Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:25
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 V zadu nic nesvieti 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Zdravim kolegovia,

mam problem s UAZom, ze mi v zadu nesvieti absolutne nic. Jedine, co mi svieti v predu su stretavacky, obrysove a dialkove svetla.
Smerovky mi nejdu uz ani v predu.
Poistky su v poriadku. Ked zapnem smerovky, tak ziadny zvuk z prerusovaca, tak asi bude fuc. Otazka je, ci je mozne zeby prepaleny prerusovac odrovnal vsetky svetla v zadu, aj ked su to brzdove aj obrysove svetla, ktore s tym nemaju nic spolocne?
Trochu neprijemne to tu napisat, ale ani neviem najst svorkovnicu na zadne svetla. Viete poradit, kde ju najdem? :smt017
Dalej. Vie mi niekto povedat co sa stalo? Bude to nejaky dobry skrat, ale neviem kde ho mam hladat. Ono totiz vsetko fungovalo.
Nie som elektrikar, takze na mna trochu pomalsie s odobrnymi informaciami :|
Vopred vdaka za kazdu dobru radu.


Ned, 13.11.2011, 17:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a tebe to svietelo pred tim,pocuj este moze byt jedna varianta pod volantom je poisktka taka zacvakavacia skus ju zacvaknut a skus mozno pojde.Ak ty to nepojde ja som daval prepinac smeroviek s skodovky a tam mas uz na tom prepinaci aj dialokve aj stretavacie aj trubu tak ja som to tak viriesil lebo ja som daval servo na uaza a ked som ho daval tak som daval zo skodovky volant taze tam na volante neni truta tam je na prepinaci,a svorkovni samizda bi mala bit vnutri vzadu v kaslikoch lebo som to robel na druhom uaze co sme mali ties to nesvietelo :D

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 13.11.2011, 19:43
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teraz som ju bol pozriet, ale nic tam nevidim. V ktorej casti by mala byt ta poistka? Ako priblizne vyzera?
Ano, ono to fungovalo do minuleho tyzdna a neviem co sa stalo. A truba samozrejme tiez nefunguje.
Svorkovnicu som tiez hladal spociatku v zadu, ale nie je tam. Kable idu po podvozku uz rozdelene ku kazdemu svetlu z predu a potom vbiehaju niekde do kasne a tam ich stratim.


Ned, 13.11.2011, 20:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pockaj dam foto kde je poistka a kde je ta svorkovnica ale foto dam zajtra cil sa my nechce sa ist von

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 13.11.2011, 21:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak mas niekoho kto ma multimeter tak ho popros ci by ti to nepremeral, isiel by som asi od prerusovaca ci ide don napatie, ak ide tak ci je napatie aj na vystupe, ak nie tak vymenit prerusovac a hladat dalej, ist po kabloch z kabiny vodica az ku svetlam, uaz ich nema nejako extra zakrytovane tak to nieje zlozite, ja som mal ten isty problem ale hladat pricinu sa mi nechcelo tak som to cele prekabloval, svietilo, blikalo, netrubilo pretoze som trubu nepotreboval, hlavna vec bola ze nesiel motor ale auto svietilo (svieti, trubi, nejde)

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Ned, 13.11.2011, 21:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peto len mu davaj napady :D

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 13.11.2011, 21:24
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tiez mam podozrenie na ten prerusovac a preto som ho uz prave kupil, takze idem vecer skusat.
Mne zas naopak. Ide a nesvieti. Nieco by sme mohli z toho skombinovat .
Len mi este daj vediet, kde najdem tu svorkovnicu. Jedna je pod volantom , ale to vyzera ako na smerovky.


Pon, 14.11.2011, 14:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
assanko píše:
tiez mam podozrenie na ten prerusovac a preto som ho uz prave kupil, takze idem vecer skusat.
Mne zas naopak. Ide a nesvieti. Nieco by sme mohli z toho skombinovat .
Len mi este daj vediet, kde najdem tu svorkovnicu. Jedna je pod volantom , ale to vyzera ako na smerovky.
čil som ta nepochopel ale kup kabel a urob celu el nanovo a budes vedet kde co mas

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 14.11.2011, 17:06
Profil WWW
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vzhľadom na vek auta može byť prehnitá kostra :wink: zažil som už také nešli otvoriť na nejakom aute dvere ani zvonku ani zvnútra nakoniec našli preknitú kostru, opravili a už otvorili auto aj z predných dverí :wink: nepreblikovalo ti to ešte predtým?


Pon, 14.11.2011, 19:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čakal som kedy niekto príde na to že aj kostra by mala byť v poriadku..pokiaľ nesvieti nič tak to určite nebude prerušovačom...buď poistky, ale svetlá a smerovky by mali byť zvlášť, alebo niekde seknutý celý zväzok. alebo aj tá kostra...väčšinou ale tá kostra robí to že blikajú brzdy miesto smeroviek a podobne

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 14.11.2011, 20:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nech celu el vytrha a nech tam urobi nanovo my na buduci rok chceme to ties urobit

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 14.11.2011, 20:15
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
svorkovnicu hladaj bud v tych ,,boxoch,, pod 6. a 7. sedackou, ked nebude tam tak lahni pod auto a chod po kabloch ak prides po prednu napravu, tak si otvor kapotu a chod zas po kabloch, nejake lankove poistky su pri indukcnej cievke, teraz si neviem spomenut ci to bolo len na startovanie alebo aj na svietenie, odtial chod po kabloch do kabiny vodica a skus tam, este by som hladal chybu vo vypinaci svetiel, prepinaci svetiel a v prepinaci smeroviek, skus najprv nahodit ten prerusovac,
spravit elektriku nanovo by sa ti oplatilo keby sa ti nepodarilo najst chybu

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pon, 14.11.2011, 20:38
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
čakal som kedy niekto príde na to že aj kostra by mala byť v poriadku..pokiaľ nesvieti nič tak to určite nebude prerušovačom...buď poistky, ale svetlá a smerovky by mali byť zvlášť, alebo niekde seknutý celý zväzok. alebo aj tá kostra...väčšinou ale tá kostra robí to že blikajú brzdy miesto smeroviek a podobne

zlá kostra vie narobiť neuveriteľné veci s elektrikou :wink:


Pon, 14.11.2011, 20:43
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petriiik píše:
svorkovnicu hladaj bud v tych ,,boxoch,, pod 6. a 7. sedackou, ked nebude tam tak lahni pod auto a chod po kabloch ak prides po prednu napravu, tak si otvor kapotu a chod zas po kabloch, nejake lankove poistky su pri indukcnej cievke, teraz si neviem spomenut ci to bolo len na startovanie alebo aj na svietenie, odtial chod po kabloch do kabiny vodica a skus tam, este by som hladal chybu vo vypinaci svetiel, prepinaci svetiel a v prepinaci smeroviek, skus najprv nahodit ten prerusovac,
spravit elektriku nanovo by sa ti oplatilo keby sa ti nepodarilo najst chybu


Tie boxy som nepozeral. Nenapadlo ma to. Neviem, ci je to kostra, pretoze nic nepreblikovalo, ziadne problemy pred tym neboli, len zrazu skrat, ked som sa babral so ziarovkymi. Prekablovat vsetko, tak chlapi, majte rozum. Vsak som pisal, ze nie som profik. Alebo jedine zeby to prisiel niekto spravit :smt128


Pon, 14.11.2011, 20:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Iron Uaz píše:
a tebe to svietelo pred tim,pocuj este moze byt jedna varianta pod volantom je poisktka taka zacvakavacia skus ju zacvaknut a skus mozno pojde.Ak ty to nepojde ja som daval prepinac smeroviek s skodovky a tam mas uz na tom prepinaci aj dialokve aj stretavacie aj trubu tak ja som to tak viriesil lebo ja som daval servo na uaza a ked som ho daval tak som daval zo skodovky volant taze tam na volante neni truta tam je na prepinaci,a svorkovni samizda bi mala bit vnutri vzadu v kaslikoch lebo som to robel na druhom uaze co sme mali ties to nesvietelo :D
peto sak aj ja som mu to napisal ze v zadnich kaslikoch

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 14.11.2011, 20:53
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: