Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 7:00
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Predne svetla UAZ 
Autor Správa
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Zdravstvujte :-D

mozem technicky dotaz (teda niekolko) ?

zaprve, je v prednych svetlach (na UAZe) ziarovka obycajna, alebo H4?

a za druhe, daju sa uvedene svetla namontovat napriklad na Skodovku (alebo Trabant, dvojkovy VW Golf, teda cokolvek so svetlami priemeru 178 mm) ?

potesila by i informacia, ze na S 100 sedia hlavne svetla z vojenskej Tatry 815 :-D

Vie niekto?

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 13.12.2007, 21:42
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 11.11.2006, 23:49
Príspevky: 243
Bydlisko: okolie Žiliny
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vpredu je určite obyčajná asimetrická, to druhé neviem

_________________
UAZ 469 2.3D :-D Kde zatočím, tam ide.


Štv, 13.12.2007, 22:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a koli comu to chces vymenit? :smt104

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Ned, 16.12.2007, 12:07
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To David: no pointou su tie ramiky pred svetlom, na ktore sa upina mriezka, alebo zatienovaci siltik, pripadne infracerveny filter (maju to takmer vsetky vojenske auta u nas).

Ale obycajna ziarovka sa mi v tom moc nepaci (i ked vieme nahradit halogenou), radsej by som mal H4 original... skusim vyzistit co ma T 815.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Ned, 16.12.2007, 13:18
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.11.2006, 20:01
Príspevky: 209
Bydlisko: Pezinok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
To David: no pointou su tie ramiky pred svetlom, na ktore sa upina mriezka, alebo zatienovaci siltik, pripadne infracerveny filter (maju to takmer vsetky vojenske auta u nas).

Ale obycajna ziarovka sa mi v tom moc nepaci (i ked vieme nahradit halogenou), radsej by som mal H4 original... skusim vyzistit co ma T 815.

Nazdar,jasne že sa da nahradiť halogenovou dvojvlaknovou ale pätica nie je H4 a P45t ,pričom ti zostanu pôvodne paraboly

Obrázok Obrázok :-D Obrázok

_________________
ARO


Ned, 16.12.2007, 16:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nivacke by nepasovali? Maju H4ku, robi ich aj Wessem, PAL, Hella, Rusaci....
priemer je zjavne ten isty

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Ned, 16.12.2007, 19:43
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...nehápeš? ... on sce mať práve tie uazácke kvóli tým rámikom na infra filtre.

Onehdá som mal na Áre ako prídavné lampy komplet lampáše z V3S. Na lavom bol šilt notlampy, na pravom infrafilter. Chodili sme v noci plašiť rybárov ... to bola prdééééél rubať 70 v úplnej tme po polňačke pozdĺž jazera. ... až kým sa na mňa pokúsil jeden posvietiť takou vyšeptalou vartášskou baterčičkou.... na 300 metrov ma komplet oslnil... :x

Kamarád veteránista má infrasvetlá z Fugga... sú to ako keby svetlá z V3S, ale krycie sklá sú čierne.... neviem ich od neho dostať :?

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 16.12.2007, 20:27
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak ako pise Martin... az na to ze netrvam na CДEЛAHO B CCCP... proste potrebujem ('potrebujem' je viac ako 'chcem', nie?) napasovat svetla s uvedenym ramikom do Patrola y6o, a idealne je keby tam isla H4 - ta halogena s P45t paticou je sice funkcna, ale nie velmi schvalena, a tiez si ju nenafasujem z roboty. Nemate niekto doma vojensku tatru? 815 by uz mohla mat halogeny, potreboval by som zistit zamennost so skodovackymi (cokolvek, fi 178) parabolami. Dobrovolnik ma u mna kavu ;)

inac som zdravy a mam sa fajn no :-D

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 17.12.2007, 1:29
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ľutujem... ale musím Ti strhať nápad... :?

Svetlá s rámikmi na Y60 budú ble a ešte k tomu budeš musieť nejako doriašiť úpravu elektiky, aby svietili len predné hlavné lampy a nič iné (ani brzdové a osvetlenie prístrojovky - ukrutne to vadí tomu kukéru čo sa potom nosí na hlave)

Radšej rieš ľahko odnímatelné prídavné infralampy ktoré budú prítomné len počas čiernych nočných akcií.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 17.12.2007, 11:44
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To M4: aaaaaale kdezeeeeeee... :-D

zapojenie je vyriesene, to rozhodne nie je problem, vcitane nezelanych brzdovych a cuvaciek :wink: ... a 'ble' je vec nazoru... y6o so siltikmi by prave mohol vyzerat zaujimavo

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 17.12.2007, 23:52
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:lol: :lol: :lol: už si si zmenil obrázok že ako to bude vyzerať keď pôjdeš na infra ? :lol:

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 18.12.2007, 1:09
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 15:13
Príspevky: 82
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
videl som tie kryty na nete na jednom ruskom videu. podobne ma znamy na V3S. chcel by som sa len spytat ci sa do tych krytov davaju aj nejake filtre a ako to vlastne cele funguje???? :roll:

_________________
469 200 D


Štv, 27.12.2007, 21:08
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ony tie ramiky, co ma vacsina vojenskej techniky stretnutelnej v ceskoslovensku, na svetlach, sluzia ako uchyt pridavnych zariadeni, a sice:
a) mriezka (mierne znizuje viditelnost svetla z bokov, primarne chrani pred mechanickym poskodenim;
b) infrafilter (cierne sklo prepustajuce iba IR spektrum svetla, vodic musi mat prostriedok na nocne videnie (infrabryle);
c) tieniace 'siltiky'. Tieto maju v hornej casti silt, cez ktory svieti svetlomet iba odrazom na zem pred automobil, nesvieti dopredu (cim brani optickemu pozorovaniu volnym okom v noci). V spodnej casti je vyklopna krytka, ktorej zdvihnutim dojde k odkrytiu spodnej casti svetlometu a tento svieti (obmedzene) aj priamo dopredu. Intenzitu osvetlenia je mozne menit prepinanim dialkovych a stretavacich svetiel.
Na svetlomety s uvedenym ramikom je mozne nasadit iba jedno zariadenie naraz (teda nie infrak aj s mriezkou).

Poznamka: Zatienovacie siltiky sa slangovo nazyvaju Notek, z povodneho specialneho svetkometu s tymto nazvom. Svetlomet, montovany spravidla na predny naraznik (P V3S) mal 21W ziarovku a patpolohovy prepinac v budke vodica. Neskor bol tento nahradeny prave vyssiepopisovanymi siltikmi. Upozornujem, ze jazda civilneho vozidla po verejnej komunikacii je v pripade vsetkych troch pridavnych zariadeni zakazana.

pekny den praje

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 27.12.2007, 21:43
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... no tak si zamachrujem aj ja :lol:
... a vojenské autá kedysi mávali vzadu také špeciálne tzv. "rozostupové svetlo" Bola to taká plechová škatulka, v ktorej bola 10W žiarovka a dozadu mala 4 malé okienka "zasklené" polopriesvitnými plastovými doštičkami. Okienka bolie zoskupené po dvoch.

Keď šofér v kolóne videl na aute pred sebou 4 svetielka, bol moc blízko, keď videl 2 svetielka, bol v správnom odstupe a keď videl jedno svetielko, bol moc ďaleko.

U nás sa to už nepoužíva a nahradili to také koženkové návleky ktoré sa dajú na zadné svetlá a sú v nich vyrezané okienka s takým istým účelom.

Na nemeckých vojenských autách je to k videniu dodnes...

Inak... aktívne nočné videnie (= také, čo potrebuje čierne svetlá ) je zúfalo zastaralé . Veľmi ľahko sa to detekuje aj jednoduchými pomôckami.

Kto je inn, zháňa pasívne nočné videnie ktoré je fakt nezistitelné.

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 27.12.2007, 22:15
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja chcem byť zastaralý , mám aj zastaralé zariadenie , len tie hnusné zastaralé čierne skliská neviem zohnať :evil:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 14.01.2008, 22:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: