia, 11.12.2009, 19:22
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
shaman píše:
kdyby byl nejaky bazmeček vevnitr poskozeny - lze objednat.


... ale pozor treba objednavat podla vyrobneho cisla resp. si treba stiahnut zo stranky vyrobcu pdfka k jednotlivym vyr. cislam

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 13.12.2009, 10:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: