Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 10:44
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Galloper - nastavenie spojky 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.02.2008, 21:11
Príspevky: 49
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Zdravim,
chcem poprosit o radu, zacala sa mi diat na Gallopri taka neprijemna vec. Ked zoslapnem spojku, tak rychlost viem zaradit len asi do dvoch sekund po zosliapnuti. Potom to ide tazsie a tazsie a nakoniec vobec, teda ako by som ani nestlacil spojku. Spojka mi zabera dost nizko, z coho usudzujem, ze po zosliapnuti pedalu neodtiahne uplne spojkovy kotuc, vznika tam trenie a po case sa zahreje a prilepi sa. Z auta nic nekape. Na Tisovci sa mi stalo zo 2x aj to, ze mi ostal visiet pedal spojky dole, nesiel naspat, ale po ochladnuti to slo az do RS v pohode.

Moze to byt tym nizkym zaberom pedalu, alebo moze byt chyba aj inde? Dakujem za kazdu radu.

_________________
Hyundai Galloper


Uto, 24.06.2008, 9:03
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
bikerkiri píše:
Zdravim,
chcem poprosit o radu, zacala sa mi diat na Gallopri taka neprijemna vec. Ked zoslapnem spojku, tak rychlost viem zaradit len asi do dvoch sekund po zosliapnuti. Potom to ide tazsie a tazsie a nakoniec vobec, teda ako by som ani nestlacil spojku. Spojka mi zabera dost nizko, z coho usudzujem, ze po zosliapnuti pedalu neodtiahne uplne spojkovy kotuc, vznika tam trenie a po case sa zahreje a prilepi sa. Z auta nic nekape. Na Tisovci sa mi stalo zo 2x aj to, ze mi ostal visiet pedal spojky dole, nesiel naspat, ale po ochladnuti to slo az do RS v pohode.

Moze to byt tym nizkym zaberom pedalu, alebo moze byt chyba aj inde? Dakujem za kazdu radu.


Já osobne si myslím,že je čas pozrieť sa na lamelu! :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 24.06.2008, 9:51
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Volakde som to tu uz pisal, spojka sa da pri pedali nastavit, ak ti chyta pri spodku. je tam matica, ktoru povolis a potom ide tocit to tiahlo (ono to netaha, ale tlaci, takze by som to nemal nazvat tiahlo) a nastavit jeho hlbku. Ale to, ze sa zasekne, neviem. Ale chyba bude tiez zrejme niekde pri pedali.


Ale teoreticky by to mohlo byt aj zadrhavajuce spojkove lozisko, ale to by bolo pocut.


Naposledy upravil Milan_G dňa Uto, 24.06.2008, 9:54, celkovo upravené 1



Uto, 24.06.2008, 9:53
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.02.2008, 21:11
Príspevky: 49
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi dik za odpoved. Mozes mi to kusok blizsie opisat, ako? Lebo co som sa docital v servisnych navodoch, tak ze treba vybrat vonku motor, co ma vobec nepotesilo.... A to pred blokom sam neurobim.

_________________
Hyundai Galloper


Uto, 24.06.2008, 9:53
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bikerkiri píše:
Rudi dik za odpoved. Mozes mi to kusok blizsie opisat, ako? Lebo co som sa docital v servisnych navodoch, tak ze treba vybrat vonku motor, co ma vobec nepotesilo.... A to pred blokom sam neurobim.


Netreba von motor, ide to po odsunuti prevodovky.


Uto, 24.06.2008, 9:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.02.2008, 21:11
Príspevky: 49
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
Ale teoreticky by to mohlo byt aj zadrhavajuce spojkove lozisko, ale to by bolo pocut.


No po zosliapnuti spojky, asi po 10 sekundach zacne nieco hrkotat, akokeby sa chcelo auto pohnut, teda predpokladam, ze to len zacina zaberat rychlost. To spojkove lozisko by bolo pocut hned po stlaceni spojky?

_________________
Hyundai Galloper


Uto, 24.06.2008, 10:04
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
možno sa Ti rozpadáva lamela,alebo sú už vyťahané struny alebo je už fakt zjazdená lamela a začína už dreť nejaký nit.Inak motor nemusí ísť von.Keď je zdvihák tak šikovný mechanik to má tak za 4-5 hodín hotové.Pri týchto zatláčacích spojkách je to jednoduchšia robota,horšie sú tie vyťahovacie(ako mám Ja ) s tou som si už zažil svoje. :wink:

A ešte ma napadlo že môže byť aj prítlačák už v prd..i(zlý)!

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Naposledy upravil Rudi dňa Uto, 24.06.2008, 10:11, celkovo upravené 1



Uto, 24.06.2008, 10:10
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bikerkiri píše:

No po zosliapnuti spojky, asi po 10 sekundach zacne nieco hrkotat, akokeby sa chcelo auto pohnut, teda predpokladam, ze to len zacina zaberat rychlost. To spojkove lozisko by bolo pocut hned po stlaceni spojky?



No ono sa to moze spravat rozne. Niekedy to pocut hrkotat na volnobeh a po zosliapnuti spojky to praveze stichne, alebo zacne tak sumiet (tak sustat, ako ked ide lozisko na sucho). A v neskorsom stadiu rozkladu to zase moze pocut po zosliapnuti spojky, ako ked nieco drhne, ako kov o kov. Galloper mava v originali plastovo kovove lozisko Valeo, ktore sa vie doslova roztopit. Ide tam dat Sachs, len je ina vyska loziska a ak sa to nemeni komplet, treba trochu prisposobyt ramienko, co vytlaca lozisko, lebo inak sa nevie vratit dostatocne naspat a po zlozeni smyka spojka.


Uto, 24.06.2008, 10:11
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
možno sa Ti rozpadáva lamela,alebo sú už vyťahané struny alebo je už fakt zjazdená lamela a začína už dreť nejaký nit.Inak motor nemusí ísť von.Keď je zdvihák tak šikovný mechanik to má tak za 4-5 hodín hotové.Pri týchto zatláčacích spojkách je to jednoduchšia robota,horšie sú tie vyťahovacie(ako mám Ja ) s tou som si už zažil svoje. :wink:

A ešte ma napadlo že môže byť aj prítlačák už v prd..i(zlý)!



Prvy krat som to robil asi dva dni, potom po natrenovani to naozaj ide v klude za par hodin spravit, pokial sa podari dobre vystredit spojku a ide zasunut prevodovka.


Uto, 24.06.2008, 10:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja by som to podla priznakov typol skor na manzetu v hornom spojkovom valceku...robilo mi toto iste ked som mal Volgu...stlacis pedal, vypne ti spojku ale kvapalina sa pomali spatnym tlakom mekana na spodny valcek spojky pretlaca cez vydratu manzetu horneho valceka spat do nadobky nad dornym valcekom...nikde nic netecie len po chvilke drzania pedala sa spojka zopne...niekedy bolo treba 2x po sebe zosliapnut spojku aby som mohol zaradit jednotku...
zodrata lamela by podla mna smykala pri zabere

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.06.2008, 13:45
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
ja by som to podla priznakov typol skor na manzetu v hornom spojkovom valceku...robilo mi toto iste ked som mal Volgu...stlacis pedal, vypne ti spojku ale kvapalina sa pomali spatnym tlakom mekana na spodny valcek spojky pretlaca cez vydratu manzetu horneho valceka spat do nadobky nad dornym valcekom...nikde nic netecie len po chvilke drzania pedala sa spojka zopne...niekedy bolo treba 2x po sebe zosliapnut spojku aby som mohol zaradit jednotku...
zodrata lamela by podla mna smykala pri zabere


to naozaj moze byt


Uto, 24.06.2008, 13:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan: aspon na tej Volge mi to takto robilo...v hornom valceku boli na piestiku 2 manzety...jedna aby netiekla kvapalina von smerom do kabiny k pedalu a druha pracovna co stlacala kvapalinu do systemu cim vlastne vytlacalo pistik spodneho valca...hladal by som chybu v tom hornom valci

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.06.2008, 14:00
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tato debata mi pripomenula, ze som za poslednych 7 rokov nemenil brzdovu kvapalinu v spojke a uz nie je zlta ale cierna. Musim vykonat vymenu.


Uto, 24.06.2008, 14:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
Tato debata mi pripomenula, ze som za poslednych 7 rokov nemenil brzdovu kvapalinu v spojke a uz nie je zlta ale cierna. Musim vykonat vymenu.

Milan: bacha aby ti nepovolili gumicky po vymene :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.06.2008, 14:43
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
Milan: bacha aby ti nepovolili gumicky po vymene :-D



Zeby som sa riadil pravidlom, "co funguje, toho sa netreba chytat" ? :D


Uto, 24.06.2008, 14:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: