Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 3:38
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 UAZ-uzávierka 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 18.06.2007, 6:59
Príspevky: 146
Bydlisko: Seč, okr. PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toho. Dobrá rada nie je na zahodenie. Práve sa chystáme na kotúčovky. Len ten čas je ho tak málo.


Sob, 30.06.2007, 18:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak držím palce :smt023 dúfam,že sa niekedy stretneme :roll: ja dávam akurát dohromady samosvor na mojom Jeepe a bol som aj za Vilom na výzvedy,ale také ešte nerobil... :(


Ned, 01.07.2007, 22:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 18.06.2007, 6:59
Príspevky: 146
Bydlisko: Seč, okr. PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
určite svet je malý a keď mi bude UAZík pojazdný tak hurá na akcie. Dúfam že v septembri na hríboch v Čavoji už nebudem zbierať pešo. Ja dávam do predu samosvor a v zadu už mám 100% ofrotec. Už lez zo pár detajlov "podstatných" a hurá páliť naftu alebo olej do terénu.


Pon, 02.07.2007, 7:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapy paradna debata o uzavierke na uzas tak ze kolko by to vyslo smrtelnika ako ja na klasicky uzas 469 ?

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Str, 24.10.2007, 12:53
Profil
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
david píše:
chlapy paradna debata o uzavierke na uzas tak ze kolko by to vyslo smrtelnika ako ja na klasicky uzas 469 ?


MAICO teda Pejo to tam písal že cca 12000,- sk

_________________
Ja a slovenčina :-)
Toyota LC 61


Str, 24.10.2007, 14:26
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 11.11.2006, 23:49
Príspevky: 243
Bydlisko: okolie Žiliny
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na gazklube prebehla pred pár týždnami menšia diskusia o novej uzávierke na uaza, made in baľšaja zemľja, montuje sa ale zo silnejšími poloosami.
http://www.gazklub.cz/diskuze/viewtopic ... 6&start=75
je to až v druhej polovici strany...

_________________
UAZ 469 2.3D :-D Kde zatočím, tam ide.


Str, 24.10.2007, 18:36
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 19:18
Príspevky: 101
Bydlisko: Kysucký Lieskovec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak si este dobre pätam tak samosvorný dif. do jednej napravy v UAZe stoji 11600 + 2000 robota. Predáva to jeden chlapik z blizkeho okolia.


Štv, 25.10.2007, 17:23
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samosvor nie ja len uzavierku

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Pia, 26.10.2007, 14:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janko ja som myslel že sa už davno vozíš.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Pon, 14.01.2008, 14:42
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 18.06.2007, 6:59
Príspevky: 146
Bydlisko: Seč, okr. PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marianko už som sa aj zaviezol. Bolo to super ale začal mi ten Indenor slintať a brzdenie očami mi moc nešlo. Tak je UAZík nakomplet rozhádzaný. Brúsim, natieram, pretesňujem, naťarujem nové trubky, hadičky, káble a tďďď. Pevne verím, že na jar už okúsi blato a potom :twisted:


Pon, 14.01.2008, 21:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 13.12.2007, 11:59
Príspevky: 25
Bydlisko: PRAHA ČR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pinno píše:
ak si este dobre pätam tak samosvorný dif. do jednej napravy v UAZe stoji 11600 + 2000 robota. Predáva to jeden chlapik z blizkeho okolia.
----------SAMOSVORNEJ KOS NA UAZE STOJI NOVEJ -7000KC/KS---------RENDA


Pon, 14.01.2008, 22:35
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 19:31
Príspevky: 26
Bydlisko: pobedim
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tak tato cena ma zaujala o aky typ ide a aky vyrobca . Mne sa dost pozdava terson aj ked poviem pravdu stale moc nechapem jak to vlastne funguje .Volal som s chlapikom co ich predava a ten mi tvrdil ze tam stale tahaju obe kola len ked sa ide do zakruty nejako sa to uvolni.A to co nechapem je ze ako ten dyferak vie kedy je v blate a kedy v zakrute]


Pia, 18.01.2008, 1:09
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 24.10.2006, 19:53
Príspevky: 110
Bydlisko: Liptovské Revúce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RomanHradel píše:
...co nechapem je ze ako ten dyferak vie kedy je v blate a kedy v zakrute]...

:lol: :lol: :lol:

Obľúbená téma uzávierok ... myslím že ten torsen teda jeho činnosť sa nedá len tak "opisom" pochopiť, ide to len cez fyzikálny princíp činnosti ako kinematického mechanizmu.
Trošku pri tom chápaní pomôže to, že princíp torsen ako jediný mechanizmus uzatvárania diferenciálu reaguje na rozdiel krútiaceho momentu medzi kolesami, zatiaľ čo všetky ostatné systémy reagujú na rozdiel otáčok .
Preto potom v zákrute za normálnych podmienok (ak ju neprechádzaš šmykom alebo na rôznych povrchoch pre pravé a ľavé koleso) ten torsen "vie" že sa jedná o zákrutu lebo na obidvoch kolesách je rovnaký Mk. Na rozdiel od napr. jedného kolesa v blate a druhého na suchom povrchu.
Pokiaľ Ti ruština nerobí veľké problémy, tak sa o tom dá dočítať dosť - samozrejme aj anglicky.

_________________
jaro


Pia, 18.01.2008, 14:00
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 19:31
Príspevky: 26
Bydlisko: pobedim
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aha takze je to zahada hlavolamu. No aj tak mam este jednu otasku ked by som chcel porovnat mechanicku 100% uzavierku na kolko % pracuje samosvor. A ci je rozdiel aj o aky samosvor sa jedna


Pia, 18.01.2008, 22:56
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 24.10.2006, 19:53
Príspevky: 110
Bydlisko: Liptovské Revúce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RomanHradel píše:
Aha takze je to zahada hlavolamu. No aj tak mam este jednu otasku ked by som chcel porovnat mechanicku 100% uzavierku na kolko % pracuje samosvor. A ci je rozdiel aj o aky samosvor sa jedna

Skúsim odpovedať, ale...všetko o tom neviem. Budem rád ak to vysvetlí aj niekto, kto sa do toho skutočne vyzná.
Klasický diferenciál (myslím osový) delí vstupujúci Mk (krútiaci moment, lebo tu sa nemá zmysel baviť o výkone) v pomere 50% na ľavé a 50% na pravé koleso - ak to samozrejme adhézne podmienky dovolia. Mechanickým zablokovaním (pevným spojením ktorýchkoľvek dvoch rotujúcich častí) diferenciálu dosiahneš zablokovanie mechanizmu a celý diferák sa správa ako jednoduchý ozubený prevod (hruška-tanierové koleso) s výstupom na pravé a ľavé koleso. To označenie 100% uzávierka je trochu zavádzajúce, ale sa používa. "Sila" uzavretia je daná vlastne najslabšou súčiastkou za hruškou - väčšinou to byva poloos. Je zaujímavé, že v praxi (aspoň tak to prezentujú na ruských fórach) k poškodeniu poloosí nedochádza ani tak pri použití silnejšich motorov ale pri použití pneumatík veľkého priemeru-malá pneu asi skôr prešmykne.

No a k samosvorom: samozrejme že je rozdiel, o aký samosvor sa jedná, čo sa ale udáva tými percentami a ako sa to meria, je mi trošku záhadou. Najskôr mi vychádza, že tými % je udávané, koľko % z privádzaného vstupného Mk je schopný dif preniesť na jedno koleso v prípade zlých adhéznych podmienok toho protiľahlého kolesa. Ak je tomu naozaj tak, potom stačí svornosť cez 50% aby si mohol byť spokojný že Ti to pomôže a nadmerne nepreťažuje prevod od dif ku kolesám. 70, 80% svornosť postačuje cez uši.

No a potom sú tu ešte ďalšie mechanizmy blokovania - napr. Aussie Locker ( http://www.gazklub.cz/diskuze/viewtopic ... 6&start=75 ) ale tie fungujú na úplne inom princípe

_________________
jaro


Pon, 21.01.2008, 9:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: