Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:27
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 V zadu nic nesvieti 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Iron Uaz píše:
Iron Uaz píše:
a tebe to svietelo pred tim,pocuj este moze byt jedna varianta pod volantom je poisktka taka zacvakavacia skus ju zacvaknut a skus mozno pojde.Ak ty to nepojde ja som daval prepinac smeroviek s skodovky a tam mas uz na tom prepinaci aj dialokve aj stretavacie aj trubu tak ja som to tak viriesil lebo ja som daval servo na uaza a ked som ho daval tak som daval zo skodovky volant taze tam na volante neni truta tam je na prepinaci,a svorkovni samizda bi mala bit vnutri vzadu v kaslikoch lebo som to robel na druhom uaze co sme mali ties to nesvietelo :D
peto sak aj ja som mu to napisal ze v zadnich kaslikoch


Ale jasne, ze som to pozeral! Nic tam nie je. Len som momentalne Petrikovi zle rozumel. Myslel som, ze tie kryty v podlahe, ze pod nimi moze nie co byt. Kable mi idu pod celou kasnou pod kapotu a tam ich stratim. Potrebujem niekoho pod auto, kto bude s nimi kyvat, inac tie kable nenajdem. Nemam to ani sajnu najst cez tyzden, lebo chodim domov neskoro a vonka kosa. Do nedele budem musiet najst nejakeho dobrovolnika. Takto na dialku figu opravim. Potrebujem mat cloveka pri aute, pretoze chcem dat aj vystrazne svetla, zapojit hladaci svetlomet, spiatocku, tretie brzdove svetlo, hmlovku a to uz by bolo na vas vela :smt131


Pon, 14.11.2011, 21:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sak a ked neves najst tak este zostava skusacka a su bis to mohol zistit

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 14.11.2011, 21:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Iron Uaz píše:
sak a ked neves najst tak este zostava skusacka a su bis to mohol zistit

alebo skúsiť stopovacieho psa :-)
Ako sa ti môžu na UAZe stratiť káble? Však tam neni žiadna zložitá elektronika.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 14.11.2011, 21:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Iron Uaz píše:
sak a ked neves najst tak este zostava skusacka a su bis to mohol zistit




dyk, to je dobry napad :smt105 ja som tie kable zatial pozeral len s naslinenymi palcami, po pripade jazykom. Ale vela srandy som si neuzil, kedze je to tam vsetko mrtve, ze? V predu kope fajne, ale v zadu si ich mozes pchat aj do r... takze co dalej? :err


Pon, 14.11.2011, 21:58
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
assanko píše:
petriiik píše:
svorkovnicu hladaj bud v tych ,,boxoch,, pod 6. a 7. sedackou, ked nebude tam tak lahni pod auto a chod po kabloch ak prides po prednu napravu, tak si otvor kapotu a chod zas po kabloch, nejake lankove poistky su pri indukcnej cievke, teraz si neviem spomenut ci to bolo len na startovanie alebo aj na svietenie, odtial chod po kabloch do kabiny vodica a skus tam, este by som hladal chybu vo vypinaci svetiel, prepinaci svetiel a v prepinaci smeroviek, skus najprv nahodit ten prerusovac,
spravit elektriku nanovo by sa ti oplatilo keby sa ti nepodarilo najst chybu


Tie boxy som nepozeral. Nenapadlo ma to. Neviem, ci je to kostra, pretoze nic nepreblikovalo, ziadne problemy pred tym neboli, len zrazu skrat, ked som sa babral so ziarovkymi. Prekablovat vsetko, tak chlapi, majte rozum. Vsak som pisal, ze nie som profik. Alebo jedine zeby to prisiel niekto spravit :smt128


čo u teba znamená babranie so žiarovkami?
popíš čo si snimi robil a hneď budeme bližšie k problému ;) kostra je - pol od baterky od mínusu ti ide kábel o kastu, vzadu by si mal mať niekde šrubu s očkom (čierný kábel) taký nejaký vypátraj
to je ťažko takto cez internet tebe tam treba poriadného elektrikára v aute aby ti pomeral či ide všade prúd atď... skús pozháňať elektrikára z tvojho okolia


Pon, 14.11.2011, 22:02
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
Iron Uaz píše:
sak a ked neves najst tak este zostava skusacka a su bis to mohol zistit

alebo skúsiť stopovacieho psa :-)
Ako sa ti môžu na UAZe stratiť káble? Však tam neni žiadna zložitá elektronika.


moj Pico ma nadchu. Nasnupal sa cierneho pepra, takze pruser. Inac by si neveril, ake je to lahke stratit ich. Ja neviem ako ich mas ty, ale mne ked vojdu pod kapotu, tak sa zbiehaju s dalsimi zaizolovanymi kablami a je to jedna dobra rolka kablov, ktora pokracuje dalej este asi 20 cm a potom sa to vsetko rozdeluje. Jednoducho potrebujem niekoho, kto trochu zo spodu potiahne jeden kabel a vidim. Urcite toto vsetko odiozolovavat nechcem.


Pon, 14.11.2011, 22:02
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OFFroad4wd píše:
assanko píše:
petriiik píše:
svorkovnicu hladaj bud v tych ,,boxoch,, pod 6. a 7. sedackou, ked nebude tam tak lahni pod auto a chod po kabloch ak prides po prednu napravu, tak si otvor kapotu a chod zas po kabloch, nejake lankove poistky su pri indukcnej cievke, teraz si neviem spomenut ci to bolo len na startovanie alebo aj na svietenie, odtial chod po kabloch do kabiny vodica a skus tam, este by som hladal chybu vo vypinaci svetiel, prepinaci svetiel a v prepinaci smeroviek, skus najprv nahodit ten prerusovac,
spravit elektriku nanovo by sa ti oplatilo keby sa ti nepodarilo najst chybu


Tie boxy som nepozeral. Nenapadlo ma to. Neviem, ci je to kostra, pretoze nic nepreblikovalo, ziadne problemy pred tym neboli, len zrazu skrat, ked som sa babral so ziarovkymi. Prekablovat vsetko, tak chlapi, majte rozum. Vsak som pisal, ze nie som profik. Alebo jedine zeby to prisiel niekto spravit :smt128


čo u teba znamená babranie so žiarovkami?
popíš čo si snimi robil a hneď budeme bližšie k problému ;) kostra je - pol od baterky od mínusu ti ide kábel o kastu, vzadu by si mal mať niekde šrubu s očkom (čierný kábel) taký nejaký vypátraj
to je ťažko takto cez internet tebe tam treba poriadného elektrikára v aute aby ti pomeral či ide všade prúd atď... skús pozháňať elektrikára z tvojho okolia


No vidis, ze mame rovnaky nazor. Potrebujem elektrikara mat pri aute na vikend. Niekto z okolia? Ziarovky boli zaoxidovane na lavej strane, konkretne brzdova. Vybral som ju, precistil a ked som ju vkladal do vnutra, tak sa procila. Ked som vtedy ich chcel zapnut, tak uz nesli. Nevkladal som ich pod prudom, ziadne nejake zasahy, nic. Len zrazu nic neslo.


Pon, 14.11.2011, 22:14
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozri si najprv káblovačku napr na octavii alebo fabii to je ešte také jednoduché potom niečo vrav UAZ tam má akurát káble na sviečky :D
ber skúšačku prípadne merák prepni si ho na to pípanie že keď spojiš tie 2 konektory tak pípa zober si nožik a zarezuj do káblov a najdeš ten ktorý hľadáš alebo zistíš či je vodivý, či nie je niekde prerušený ale to pochybujem, ak píšeš že si sa hral so žiarovkami tak skôr to bude nejaká poistka skontorluj ich poriadne skúšačkou uaz má tie valčekové poistky hejže? ak hej pokruť aj snimi môžu byť zaoxidované j taký prípad som už mal :wink: nešli smerovky na aute prišiel chlapík stým že poistky má dobre ale nikdy never pokrútil som snimi a už to šlo :wink:
ak ci čistil kontakty tak asi sú staré svetlá neodpadol kontakt? alebo može byť hocičo ako som už písal ťažko takto cez internet


Pon, 14.11.2011, 22:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OFFroad4wd píše:
pozri si najprv káblovačku napr na octavii alebo fabii to je ešte také jednoduché potom niečo vrav UAZ tam má akurát káble na sviečky :D
ber skúšačku prípadne merák prepni si ho na to pípanie že keď spojiš tie 2 konektory tak pípa zober si nožik a zarezuj do káblov a najdeš ten ktorý hľadáš alebo zistíš či je vodivý, či nie je niekde prerušený ale to pochybujem, ak píšeš že si sa hral so žiarovkami tak skôr to bude nejaká poistka skontorluj ich poriadne skúšačkou uaz má tie valčekové poistky hejže? ak hej pokruť aj snimi môžu byť zaoxidované j taký prípad som už mal :wink: nešli smerovky na aute prišiel chlapík stým že poistky má dobre ale nikdy never pokrútil som snimi a už to šlo :wink:

Nie valcekove, ale take stare, mohutne s nahradnym odporovym drotikom an vrchu. Inac som kupil aj novu poistkovu skrinku, takze tiez ju chcem vymenit. Ale nechajme to tak. Az cez vikend sa viem na to pozriet, lebo robim do vecera, takze nic. Ked najdem chybu, resp. elektrikar, ktoreho niekde najdem, tak dam vediet. Ale ako zvycajne, bude to urcite len prkotina. Takze zatial vdaka za rady a pomoc.


Pon, 14.11.2011, 22:22
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
si si istý že si našiel všetky poistky? uaza nepoznám ale skúš pod kapotou pod volantom na spolujazdcovom mieste....


Uto, 15.11.2011, 14:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OFFroad4wd píše:
si si istý že si našiel všetky poistky? uaza nepoznám ale skúš pod kapotou pod volantom na spolujazdcovom mieste....

škoda že si neni bližšie trochu by som ti pomohol ale ked nevieš dalej zober si jeden dlhy kabel čo dočiahne na baterkový mínus a a pripoj ho k svetlu možno niekam pokročíš dalej

_________________
L 200 - cb,hi-lift,sw9000,mt,šnorchel,


Uto, 15.11.2011, 14:52
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
medal mne to nepíš :D
ale v podstate máš pravduu tak by si to mohol skúsiť :wink:


Uto, 15.11.2011, 17:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu mas link vitlac a mozes zapajat http://ktvhavirov.wz.cz/Ke_stazeni/UAZ469-elektro.jpg
http://ktvhavirov.wz.cz/ke_stazeni.htm

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Uto, 15.11.2011, 18:23
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie schemy uz mam nejaky cas postahovane.
Ale MAAAAM TO!!!!! :smt148 Poondiaty prerusovac. ! :smt071 Vlastne som ho podozrieval od zaciatku a Petriiik asi tak isto. Vymenil a blika zas jak policajny majak.
Vdaka Medal za ochotu, to by bodlo, keby si bol po ruke. Urcite by som ta patricne zamestnal na cely vikend :-) Ale vdaka aj ostanim zucastnenim.

Inac mam tu este jeden problem. Ake odporucate zadne skupinove svetla na UAZ, ktore by presli cez STK? Nasiel som nieco take , treba nalistovat v zozname
"Svetlo zadné SIM 3127 - ĽAVÉ (190x97mm)" http://www.autocerny.sk/produkty/preves ... -univerzal. Len tieto svetla vyzeraju, ze maju byt ulozene horizontalne. Je nejaky problem, ked sa daju vertikalne? Nebudu pindat na STK a policajti? Alebo mate nejake ine odporucanie? Nechcem tam davat zvlast spiatocku, zvlast 3. brzdove svetlo a hmlovku.


Uto, 15.11.2011, 20:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto je pri uaze prva chyba ktora sa odstranuje, keby bola zla kostra nesli by ani predne svetla, ak to spravis tak ,,ako odtial,, tak nikto pindat nebude, kazdopadne original uaz ma zvlast osvetlenie SPZ, zvlast spiatockove svetlo, zvlast hmlovku, asi by som neriesil nejake ine svetla bo to uz nebude uaz

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Uto, 15.11.2011, 20:53
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: