Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 7:07
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Oleje do Gallopera 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
A ešte otázka -ak pridám napr. prísadu mopar do oleja aj ked tam nemusí ísť môžem ublížiť tomu difu ?


Štv, 17.03.2022, 18:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
https://www.eoil.sk/olej-do/hyundai/38/ ... 25-td/4624
A 75 w 90.Prečo tam chces pchat nasilu kadeake prisady?Si myslis ze ti prisada spravi diff ako po generalke? :smt017 Skoda penazi ale ked si tak bohaty kludne to tam nalej.To je ako z acylpirinom,nepomoze a ani neublizi :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 17.03.2022, 20:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Davala sa prisada ak bol zadny dif s samosvorom ale vacsinou kazdy galoper ho uz mal po smrti. A tykalo sa to asi len novsich rocnikov tusim,ze od 97 ale nie som si isty :smt017


Štv, 17.03.2022, 21:40
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Ja mám 2001. skúšal som otáčať zadné kolesá na zdviháku a keď potocim jedným tak aj druhé sa točí tým istým smerom. Aj keď len kým to druhé nepridrzim vtedy sa netoci. Tu na fóre som sa dočítal že tak sa to skúša takže mal by tam byť samosvor.zevraj ak není každé koleso by sa točilo do opačnej strany. Ono preto sa bojím tam niečo naliať čo tam nepatrí lebo pred x rokmi kamarátovi takto vymenili oleje a zadný dif. Sa mu zadrel a musel ísť na repas . Povedali že preto že kôli tomu že mu nedali tu prísadu do samosvorný. a čo sa týka peniažkov na takýchto veciach nikdy nešetrim vždy chcem to najlepšie. Aj tak mi idú meniť rozvody olej filtre tak už pár éčok hore dole.


Pia, 18.03.2022, 10:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Podstatne je aby bol v diferaku olej.Nic sa nestane aj ked do neho nalejes PP 90.Nie vzdy boli oleje len do diferakov.A na Trambusi ked som nemal som do diferaku nalial aj motorovy.len teraz si kazdy vyrobca predpisuje svoje oleje aby ta mohli pri reklamacii ojebat ze nie tieto cisla ale tieto tam musia byt.Nech ma niekto presvedci ze v tych milion druhoch olejov je aj neaky rozdiel.Myslim tym jednake cislo a rozne znacky.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 18.03.2022, 11:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Milanko v tomto nemas pravdu.Oleje robia niekedy dost rozdiel v fungovani :-D
Inak zabudol som,ze je aj olej co uz v podstate tu prisadu obsahuje. Ze treba len pohladat alebo popytat sa ludi v mototechne co vedia aj co predavaju-naco :D


Pia, 18.03.2022, 11:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
peterpreprava píše:
tak buď 80w-90 alebo 75w-140.

A ten moj co som nalial do Patrola a aj do Galopera ze by mal ist som sa docital 70 w 90,
Joe aky rozdiel vidis v tomto oleji okrem inych cisiel :smt017 Viem co znamenaju tie cisla,ale nemame ani extremne teplo ani extremnu zimu :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 18.03.2022, 21:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Tak extremnu zimu nemame ale viem napriklad porovnat ked som daval do hlavnej prevodvky podla specifikacie mogul lebo bol lacny a potom som musel vymenit za shel ci castrol lebo uz pri -3ci -5 stupnoch sa hlavnej prevodovke neako nechcelo lahko ,,hadzat ,,rychlosti a pritom specifikacia a ine cisla sedeli :-D A ked som nalial shel tak nebol problem a podobne to bolo aj s valvoline co som z neho bol sklamany :-D A podobnych pripadov bolo viacej :-D A predavac z kamenneho obchodu co popredal xy litrvov oleja mi este hovoril,ze pozri sak specifikacia podla viacerych tabuliek sedi aj cisla + tieto oleje davame aj do inych drahsich masin ,ze zbytocne budes preplacat za shel ,castrol alebo mobil :-D Ze do motora by som skludom nalial valvoline alebo mogul ked sedi cislo a ine parametre ale do prevodovky ci deferaku uz nie . Ine by bolo keby som mal balsaju este staru ,, blbovzdornu,, rusku techniku ktora ,,schrupne ,, asi aj fritovaci olej a bez problemov bude fungovat dalej xy rokov :-D


Sob, 19.03.2022, 0:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: