Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 11.05.2024, 13:19
Dnes je sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena a zajtra Pankrác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Záhadná porucha ABS - Galopper 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petertn píše:
len ma tak napada, Mato ABS nahodou neovlada len to koleso co smyka? v tom pripade by to nemalo mat taky katastrofalny vplyv na brzdenie


... podla toho, akú dobrú a drahú ABS auto má. Ale dnes je tuším minimum trojkanálová. Predné kolá zvlášť a zadné spolu (ušetria tým jednu trubku dozadu) Aj keď len jedno kolo odbrzďuje tak to v pedáli cítiť. Vplyv na brzdenie ..... :roll: ... netuším.... Ale na klzkom by sa auto malo logicky ťahať na zdravú stranu, abo ak je postihnutý zadok, ta pôjde pri brzdení rovno a účinok brzdy bude slabší.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 03.08.2008, 2:05
Profil WWW
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petertn píše:
len ma tak napada, Mato ABS nahodou neovlada len to koleso co smyka? v tom pripade by to nemalo mat taky katastrofalny vplyv na brzdenie


Ono to ani nemá katastrofálny vplyv na brzdenie,len to je citlivé na brzdenie a hňeď to kope do pedála.Teda aspoň si myslím že tak sa to romo-vi prejavuje. :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 03.08.2008, 7:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
s kolesami som nerobil nic, len som pred cca 2 tyzdnami presiel par krat cez kaluze s vodou a blatom...ale nic extremne to nebolo ze by si to vyzadovalo nejake cistenie spodku...
to kopanie co som opisoval bolo dost silne a zdalo sa mi ako keby auto fakt nechcelo brzdit, proste nedalo sa riadne zatlacit na pedal lebo ABS mi tlacilo pedal spat a kopalo...spravilo mi to len raz...
Idem to dnes rozobrat, precistim tie snimace a uvidim ci to pomoze...a rovno kuknem aj zadne oblozenia v akom su stave...ked sa mi zacali pridierat predne brzdice tiez mi ABS pri dobrzdovani, tesne pred uplnym zastavenim par krat tuklo do pedala..po par tyzdnoch som zistil ze to uz nebrzdi vobec a predok bol vtedy uz uplne zakusnuty...
Po rozborke podam spravu ako som postupil...zatial dik vsetkym za rady.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 03.08.2008, 10:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
s kolesami som nerobil nic, len som pred cca 2 tyzdnami presiel par krat cez kaluze s vodou a blatom...ale nic extremne to nebolo ze by si to vyzadovalo nejake cistenie spodku...
to kopanie co som opisoval bolo dost silne a zdalo sa mi ako keby auto fakt nechcelo brzdit, proste nedalo sa riadne zatlacit na pedal lebo ABS mi tlacilo pedal spat a kopalo...spravilo mi to len raz...
Idem to dnes rozobrat, precistim tie snimace a uvidim ci to pomoze...a rovno kuknem aj zadne oblozenia v akom su stave...ked sa mi zacali pridierat predne brzdice tiez mi ABS pri dobrzdovani, tesne pred uplnym zastavenim par krat tuklo do pedala..po par tyzdnoch som zistil ze to uz nebrzdi vobec a predok bol vtedy uz uplne zakusnuty...
Po rozborke podam spravu ako som postupil...zatial dik vsetkym za rady.


Daj dole snímače a pozri sa na ne, či nie sú zodraté. Ja som mal na Jeppe niečo podobné a mal som zodratý snímač. Mne to blblo len za mokra. Medzi snímač a to ozubenie na poloosi sa dostáva biesok, blato..., ktoré potom obrusuje plastový obal na snímači, neskôr aj samotný snímač. Takisto to môže byť aj niečo úplne iné...

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Str, 06.08.2008, 11:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
snazil som sa pozret tie snimace, vzadu idu do nohavice takze tam by sa necistota nemala ako dostat, no a na rame su zapojene do konektorov ktore som prestrekol...
s prednymi snimacmi je to horsie, to ozubenie na poloosi je niekde pod brzdovym kotucom a neda sa k nemu dostat...a snimace neidu vybrat, na jednom sa utrhol srob a na druhom som strhol hrany na hlave srobu...dalej som sa nedostal lebo ma zahnala burka :D
asi skusim po vyplate tu diagnostiku v servise nech viem kde sa odpichnut

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 06.08.2008, 13:12
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať ABS
No ja som jazdil s rozvietenou kontrolkou ABS asi pol roka. Jednoducho ABS nefungovalo-riadiaca jednotko ho sama odpojila. Problem bol v snimaci na kolese. Obcas sa tam aj nachytaju piliny a prichitene na snimaci robia paseku. Ja na terane mam pristup k snimacom dokonca zhora od motora. Na krajoch stisnem a vytiahnem a vycistim. pravdou je ze ja som to musel riesit vymenou najprv jedneho a potom druheho snimaca. Nie je to veru lacny spas. Dalej si skontroluj ci nemas derave manzety. Mne brzdilo lave predne v pripade intenzivnejsieho dazda prave koli manzetektora bola roztrhnuta. Po vymene bezproblemov.


Str, 06.08.2008, 13:20
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.10.2008, 21:13
Príspevky: 366
Bydlisko: Drienica - ŠOMA
Odpoveď s citáciou
Oživim to vlákno a opýtam sa čo skôr. Mam Pajero. Pri strmších výjazdoch pri prehrabávaní kolies a poskakovaní auta kedy nemôžem výjsť ďalej mi brzdový pedál úplne stvrdne a ja sa chvílku bezradne rútim dole kopcom späť bez bŕzd. Asi pri takom 2 až 4 pokuse opäť začne brzdiť auto ale asi tak, že pedál ide opačne teda až na podlahu, tak ako keby praskla hadička a brzdy budu fungovať ešte pár krát. Strašne blbý pocit. Kontrolka ABS chvílku svietila no potom pri opätovnom naštartovaní zhasla. A ABS funguje ďalej dobre. Typujem to na predné snímače nakoľko zadné sú chránené bubnom. Ale nie je to nejak chránené pred nečistotami? Veď sa jedná o terénne auto a nie bruchoplaz. Pokiaľ to nebudú snímače tak čo potom? Diagnostika neukázala nič v pamäti závad, je pravda že sme nepozerali čisto len ABS pamäť. Mal takýto problém niekto z Vás?

_________________
Život je prikrátky na to, aby som všetko skúmal sám, preto ďakujem za radu.
{ PAJERO 3,5L V6, 37",navijak + ostatné potrebné OFF vybavenie...}


Pon, 15.06.2009, 10:39
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.06.2008, 17:45
Príspevky: 39
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
to igor_sb:
ja mam uplne tie iste priznaky ked chcem ist do strmeho kopca. ak kolesa presmykuju a auto uz stoji, chcem zabrzdit, aby som nezcuval moc rychlo dole a pedal uplne tvrdy ..
ja som to pripisoval tomu, ze elektronika si mysli,ze auto ide x km/h a preto pedal stvrdne, aby som vo vysokej rychlosti moc "zbrklo" nebrzdil ..

ale je dost mozne, ze sa mylim :)
kazdopadne mi to robi odkedy auto mam , teda vyse roka.
ale ked som uz statocne zababrany od blata a ABS uspesne vyradene, brzdi to ok.

_________________
Krátke Mitsubishi Pajero '99, 2,8 TD, GLS.


Pon, 15.06.2009, 11:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.10.2008, 21:13
Príspevky: 366
Bydlisko: Drienica - ŠOMA
Odpoveď s citáciou
Poslať Re
No ja sa pohrávam s myšlienkou vyradenia abs v teréne ale neviem či to potom nezapiše do jednotky ako chybu. Sorry, ale som "rad" ze je to porucha ktora sa vyskutuje a nie taka ktorú nemá nik. Riešenie sa najde.

_________________
Život je prikrátky na to, aby som všetko skúmal sám, preto ďakujem za radu.
{ PAJERO 3,5L V6, 37",navijak + ostatné potrebné OFF vybavenie...}


Pon, 15.06.2009, 11:32
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Igor auto je síce terénne ale zas používaš ho aj na ceste tak preto to ABS tam je.Vyradiť si ho kľudne môžeš stačí odpojiť konektor,to že Ti to bude potom niekedy vykazovať na diagnostike chybu Ťa vôbec nemusí trápiť,normálne Ti ju vymažú a hotovo. :wink:
Inak také niečo sa aj mne stalo že pedál zrazu nefungoval ako mal,keď som hodil búdu na mojom Pajere! :lol:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 15.06.2009, 12:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.10.2008, 21:13
Príspevky: 366
Bydlisko: Drienica - ŠOMA
Odpoveď s citáciou
Poslať RE
Kua tak to mi ani nehovor. To by som nechcel zažiť. Ale včera na vyjazde som sa aj zľakol, nebolo mi jedno keď auto cúve dole kopcom a ty len mačkaš pedal a nič. Jasne pozriem tie predne snimače a odpojim tu abs-ku aby som mal pokoj.

_________________
Život je prikrátky na to, aby som všetko skúmal sám, preto ďakujem za radu.
{ PAJERO 3,5L V6, 37",navijak + ostatné potrebné OFF vybavenie...}


Pon, 15.06.2009, 12:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hoši, nemáte tam náhodou protiprešmykový systém, ktorý pribrzďuje kolesá? Tým pádom Vám ABS pumpuje tlak do pedálu, ktorý ztvrdne, brzdy sa zohrejú, alebo asi prehrejú a potom to chvíľu blbo brzdí?
To je môj názor, ale neviem či správny.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pon, 15.06.2009, 22:10
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 25.01.2009, 13:02
Príspevky: 112
Bydlisko: Šamorín/ZM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...este dakedy, ked som mal Mondeo, tak mi raz zacala svietit kontrolka ABS,nesvietila stale, len sem tam preblikla, dost ma to znervoznovalo, tiez pcitac ukazoval OK. Potom sme zistili, ze je v nadrzke malo brzdovej kvapaliny (plavak bol na minime), doliali sme ju a bolo vsetko OK.

Mozno aj tvoj problem nesuvisi s ABS, ale len s brzdovou kvapalinou, vseci pisete, ze sa Vam to stava v prudkom kopci, je mozne , ze do hlavneho brzdveho valca sa nedostane pozadovane mnozstvo kvapaliny (hodci by sa to nemalo stat, ale..) a brzdy sa na kratku chvilu zavzdusnia a auto nebrzdi....toto je len moj subjektivny nazor

_________________
...čo neunesiem to naložím


Pon, 15.06.2009, 22:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sú to vyše 4 roky čo som toto vlákno založil, ale v tom čase som vlastnil Hyundai Galloper na ktorom sa mi stala závada popísana v prvom príspevku toho vlákna. Neviem akým spôsobom sa toto vlákno ocitlo v sekcii Jeep, zrejme niekto upratoval a keďže už takmer 3 roky sedlám Grand Cherokee dostalo sa to sem.
Asi by bolo vhodné vlákno premenovať aby bolo jasné že sa jednalo o ABS na Galloperi a premiestniť ho tam kde patrí.
Inak Gallopera som potom predal kolegovi, ktorý pár týždňov po kúpe auto komplet zo spodu vystriekal wapkou a odvtedy sa mu kontrolka ABS nerozsvietila.

Edit: ďakujem adminovi že to dal na pravú mieru :smt156

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 14.10.2012, 21:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam na pajerku abs odpojene a brzdi to v pohode-dokonca som skusal aj na mokrej ceste a je to v pohode


Pon, 15.10.2012, 20:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: