Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 11:07
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 chiptuning Pajero 3.2 DiD 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 04.09.2020, 6:32
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
aký máte názor na chiptuning - zvýšenie výkonu motora ... ??? áno či nie?
nebude to mať negatívny vplyv na životnosť motora ? ...?


Štv, 22.10.2020, 8:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Vychádzajme z predpokladu, že výrobca nastaví hodnoty motora na najlepší pomer výkon:životnosť. Každý zásah tento pomer mení v prospech jednej alebo druhej strany.

Pajero 3.2DiD som nevlastnil, ale sem tam som zahliadol nejaké témy na rôznych fórach, kde majitelia týchto áut označili palivové čerpadlo za nie práve najspoľahlivejšie, preto by som sa ho nechytal kým funguje.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 22.10.2020, 9:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ak by to bolo take zazracne a jednoduche,spravi to rovno vyrobca motora.Su aj silnejsie motory ak ti je 3.2 malo. :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 22.10.2020, 18:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
... neviem ako Pajero ALE na našich síce pridá pár koní a zdvihne Nm podľa toho aký sa urobí avšak skorej odchádzajú trysky a pár vecí. skrátka sa znižuje životnosť súčiastok.

jedna skúsenosť. R51 180tis.km najazdených / výrobcom 140kW *** pred chipom išlo na brzdu aby sa namerali hodnoty aké má v reále, namerali mu 129kW, dával sa tam ten prvý ekonomický chip,po tom namerali 140kW a Nm si už nepamätám.

na mojom som to urobil jednoduchšie. vykuchal som komplet originálny filterbox a nasadil športový SIMOTA kde je zisk cca 5-8 Hp. Pohralo sa s výfukovým potrubím zisk pár koní naviac. Ešte by to chcelo sa pohrať komplet so sacím kde by bolo ďalších pár Hp naviac. Tak ako sa v minulosti "tunili" autá ešte bez počítača.
najazdených mám cez 340tis.km

ak by som chcel "lietadlo" na cestu tak si kúpim v mojej značke 4L benzín alebo V8 5,6L benzín.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 24.10.2020, 9:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: