Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 13.05.2024, 21:52
Dnes je pondelok 13. mája 2024, meniny má Servác a zajtra Bonifác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 GR-61 tecenie oleja cez naboj na zadnej naprave 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Dnes som zhodil koleso na zadnej naprave a cely kotuc bol od oleja, smrdel ako diferakovy, zdroj bol pri naboji. ma niekto nejaku nafotenu opravu alebo nejaky dobry postup ako to urobit? Dostal som sa k zhodeniu kotuca. Co dalej? A co by to mohlo byt?

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Pon, 06.09.2010, 18:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Karlíto píše:
1.) vypusti olej
2.) přizvedneš si kolo ale napřed povolíš cca 6 matic kola
3.) sundáš kolo
4.) sundáš brzdič (doporučuji pověsit na vhodnou část rámu ať nevisí na hadičce)
5.) vyndáš destičky a dva antivibrační plíšky
6.) sundáš držák brzdiče (dva šrouby z vnitřní strany nápravy 17/19??? - nepamatuji takhle z voleje)
7.) vemeš dva M8 pevnější šrouby (černý imbus, nebo klasika). Dlouhé aspon 6cm. Zabrus na nich lehce špičku
8.) nandáš je do kotouče - jsou tam dvě díry M8, ale asi to budeš mít zahnojené, nebo i orezlé. Očisti si závit a taky to mázni vasselinlou
9.)došroubuj na doraz k čelu poloosy
10.) střídavým utahováním po půlotáčce to šponuj. Kdyby nešlo tak ebni gumeným vehementem. Udělá to puk a kotouč je dolu. Tady zapičuješ poprvé Laughing
11.) Povolíš 3 šrouby M8 na štítě (kryt kotouče). Jsou to krátké M8 na křížovej šroubovák. Na šroubovák zapomeň a vem nástavec křížovej z goly. Před tím tomu ale namlať kladívkem. Když to nepude, tak urazit majzlíkem a pak nahradi krátkejma imbussama - vejdou se Wink Tady bys měl píčovat statečně.
12.) povolíš si šest šroubů co drží náboj kola k nápravě.
13.) vytočíš je a poťukem odskočíš slepeninku od nápravy
14.) vytáhneš poloosu s nábojem zadního kola ven. Tady bys měl čumět jak puk, cio to zavobludnost a masivnost je Laughing
15.) upneš do svěráku a jakým koliv postupem se pokusíš povolit u kokotsky velkou matku na poloose (nemáš na ni klíč). Tady začínaš píčovat hlasitě.
16.) jakýmkoli způsobem a prostředkem se pokusíš srazit/sundat náboj zadního kola z poloosy (to jen za předpokladu žes byl v bodě 15 úspěšnej) a tady už píčuješ kontinuelně.
17.) nandáš nový věci ložisko a 2x gufero (vější a vnitřní)
18.) vynadáš si a se slovama že se na to příště můžeš vysrat skládáš. Postupuješ zrcadlově obráceně bod po bodu až na vypuštění oleje. Ten se musí dolejt po kontrolní šroub na nápravě. To je na té velké bambuli uprostřed. Laughing

Ještě něco?

_________________
OFF the ROAD


Pon, 06.09.2010, 20:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
po povolení matky-nejaký ekvivalent M42 treba náboj s ložiskom stiahnuť pod hydraulickým lisom, aspoň ja som to tak robil. Mám vypálený prípravok z 12mm plechu do tvaru podkovy, na ktorý zostavu položím a tlačím na poloos. Je tam presah niekoľko 1/100mm. Opačne je to v pohode, ložisko z mrazáku dáš do náboja, potom to celé nahreješ na cca 200°C a ono to na poloos pekne vkĺzne.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 06.09.2010, 20:49
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Off-top
Tolko mudra a srandy v jednom prispevku - to uz asi tak skoro neuvidim :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 06.09.2010, 20:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja rád pracujem s úsmevom :D. Dúfam, že som neporadil zle. Guferá sú v nissane veľmi drahé, mne poslal Martino.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 06.09.2010, 20:55
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ja som myslel Karlita, ale ani na Teba sa skaredo nedivam, ked ma prepadnes na firme :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 06.09.2010, 22:10
Profil
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no pekne tak to sa asi dobre potrapim :) tak to potom aj nafotim :-D a z loziskom a guferami by to nemal byt problem sak robim s autodielmi to by bola ina hanba inak dakujem za rady, ale predsa este daco ta poloos neni nejako zaistena v diferaku, alebo je tam daco istiace?

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Uto, 07.09.2010, 7:53
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 18.11.2008, 23:41
Príspevky: 132
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nie, poloos nie je v dife ničím istená, prečítaj si ešte raz karlitov príspevok...,

mimochodom Ka, pri montáži : v múdrej knižke sa axiálna vôla poloosi (resp.vôla v ložiskách) vymedzuje predpätím-utiahnutím tej velkej matice na konkrétny moment, teda nie ako na prednej náprave...


Uto, 07.09.2010, 22:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na 160tke a 260tke je to trochu iné, ak toto niekto čítal aby sa nedopustil omylu. Matica sa dotiahne koľko vládzeš, zaistíš podložkou a vôľa kužeľového ložiska sa vymedzí počtom podložiek vložených medzi príruby. Poloos je tlačená smerom do difu oproti druhej. Medzi nimi je do unášača satelitov vložený rozperný valček.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 08.09.2010, 9:54
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 18.11.2008, 23:41
Príspevky: 132
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
áno pejo, ak ma pamäť neklame, K160 a K260 má v náboji zadnej nápravy jedno ložisko a Y60 má dve...


Str, 08.09.2010, 11:41
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull GR píše:
nie, poloos nie je v dife ničím istená, prečítaj si ešte raz karlitov príspevok...,

mimochodom Ka, pri montáži : v múdrej knižke sa axiálna vôla poloosi (resp.vôla v ložiskách) vymedzuje predpätím-utiahnutím tej velkej matice na konkrétny moment, teda nie ako na prednej náprave...


Áno, správna pripomienka, guličkové ložiská sa doťahujú s predpätím, vychádza to aj z rozdielu koncepcie vs. kuželíkové, kde sťahuješ dve ložiská proti sebe.

-ka-

Pozn1: +/- rovnako dlhá rúra na kľúči ako pri demontáži veľkej matice a rovnako veľmi navreté žily pri uťahovaní ako pri povoľovaní = +/- rovnaký moment, to jest predpätie ložísk :-D

Pozn2: na toto sa debilne zháňa momenťák - baľšaja téchnika, no. Takže vidlicový kľúč + rúra čo pri nasadení na kľúč bude tvoriť 1m dlhé rameno - na konci rúry dierka na zavesenie pružinovej váhy (rybári, poľovníci/masiari majú) no a cez váhu ťahať +/- kolmo k rúre, respektíve tvoriť kolmé rameno k poloosi. 10kg na stupnici = moment 100Nm na matici :-D

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 09.09.2010, 9:30
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pustil som sa do toho a pri tej 11-tke mam pekne nervy :evil:

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Str, 03.11.2010, 10:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull GR píše:
áno pejo, ak ma pamäť neklame, K160 a K260 má v náboji zadnej nápravy jedno ložisko a Y60 má dve...


áno, Y60 má ložiská dve v domčeku, ktorý sa priskrutkuje k nohavici. Nie je to dobré riešenie, Nissan to zvrzal, pretože poloos je kombinovane namáhaná. Prenáša krútiaci moment, aj nesie hmotu auta. Preto musí byť poloos predimenzovaná.
Nevýhoda je, keď kľakne zadný dif, tak poloos nemôžeme vybrať a ísť bez nej domov, iba ak na podvalníku.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 03.11.2010, 13:04
Profil
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samozrejme som utrhol jeden srobik co drzi stit :twisted: ale inak pohoda kopec nevov a 10 hodin zabitych poloos ma oproti lozisku 3 stotiny prevysenie a stare lozisko nebolo mozne dostat dole a to sa aj nahrievalo samozrejme plastove klietky loziska zhoreli tak som sa nastval a dal zosustruzit trosku poloos a nechal som len 5 tisicin prevysenie a pomaly skjladal naspat ale inak pohoda len to chce zasobu trpezlivosti :lol: dam aj nejaku fotodokumentaciu :oops:

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Pia, 05.11.2010, 11:38
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 31.01.2007, 17:24
Príspevky: 19
Bydlisko: Luhačovice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jsi dopadl stejně jak já. Ven to šlo pouze autogenem a 10 kg kladivem. Akorát jsem to ojel lapovacím smirkem a poskládat už to šlo dobře.

_________________
Staré auto, mladá baba-drbačka na celý život
GR Y60 dlooouhý, černý, poškrábaný, IM, MT 33, CB, snorkel


Sob, 06.11.2010, 13:02
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron