Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 23.04.2024, 18:15
Dnes je utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech a zajtra Juraj




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Patrol Y60 2,8 TD - nechce ist..je to normalne? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Nazdar chlapi :smt147
Som na fore uplne novy. Prečital vlakna, predsalen som sa rozhodol založit nove, mam dilema. Snad mi dokažete poradit.
Mal som Patrola v Afrike..najviac Keňa a Južný Sudán, kde som pracoval 3 roky. Auto som miloval. Mali sme aj toyotu lancruiser hranatu V8, tiež milujem, ale na nu nemam. Patrol sa mi naviac pači opticky - vypada podla mna nadčasovo. :smt023
Mam skoro 40 rokov, tak som si ho po 12 rokoch kupil...1996, najazdenych 67000km..poctivych, garazovany. :smt153
Možno som bol až priliš spomienkový optimista, ale nirvana sa po jazdach s nim nedostavila. :smt162 To čo som si pamatal z Afriky nejako nedostavam tu... :smt017 :smt017
Jasne..tam miesto cesty roleta, o rychlosti to nebolo, ale vždy sme dosli kam sme chceli, zdalo sa mi, že sily ma dost.
Tu..chodim s nim do prace, nemam off road ambicie..viem..ukamenujte ma..zkratka sa mi to auto pači a mam s nim spomienky... :smt020
Jaky je ale problem...zda sa mi uplne slaby..turbo nad 2000 otačok, do maleho kopčeka po asfalte a stracam rychlost, klesaju otačky, furt preradujem...syn hovori, že idě jak keby štartovalo lietadlo, ale ma pocit, že može vystupit. :!:
Boli sme s karavanom v Taliansku - 1,5 tony..tahal som ho s Ford Galaxy 103kw, jasne, v rakusku a slovinsku sme na dialnici do kopca zpomalovali...ale nič dramatickeho
Karavan som bol z mojho domu majitelovi odviezt už patrolom...no to bolo hrozne, zpomaloval som 2x tolko na menšich kopcoch...JAK DO PRDELE to mohlo tahat 3,5 tony??? nechapem
Mimo oleja , filtrov, brzd a gum auto nebolo pre poruchu v servise, mam ho z Krajskeho velitelstva zachranky Jihlava. Technicka každy rok, všecky zaznamy mam. Nerozumiem tomu.
Viem, že o 2,8 TD sa hovori jako o zdochlině, ale toto ma zaskočilo. :!: :?:
Bohužial byvam v čechach, napišem aj na CR forum, len či niekoho niečo nenapadne..
A ešte co by ste doporučili, aby sa to auto dalo použivat pre rodinu na dovolenky...skandinavia etc...aby sme nemuseli ist 60 do kopca. Nejake idealne zvysenie vykonu...je mi luto motor menit za BMW..jednak na to nemam a dalej ma len 67000km.

diky chlapi a sorry ked už ste na podobne niekde odpovedali, len ma auto zklamalo, tak fňukam.
Jano
Povodne Pezinok, teraz Janov u Litomyšle


Ned, 01.08.2021, 21:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Janobodo píše:
.zkratka sa mi to auto pači a mam s nim spomienky......zda sa mi uplne slaby..turbo nad 2000 otačok,

Vitaj tu medzi nami.Ako si pisal,mat Patrola je diagnoza ktoru zvysok sveta nechape.Ale aj napriek tym vsetkym neduhom a hlavne dynamike motora mam to auto rad.Nikdy a nikde ma nenechalo a dokulhal som sa raz domov z prederavenym chladicom.Odniesla si to hlava ale ojebal som to podlozkou za cca 0.20 centov a asi 10 rokov mi to tak uz funguje.Rozbehnut to trva vecnost pokym nechcem masinu vytacat nad 2 000 ot ale na druhej strane sa veziem na tanku voci ktoremu maju vsetci respekt.Mam cca 491 000 km bez vecsej udrzby.Co sa tyka tvojeho problemu,mne auto zlenivelo ako som vymenil gumy 31´ na 33´.Sice to vyzera lepsie,ale hore kopcom co chodim do roboty teraz na 3jke a predtym na 4ke.A predtym som tahal z Holandska auta a v pohode.Tak pozri co mas za gumy.Inak tie km ti zavidim :shock:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 01.08.2021, 21:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
ahoj.diky za odpoved a pochopeni.
gumy a disky mam standardni vcetne podvozku..nevim kolik palcu maji...disky typicke bile, 15palcu, pneu desert dueler myslim.
diky

nejake doporuceni k vylepseni dynamiky?idealne keby tu niekdo bol okolo Litomyela aby sa s tym previezol a povedal...ano..takto ten motor chodi, alrbo nie..niekde je problem.
diky


Pon, 02.08.2021, 11:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
V prvom rade by som siel po palive
Kedze to ma len par km motor asi vydojeny nebude
Kukol by som nadrz hadice trubky a potom vstreky a samotne cerpadlo
Co sa tyka uprav da sa upravit cerpadlo a turbo auto sa bude spravat uplne inak
Dale dorobit intercooler a tak dalej

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 02.08.2021, 13:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Ahoj.,
napíšem sem zopár vecí, ktoré naplatia len na patrola ale vo všeobecnosti.
V prvom rade začnem osobnou skúsenosťou.
Raz som pracoval v podniku, kde sme dostali do vozoparku 2 čisto nové a identické vozidlá. Jedno z týchto vozidiel dostal do opatery kolega, ktorý jazdil takým kľudným štýlom, proste že nemá sa kde ponáhľať.
Druhé auto používala partia prevažne mladých chalanov, ktorí to auto jazdili často krát do obmedzovača, to auto dostávalo neskutočné nakladačky, tvrdili sme, že je v záruke, tak ak sa má pokaziť, nech sa pkazí v záruke.
Po absolvovaní už neviem koľko km, kedy boli už obidve autá po zábehu, sme zistili zaujímavý jav: Auto ktoré bolo jazdené tým pomenej štýlom ostalo lenivé. Akoby mu chýbal nejaký elán. To druhé auto, ktoré bolo jazdené do obmedzovača išlo ako raketa, dokonca malo aj o kus menšiu spotrebu. Ešte raz to sem napíšem – jednalo sa o čistonové identické autá. Jazdili deň-noc, zima, leto.
Takže mám veľmi závažné podozrenie, že tvoje auto úplne jednoducho bolo zle zabehnuté.
Prepočítaj, koľko km robilo auto pri pôvodnom majiteľovi. Koľko ti vyšlo ? 3, 4 alebo 5 tisíc za rok ? A v akom režime ? Všimol som si, že spomínaš nejakých 2000.-otáčiek. A to je čo ? To nie je žiadna méta. Motor má obmedzovač aby ho chránil pred pretočením a následným poškodením, pokiaľ sa bude dlhodobo jazdiť na cca polovičné otáčky, tak ten motor sa kedy dostane do oblasti vyššých otáčiek ? Na STK, kde mu naložia do obmedzovača ???
Tak a teraz riešenie.
Akési podomácke skúmanie, čo tomu motoru môže byť je kontraproduktívne. Je to stroj a preto treba k nemu tak aj pristupovať. Zobrať ho do dielne, kde majú valce a odmerať jeho výkon. Bude to výkon na kolesách a nie na kľuke ale každá dobrá ladičská firma má grafy, ktoré ukážu aký výkon má na kľuke, plus komplet priebeh výkonu a točivého momentu podľa otáčiek a zaťaženia.
Nič inšieho ako zmerať výkon na valcoch nemá zmysel.
Keď budeš mať k dispozícii grafy, kde ti ukáže čierne na bielom, či je všetko ok, alebo kde niečo nehrá, tak až potom sa bude dať špekulovať o tom, čo ďalej. Všetko mimo to je len pokus omyl. Veľa zdaru !


Pon, 02.08.2021, 14:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
diky moc za odpovede
nieco na tom bude..za poslednych 10rokov auto ma 10tis. km...moc nejazdilo, bolo jako zaloha
ja jednoznacne jazdim svizne, aspon sa o zo snazim..auto zacina tahat od 2000otacok vyssie, bezne sa rozbieham k 4000otacok.
jazdit do 2tisic otacok je hrozne..ziadny vykon, slimak
asi to budem musiet pomerat jak hovoris.
neda sa mi prihlasit sa do CR fora, stale so to mysli, ze som robot :-D
zkusim niekoho najst tu v okoli aby sa na to pozrel.
stale ale neviem pokopit, kto to mohol pouzivat jako tahuna na 3,5tony.
Uvaha...keby mal 200koni, to je sen
diky za kazdy prispevok


Pon, 02.08.2021, 15:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Vo vzduchovom filtri si myši hniezdo nespravili?A je aj mozne ze vsetky trisky nedavaju ako by mali.Alebo striedas auta.Ak som tyzden jazdil do roboty Touranom a presadol do Patrola,pripadalo mi ako by som sa ani nepohol :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 02.08.2021, 18:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
A ešte by si mal skontrolovať brzdy,či náhodou nie sú pridreté.No a 200koní nájdeš v Jeepe :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 02.08.2021, 18:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
pretiahnem to cez servis, vymenim filtre aj ked boli vraj menene, oleje a klasiku..
brzdy aj potrubie mam uplne nove..to bolo treba urobit.
a ano..striedam auta..spomrnute galaxy a moju oktaviu 2003 2,0 benzin 85kw..co je jak ma patrol..je to 4x4, vyleze vsecko a ide jak z praku :smt007 a vypada jak smetiak :smt016 :-D
diky za rady


Pon, 02.08.2021, 21:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
[quote="Janobodo"],,,,,, Uvaha...keby mal 200koni, to je sen
....[/quote]

No, až zas tak snívať nie je potrebné, keď človek má okolo 20.000.- dukátov....


Pon, 02.08.2021, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Janobodo píše:
.moc nejazdilo, bolo jako zaloha

Turbo nad 2000 ot citis ako zabera?Mne zacne az zavyjat a pocujem ho v kabine.Az potom zacina mat motor tah.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 02.08.2021, 23:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Ano, nema taky hlboky hukot ako som bol zvyknuty, ale zavija jak si pisal..skor piska a rozbieha sa to...a bol som v tom, ze ta uz pri stupani po normalnych cestach - nie horsky priesmyk ci co, z otacok nepusti..
ale otacky klesaju.
precital som tu tie prispevky na zvysrnie vykonu a myslim, ze bude nasledovat servis..filtre etc..potom zkusim niekoho najst kdo mi nasteluje viac turbo, odpoji EGR, mozno upravy vyfuk..etc..
k tym 20000 dukatom..co vlastne stoji zmena na BMW motor a prevodovku? ma niekdo tuto zkusenost?
diky


Uto, 03.08.2021, 7:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Janobodo píše:
k tym 20000 dukatom.

Mam dojem ze je to v eurach €€€€€.V Cechach je dost Patrolakov,oslov niekoho nech sa prevezie ci aj v reale ten motor netaha alebo je len pocitovo slaby.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 03.08.2021, 20:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Janobodo

ak máš pocit, že autu chýba výkon oproti tým patrolom s ktorými máš skúsenosti a narýchlo nevieš sa dostať na valce na odmeranie výkonu, tak existuje laické meranie výkonu motora a síce treba vyskúšať jeho zrýchlenie, či dosahuje parametrov, ktoré predpisuje výrobca. Tvoje auto má tak málo kilometrov, že by úbytok výkonu nemal byť. Základom je však aby si mal pneumatiky, ktoré uvádza aj výrobca.
Takže si zohrej autíčko na prevádzkovú teplotu a daj si šprint 0 - 100 a hneď budeš v obraze. Je to síce laické testovanie, z ktorého nebudeš mať grafy ale určitú výpovednú hodnotu to bude mať. Dosiahnutý výsledok treba porovnať s údajmi podľa výrobcov. No a pokiaľ sa k údajom výrobcu tesne priblížiš, tak je to ok, lebo dosiahnuť identické hodnoty je problematické, lebo každý výrobca tam dáva veľmi optimistické čísla.

"""""""""k tym 20000 dukatom..co vlastne stoji zmena na BMW motor a prevodovku? ma niekdo tuto zkusenost?"""""""""

Skúsenosti sú aj tu na fóre, treba hľadať.
Alebo si pozri inzerát na autobazar.eu, a zavolaj chlapíkovi, čo predáva patrola s 200 kw motorom. Predaj svojho a kúp ten a máš to vyriešené. S takým motorom tu veľa nebehá.


Uto, 03.08.2021, 23:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
zavolaj chlapíkovi, čo predáva patrola s 200 kw motorom..

Pred Patrolom som mal na ruke Mercedes G ale miesto 2.8 bol 3liter.Neexistovalo to legalne dat na papiere.Mercedes z bazaru zobrali a na druhy den tam bol uz teraz moj Patrol :-D Ale v čechach to moze byt ine.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 04.08.2021, 20:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: