Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:10
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Galloper - nastavenie spojky 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.02.2008, 21:11
Príspevky: 49
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem za rady, idem to preverit.

_________________
Hyundai Galloper


Uto, 24.06.2008, 17:03
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.02.2008, 21:11
Príspevky: 49
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze dnes to islo uplne normalne, auto stalo styri dni v klude. Ale aj tak to asi budem musiet prezriet. Moze to suvisiet s tym, ze pred tymto problemom som siel s autom kusok rychlejsie? (150kmh)

_________________
Hyundai Galloper


Uto, 24.06.2008, 18:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bikerkiri píše:
Takze dnes to islo uplne normalne, auto stalo styri dni v klude. Ale aj tak to asi budem musiet prezriet. Moze to suvisiet s tym, ze pred tymto problemom som siel s autom kusok rychlejsie? (150kmh)


150??? to kde si nasiel taky kopec? :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.06.2008, 18:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no pani to je unik tlaku zo spojkoveho valceka takze bud to co bolo spomenute, pripadne odvzdusnit spojkovy valcek ale nemyslim si ze to je lamela :wink: a samozrejme mam to podlozene skusenostou z embecky :-D zavzdusneny spojkovy valec priznaky rovnake

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Uto, 24.06.2008, 18:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je mi to divne, ale mne tiez spojkovy pedal zabera cim dalej, tym nizsie a uz je to ozaj dost nizko. skusim pohladat tu skrutku, ci to pomoze...


Uto, 24.06.2008, 19:01
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.02.2008, 21:11
Príspevky: 49
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
150??? to kde si nasiel taky kopec? :-D


Dialnicny privadzac z PO do KE, udaj podla GPS. :D

_________________
Hyundai Galloper


Uto, 24.06.2008, 19:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bikerkiri píše:
romo11 píše:
150??? to kde si nasiel taky kopec? :-D


Dialnicny privadzac z PO do KE, udaj podla GPS. :D


co tam mas za motor? moj 2,5 TD Intercooler ma v TP 136km/h napisane...podla tacho som siel max 145...len to som nemal GPS...teraz ked som na 31" a porovnal som udaj GPS s tacho tak pri 60 km/h na tacho udaval GPS 63-64 km/h

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.06.2008, 19:20
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ee.. hlavne nic nerozoberaj - cihat na lamelu, ktora je s najvacsou pravdepodobnostou v poriadku, nema zmysel. Videl by som to bud na prepustajuce gumicky, alebo zavzdusnenie (sposobene konieckoncov opat gumickami tesne pred slaktrafenim). Najlepsie mat poruke sadu gumiciek do hlavneho aj pracovneho valca a dufat, ze nebudu vypadane; len trosicku prelestit.

Na pedali by mala byt aj pruzina, ktora dviha pedal ako taky (neviem, mozno u Hiundaia nie je) - bolo by fajn pozriet aj pedal, v akom stave je cap, ci nie je nieco moc volne alebo zahrdzavene, a pokvapkat olejom.

Spojkove lozisko (pritlacne) susti alebo hrkoce pri stlacenej spojke. Pri pustenej nema co sramotit, lebo nerobi nic, len sa vozi na aute. Casto sa pri nastelovani spojky 'na ostro' lozisko takmer dotyka mechana, casom sa opotrebenim lamely dotyka uplne, co zapricini nielen rychle umrtie loziska, ale aj preklzovanie spojky so vsetkymi nasledkami.

K tej kvapaline: Ono sa to v manuale moc nepise (takze sa nato serie), ale spojkovu qapalinu nacim menit pravidelne, najlepsie spolu s brzdovou. Brzdovka totoz absorbuje vlhkost zo vzduchu, cim sa jej nielen znizuje bod varu (cim hrozi 'uvarenie' brzd), ale voda obsiahnuta v kvapaline napada prave take haklive povrchy ako vnutra brzdovych a spojkovych valcov a trubiek - a co udela brzdova trubka vz. 43 vystavena vetru a desti? No zrezne vole nee.. takze vcasnou vymenou (par deci co je v spojke nikoho z biedy nevytrhne) sa predide znacne drahsim opravam v buducnosti. Dobra rada je veskere odvzdusnovaky zakvapnut Rezistinom, usetri to spustu picovania a utrhnute odvzdusnovaky.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 24.06.2008, 19:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Spojkove lozisko (pritlacne) susti alebo hrkoce pri stlacenej spojke.

mustang neviem na com si pozoroval ze to lozisko susti :-D ja ked som ho mal pridrete tak to blacalo na cely okres tak to pistalo hovadsky :-D ale to len tak na podryp inak mas pravdu :wink:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Uto, 24.06.2008, 19:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este jeden postreh.
ked som isiel asi 5 minut cez vodu, ktora siahala asi po podvozok, tak mi spojka vypovedala uplne. akukolvek rychlost som tam musel hodne nasilu narvat, aby som tam neostal...
vysiel som na breh a po chvilke pohoda...


Uto, 24.06.2008, 19:37
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
este jeden postreh.
ked som isiel asi 5 minut cez vodu, ktora siahala asi po podvozok, tak mi spojka vypovedala uplne. akukolvek rychlost som tam musel hodne nasilu narvat, aby som tam neostal...
vysiel som na breh a po chvilke pohoda...


nasiel si na tento jav nejake logicke vysvetlenie? ci si to uz potom neriesil?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.06.2008, 19:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nebolo co riesit... odvtedy chodi normalne a vo vode som uz tak dlho a hlboko nebol.
ale mohlo to byt jedine niekde natecenou vodou okolo spojky, alebo teplotou.
a skor to tipujem na tu vodu... spojka by mala byt vodotesne uzavreta? alebo sa tam vie dostat voda?


Uto, 24.06.2008, 19:58
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vodotesna asi tazko...co som doteraz videl tak vzdy boli na prirube medzi motorom a prevodovkou v ktorej je vlastne spojka umiestnena take drazky...cosi ako vetracie otvory...a ked nikde inde tak cez paku ktora spojku vypina voda natecie...ale na offoch je to mozno inak vyriesene...nejak som si to na mojom zatial nevsimal :roll:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.06.2008, 20:06
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bikerkiri píše:
Takze dnes to islo uplne normalne, auto stalo styri dni v klude. Ale aj tak to asi budem musiet prezriet. Moze to suvisiet s tym, ze pred tymto problemom som siel s autom kusok rychlejsie? (150kmh)



??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no neviem, ja som isiel s mojim tak asi 140, ale stacilo


Uto, 24.06.2008, 21:27
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
je mi to divne, ale mne tiez spojkovy pedal zabera cim dalej, tym nizsie a uz je to ozaj dost nizko. skusim pohladat tu skrutku, ci to pomoze...


Pomoze. Par rokov som to nemusel riesit, ale teraz je to uz vytahane a musim to doladovat tak raz do roka


Uto, 24.06.2008, 21:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: