Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:37
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 Problem s ABS 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 30.12.2018, 1:11
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Ahojte. 
Chcel by som vas poprosit a radu,ak ste sa na Pajere s niecim takym stretli.ABS pumpa vydava divny zvuk.ci pri brzdeni alebo aj bez brzdenia.ABS kontrolka nesvieti, ale akonahle sa dostanu kolesa brzdenim do smyku tak sa ABS rozsvieti a ABS nereguluje. Z 20 poctov brzdeni ABS zoplo asi raz cize aj napriek tym zvukom prerusovalo brzdny ucinok, ale v zapati dalsi krat uz zasa neslo a vysvietilo kontrolky.po zastaveni auta kontrolka ABS zasa zhasne. Na prilozenom linku je natoceny presny problem ktory ma trapi.cital som na inom fore ze na tieto pumpy existovala zvolavacia akcia.cize ak bol srob na pumpe oznaceny ruzovou farbou tak sa na zvolavacku menil za pumpu ktora mala na srobe zltu znacku.moje by zvolavacke teoreticky podliehal lebo ma ruzovu znacku len neviem....je to r.v. 2001. 

Dakujem, ak budete mat realne riesenie resp. ci ste sa s tym niekedy stretli a ako ste sa s tym popasovali. 

https://m.youtube.com/watch?v=Wt8oIwUKK6U


Ned, 30.12.2018, 1:16
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Odišlo Ti ABS ,riešenie je vymeniť ABS.

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 30.12.2018, 22:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
podobny problem sa zacal objavovat aj u mna, avsak len sporadicky, nahodne. Bez ohladu, ci bol pouzity pedal alebo nie.
Patral som aj u protinozcov v australii. Problem je v tom, ze napisat “odislo ti ABS” je siroky pojem.
Presnejsie sa jedna o cely HBB (Hydraulics Brake Booster) unit.
Ten sa sklada (podstatne casti):
- motor cerpadla
- cerpadlo
- akumulator tlaku (dusikom naplnena vyrovnavacia nadrzka) s piestom a pruzinou
- hlavny valec spolu so solenoid ventilmi (ESC,...).

Pricin je niekolko:
- odchadza motor cerpadla, pretoze (najcastejsie) je vydrana medena cast na rotore. Pozrite sem: https://youtu.be/vrsXN6hy-JM
- akumulator tlaku
- hlavny valec.
Motor je vo vnutri riadne zas.aty od vydratej medi a preto zadrhava. Zvuk z motora.

Problem je vsak v tom, ze ECU nevyhlasi ziaden problem (ak pouzivate spravne OBD II s Torque Pro smart App), pokial nepride k zasadnej poruche. Signaly k bliziacej sa poruche je vidno, len cez Mitsubishi diagnostiku (v OBD nie su), ktoru ma len Mitsu servis:

Diagnosis code No........ Item.............................................. .....Reason
16................................Abnormal power-supply voltage........... Low voltage/High voltage
31...............................Abnormal IG2B power-supply voltage drop
53...............................Pump motor system problem...........Pump motor lock/Current detection circuit problem
54...............................Motor relay system problem...........Relay open/Relay short/Coil problem
55...............................Pomp motor long-term operation
56...............................Pressure switch problem...........PH open/PL open or short
57...............................Accumulator low pressure...........Pomp problem/Accumulator problem
58...............................ASTC-ECU problem

Takze by som mozno doporucil - namiesto vymeny celeho HBB unitu (novy stoji cez 2k Eur), vymenit naozaj len podstatny diel. Samotny rotor motora sa da kupit cez ebay od Nemeckej firmy (novy, nie repas), za zlomok ceny tu:
https://www.ebay.co.uk/itm/Engine-Elect ... 1438.l2649

maju tam vsetky druhy aut, nie len Pajo. Pri volbe Paja, treba zvolit polozku Pajero/Shogun (nie samostatne Pajero), inak Vam nenajde napr. 3.2.DiD.
Novy motor od Sk Mitsu importera stoji 900E. Novy stator 175E.
Pekny den.


Sob, 08.06.2019, 9:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: