Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 13.05.2024, 22:47
Dnes je pondelok 13. mája 2024, meniny má Servác a zajtra Bonifác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Začiatky s Uazom 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
Najskôr by som sa rád predstavil(moje meno je Paľo) som tu nový tak prepáčte ak niečo napišem zle. :D
Rad by som sa s vami podelil o Naše(Ja s Otcom)plány s uazom.
Najkôr ho treba kúpiť.Chceli by sme klasiku 469
Obrázok
Krásavec však:D...Bohuzial ma prasknuté tesnenie pod hlavou ale to je to najmenšie bude nasledovať kompletná generálka.

Ako Ďalšie by sme chceli spravit úpravy v motore.Na jdenej ruskej stranke sme objavvili sučiastku inak znamu ako ekotop ktorej princip je vysvetleny na tejto stranke http://shop.energy21.ru/ je to genialna vec .Dalsie upravy by boli offroadove kolesa tento vzor http://auto.bazos.sk/inzerat/2784870/UA ... e-pneu.php podla nas je to vynikajuca pneu ....ako dalsie rozsirit a podvyhnut ho .Podvyhnut by sme ho chcely tym sposobom ze by sme navarili kocku na mieste kde su pera a na to by sme pripevnili perá.tak to ma spravene naš sused a je to osvedcena vec :D.....Postupne by som rad este pridaval prispevky
Čo povjete? bude to dobre?

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 19:18
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 02.02.2009, 18:20
Príspevky: 800
Bydlisko: Lednicke Rovne
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Palino,viem o tomto UAZE asi 9 mesiacov!!!!!!!! A za tu dobu ho majitel nie a nie predať volal som s ním asi 2 krat a pri prvom telefonate a v ponuke inzercii ani zmienka o tom že je niečo s motorom!!!!!!!!!!!!
pozor na to!
Pri druhom telefonete kde sa už jednali o cenu už zrazu vysvitlo že niečo je s motorom ale že nevie presne až som z neho dostal že je voda v oleji!!!
to by bolo to najlepšie keby to je len tesnenie pod hlavu!!!

Nechybalo vela a šiel som sa nan aj pozriet aj my vysvetlil kde býva ale potom som upustil ale skús sa riadne pozrieť odspodu.

No nech Ti to s otcom víjde a budeme sa tešim na fotky z rekonštrukcie a okrem toho bývyte blízko mna tak snad niekedy aj osobne stretnutie.

VELA ZDARU

_________________
ARO M 461 2,3TD 2xprevodovka,
ARO M 461 2,3D VALNIK 2xprevodovka, prototyp,navijak,
AROMOG 461-3,0Diesel 3stran.sklapač,2xprevodovka,kabina BARKAS,radlica-Vo Vystavbe


Štv, 04.02.2010, 19:35
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.08.2007, 20:54
Príspevky: 435
Bydlisko: Lučenec/Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vitaj...o UAZoch tu mas dost veci tak CITAJ ked budes nieco potrebovat urcite mnoho veci najdes...UAZ som mal...je to auto na svoj vek dobre...treba vela veci prekopat...ja som zacal palivovou sustavou a elektrikou...ale inak je to kus pevneho zeleza a v teren zvladne vela...k tym pneu dobra volba...origo ruske pneu su nanic...teda v terene..a upravy...no ja som nerobil nijake a aj bez nich som dost presiel..ale kazdy podla svojho gusta

_________________
Človek je najmenej sám sebou ked hovorí za seba, dajte mu masku a povie Vám pravdu. O.Wilde

Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 (LPG), 2,5"lift, AT , nejaká výbava


Štv, 04.02.2010, 19:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
No diky za rady ...Ja sem budem postuppne secko pridavat..... A este co si ty pisal blahos k tej vode v oleji to je spojene s tym ze je prasknute to tesnenie či nie?

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 21:48
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A este som zabudol dodat k tej prerabke by som rad dodal ako samozrejme navijak elekrticky 7,5 tonovy ...A na zadnu napravu kupit samosvorny diferencial ......

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 21:50
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
blahos píše:
No Palino,viem o tomto UAZE asi 9 mesiacov!!!!!!!! A za tu dobu ho majitel nie a nie predať volal som s ním asi 2 krat a pri prvom telefonate a v ponuke inzercii ani zmienka o tom že je niečo s motorom!!!!!!!!!!!!
pozor na to!
Pri druhom telefonete kde sa už jednali o cenu už zrazu vysvitlo že niečo je s motorom ale že nevie presne až som z neho dostal že je voda v oleji!!!
to by bolo to najlepšie keby to je len tesnenie pod hlavu!!!

Nechybalo vela a šiel som sa nan aj pozriet aj my vysvetlil kde býva ale potom som upustil ale skús sa riadne pozrieť odspodu.

No nech Ti to s otcom víjde a budeme sa tešim na fotky z rekonštrukcie a okrem toho bývyte blízko mna tak snad niekedy aj osobne stretnutie.


A odkial pochadzas?
VELA ZDARU

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 21:51
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Nechcem mudrovať ale k tym pneumatikam ak budeš auto používať iba do hory a bude asi bez spz...tak by som ti poradil bude pneumatiky vzoru T3 alebo šipaky...

_________________
Mitsubishi Pajero 2,5td, T3


Štv, 04.02.2010, 21:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
negio píše:
Nechcem mudrovať ale k tym pneumatikam ak budeš auto používať iba do hory a bude asi bez spz...tak by som ti poradil bude pneumatiky vzoru T3 alebo šipaky...



Myslis si ze by boli lepsie? my by sme jazdili aj po hore ved hlavne domaci offroad :D no ale Podla mojho nazoru by sipaky nedrzali do stran ...ved sa este uvidi ...Aj tak dakujem za radu

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 22:00
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
urcite by boli lepsie tato pneumatika co chces dat nema dobre cistiace schopnosti oproti T3

_________________
Off Road je choroba a preto mam rád blato lebo je Liečivé


Štv, 04.02.2010, 22:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samuaz píše:
urcite by boli lepsie tato pneumatika co chces dat nema dobre cistiace schopnosti oproti T3


prosim ta mohol by si upresnit ake T3 vydel som ich viacero ?....DAkuem za radu

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 22:07
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Negio ma recht , T3 urcite , ale dolezitejsie je neprehnat rozmer pneu lebo 469 bude stonat a nie len v kopci , dalej poloosi na gumach s velkym zaberom praskaju
sipy maju obrovsku prechodnost ale odchadzaju diferaky + prevodovka

k tej prirube na vyrenie zmesi , skontroluj si ci mas karbec dvojkomorak inak budes musiet menit sacie potrubie + hlavu

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Štv, 04.02.2010, 22:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Palo_UAZ píše:
Myslis si ze by boli lepsie? my by sme jazdili aj po hore ved hlavne domaci offroad :D no ale Podla mojho nazoru by sipaky nedrzali do stran ...ved sa este uvidi ...Aj tak dakujem za radu

Kludne daj sipaky a nic sa neboj.Mna tym tiez strasili.Je to hovadina.Jazdil som v takych bocnych naklonoch na blate,ze ma museli vyvazovat a sipy drzali.

_________________
Bývalý offroadak


Štv, 04.02.2010, 22:12
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
david píše:
Negio ma recht , T3 urcite , ale dolezitejsie je neprehnat rozmer pneu lebo 469 bude stonat a nie len v kopci , dalej poloosi na gumach s velkym zaberom praskaju
sipy maju obrovsku prechodnost ale odchadzaju diferaky + prevodovka

k tej prirube na vyrenie zmesi , skontroluj si ci mas karbec dvojkomorak inak budes musiet menit sacie potrubie + hlavu


diky david...No a ake pneu by si odporucil a aj aky rozmer?.....no mi to mame vsetko premerane :D :D a s tymi poloosiami mas pravdu a preto chceme dat uzavierku len dozadu ..pretoze v predu by to poloosi nevydrzali

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 22:14
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
david píše:
Negio ma recht , T3 urcite , ale dolezitejsie je neprehnat rozmer pneu lebo 469 bude stonat a nie len v kopci , dalej poloosi na gumach s velkym zaberom praskaju
sipy maju obrovsku prechodnost ale odchadzaju diferaky + prevodovka

k tej prirube na vyrenie zmesi , skontroluj si ci mas karbec dvojkomorak inak budes musiet menit sacie potrubie + hlavu



diky david...No a ake pneu by si odporucil a aj aky rozmer?.....no mi to mame vsetko premerane :D :D a s tymi poloosiami mas pravdu a preto chceme dat uzavierku len dozadu ..pretoze v predu by to poloosi nevydrzali

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 22:14
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pon, 01.02.2010, 17:25
Príspevky: 26
Bydlisko: PovažskáBystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
david píše:
Negio ma recht , T3 urcite , ale dolezitejsie je neprehnat rozmer pneu lebo 469 bude stonat a nie len v kopci , dalej poloosi na gumach s velkym zaberom praskaju
sipy maju obrovsku prechodnost ale odchadzaju diferaky + prevodovka

k tej prirube na vyrenie zmesi , skontroluj si ci mas karbec dvojkomorak inak budes musiet menit sacie potrubie + hlavu



diky david...No a ake pneu by si odporucil a aj aky rozmer?.....no mi to mame vsetko premerane :D :D a s tymi poloosiami mas pravdu a preto chceme dat uzavierku len dozadu ..pretoze v predu by to poloosi nevydrzali

_________________
4+4=8
4x4=uaz


Štv, 04.02.2010, 22:15
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: