Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:45
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 chvíľková ale extrémna dymivost 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 30.11.2017, 19:14
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Zdravim Vas offroadaci
Asi pred dvomi mesiacmi som siel na stk a kedze viem ze pri diesloch znamena emisna kontrola vytacanie do cervenych otacok vyskusal som si to este pred kontrolou, akurat ze po raznom zosliapnuti pedalu zacalo auto extremne dymit a tento stav trval cca 2-3minuty aj na volnobeznych otackach. Po stopnuti motoru a opatovnom nastartovani po dyme ani stopa. Bral som to ako nejaku zvlastnu anomaliu a kedze auto jazdilo v pohode dalej nevenoval som tomu vacsiu pozornost. No nedavno sa tento stav opakoval, bol som v terene a v spatnych zrkadlach som si vsimol opat obrovsky dym. Opat stav trval nejaku chvilu az po odstavenie motu, po nastartovani opat ziaden problem. Nenapada Vam cim by to mohlo byt? Olej nekontrolujem kazdu chvilu takze nemozem s urcitostou povedat ci ho ubudlo vela alebo malo, stale som medzi znackami... Dakujem


Štv, 30.11.2017, 20:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
a ten dym je biely? čierny ?

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 30.11.2017, 20:26
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
V chladici si mal mozno trocha oleja a zobralo ho do motora ked si to vytocil

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Štv, 30.11.2017, 20:28
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 30.11.2017, 19:14
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
dym bol bielej farby a bolo ho este viacej ako na:
https://www.youtube.com/watch?v=m5nbSezWHS4

myslite ze by mohlo byt v intercooleri tolko oleja?


Pia, 01.12.2017, 20:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
biely dym je najcastejsie nespalena nafta. o motore 3.2 DiD vela neviem ale na prvy pohlad vyzera velmi podobne ako Patrol 3.0 Di, o ktorom uz viem celkom dost. podla mna tolko oleja si v IC nemohol mat, ten je priebezne strhavany a spalovany, ak by siel do motora olej, tak by motor takisto nereagoval na plynovy pedal a samovolne sa vytacal.

podla mna pricina je nespalena nafta v jednom z valcov, pricin moze byt viac, od vody v palive, straty kompresie cez zle nastavene davkovanie paliva az po curajucu trysku, osobne by som to asi tipol na curajucu trysku, zvlast ked sa to stalo pri pridavani plynu.

Nebral by som to na lahku vahu, ak si netankoval nejake svinstvo ked sa ti to stalo, tak to indikuje nejaky zavaznejsi problem s motorom. Mne sa podobna situacia stala toto leto, ked sa presne rovnakym sposobom ohlasil prepaleny piest c.3 v prvy den letnej dovolenky a stalo ma to okrem pokazeneho leta aj peknych par tisic eurikov za odtahy a generalku motora.

Drzim palce nech najdes nejakeho mechanika co sa takymto motorom rozumie a nebude ta tahat za nos, pripadne experimentovat, ja osobne by som ako prve vybral trysky, dal im zmerat kompresiu a kuknul vnutro motora kamerou. nic to nestoji a od toho sa da odrazit dalej. zhadzovat hlavu a pod je uz na dlhsie, ale ak si auto kupoval len nedavno a motor si rozobraty nemal, tak o jeho stave nic nevies.

Daj vediet ako si dopadol, drzim palce.


Sob, 02.12.2017, 4:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: