Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:58
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Discovery 2 alebo Patrol 2,8 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Pokiaľ hľadáš auto do ťažšieho terénu a budeš sa s ním často blatiť, tak ju je kráľom skôr ten Patrol.

Ak chceš auto na cestu s vyšším podvozkom, na zimné obdobie, plus ten terén, tak tu bude doma DII kvôli medzinápravovému diferáku.
DII má tak isto trakčnú kontrolu, niekedy nájdeš so systémom aktívnej regulácie náklonu (ACE) plus so vzduchovým pružením v zadu. Sú to pomerne príjemné vecičky, len na Patrole sa tieto veci proste nepokazia, lebo tam nie sú.

Ja som šiel do DII V8. Mám ho pre občasnú radosť, ťahám s ním vozík a niekedy s ním idem do roboty. Nerobím veľa kilometrov, tak tá ohromná spotreba až tak nebolí. Ale na ťažký terén ešte nie je pripravený. Na to by potreboval poriadne zdvihnúť (kvôli kolesám), dať iné kolesá, ktoré nemá zapísané v TP a chýbajú mu nápravové uzavierky. Sú to všetko veci, ktoré je treba riešiť, keď chceš ísť do riadneho blata. Ja do takého blata nechodím, tak to neriešim a stačí mi seriový stav. Štandardnú poľňačku to dá s prstom v nose

PS: priprav sa na to, že v porovnaní so štandardnými bruchoplazmi tieto autá nezatáčajú :-) Teda aspoň DII nie.

PS2: ceny ND a úprav na LR Disco sú pomerne priaznivé a všetko sa dá zohnať, či už v ČR alebo priamo z Anglicka.


Ned, 21.02.2016, 17:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
ak by si chcel LR D II tak tento je zaručený od Patrika:

http://land-rover-discovery.autobazar.e ... 40571.html


neviem ci sa u nas teraz predava lepsie auto ako toto.

poladeny a udrziavany cukrik!


Pon, 22.02.2016, 9:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: