Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:54
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Kompas 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 27.04.2021, 8:23
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
Vazeni pani, vazene damy a pripadne aj ine moderne gendery,

viete mi, prosim, poradit s elektronickym kompasom v L200 (2011), ku ktorej som sa nedavno dostal? Kompas nefunguje (i.e. kompas sa vobec nezobrazuje), pricom ostatne veci (spotreba, teplota, priemerna rychlost) na RV metri sa zobrazuju. Ako tak citam servisny manual, tak je vhodne kompas rekalibrovat a je sanca, ze sa jeho zobrazenie obnovi.

Otazka je - ako sa dostanem do menu kalibracie kompasu? Viete niekto poradit? Servisny manual je v tomto bode mierne tajuplny. Viem sa dostat do servisneho modu - ale ten ponuka len 4 moznosti - BODY TYPE, DESTINATION, FUNCTION TYPE RESET a PROF CIRCLE DEL. Posledna moznost (PROF CIRCLE DEL) vymaze cely kompasovy kruh, co sa ale odporuca robit az potom, ako zlyhala rekalibracia kompasu.

Ine moznosti v menu nevidim. Uz vobec nevidim moznost, ktoru popisuje servisny manual v kapitole 54A-486 (predpokladam, ze aj ostatni, ktori hladali, nasli tento isty manual na webe a hovorime o tom istom) - ako sa v servisnom menu dostat na polozku COMPASS SETTING a podpolozky COMPASS VARIANCE a COMPASS CALIBRATION. Servisne menu ma pusti len do spoinanych 4 poloziek BODY TYPE, DESTINATION, FUNCTION TYPE RESET a PROF CIRCLE DEL.

Viete niekto poradit, ako sa dostat do menu rekalibracie kompasu?

S uctivym pozdravom,

Jasper


Uto, 27.04.2021, 8:52
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 27.04.2021, 8:23
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
Medzicasom som na to prisiel, do menu dostal, kompas rekalibroval a hned zacal fungovat. Aj tak vdaka.


Uto, 27.04.2021, 19:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Jasper píše:
pripadne aj ine moderne gendery,

Moze byt :smt121 Toz vitaj uz ked si tu a ako som cital tak ako vecsina z nas si neako poradi,aj ty si uz na tom tak isto.No ja teda netusim o akom kompase pises a mam dojem ze aj ostatny.
Ale uz ked si na to prisiel,mohol by si dat ostatnym typ na kalibraciu ako na to.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 27.04.2021, 19:53
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 27.04.2021, 8:23
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Jasper píše:
pripadne aj ine moderne gendery,

Moze byt :smt121 Toz vitaj uz ked si tu a ako som cital tak ako vecsina z nas si neako poradi,aj ty si uz na tom tak isto.No ja teda netusim o akom kompase pises a mam dojem ze aj ostatny.
Ale uz ked si na to prisiel,mohol by si dat ostatnym typ na kalibraciu ako na to.


Prisiel som na to, prisiel. Co uz ine ostavalo. Auto mam len zopar dni a (okrem ineho) nesiel kompas na displeji palubneho pocitaca. Predpokladal som, ze kompas je tu znama vec. Pocitac v aute vypada takto: https://i1.wp.com/www.motorme.my/wp-con ... G_9424.jpg

no a kompas je ta cast hore uprostred nad cervenou sipkou. Bol tmavy a povodne som predpokladal, ze nefunguje. Po hladani a studiu servisneho manualu som nasiel, ze ked kompas zmizne, tak treba rekalibrovat. Akurat v servisnom manuali nepisu uplne jasne ako sa do menu dostat. V kazdom pripade netreba na rekalibraciu vstupovat do servisneho menu palubneho pocitaca, ale staci vojst do nastaveni v uzivatelskom rezime. Konkretne som - ked som si navolil zobrazit nadmorsku vysku - vstupil do prisposobeni zobrazovania a jedno z menu pri posunovani bolo nastavenie kompasu. Podla mapy som nastavil deklinaciu (0 stupnov pre nase polohy) a spustil rekalibraciu. Staci sa zoparkrat potocit v kruhu (zaujimavo to vypada pre ostatnych na parkovisku vonku), palubny pocitac pipne ze kompas nakalibrovany a okamzite zacal ukazovat. Nie je ani moc jemny (stupne neukazuje) ale potesilo.

Vesmir zachraneny tymto nebol ale aj tak...


Str, 28.04.2021, 20:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Aj tak mozno niekomu tym pomozes. :smt023 Ja nastastie v kare nemam nic digitalne :smt135

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 28.04.2021, 20:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: