Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 0:47
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 Intercooler na Y61 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Hermo píše:
Aha uz mi trklo ze nezalezi odkial kam ide vzduch v IC, myslim ci od predu dozadu alebo naopak. Vobec ma to nenapadlo sakra, usetril by som si kopu vymyslania :D Rovno to aj tak prerobim veru.

Ono vraj Australcania to maju zmerane ze ked je velmi teplo (co u nas take teploty a nizke vlhkosti vzduchu nehrozia) tak sanie vpredu a vystup vzadu lepsie chladi ako opacne. Uz si nepamatam preco presne ale myslim ze je to tym, ze predna cast IC je lepsie ofukovana aj vzduchom od vrtule chladica, takze sa IC zahrieva rovnomernejsie (logicky vstupny vzduch je teplejsi ako vystupny, takze na vstupnom kolene bude IC teplejsi ako na vystupnom)
A aj to 180 koleno je velmi elegantne, len sa mi uz nechcelo riesit vyhnutie sa zatke oleja, samozrejme nejaky zahnuty medzikus by to poriesil.


Ned, 04.03.2018, 23:28
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 20.11.2013, 14:01
Príspevky: 214
Bydlisko: Tr. Stankovce
Odpoveď s citáciou
No ako som uz spominal, mne sa podarilo zohnat repliku CC IC prave od cinskych samanov takze problem s otvorom na olej sa mi vyhol, len pajtasi poslali ventilator ktory sa montuje od spodu ale tam ho nenarvem takze budem musiet vymysliet ako ho upevnit z vrchu a hura na rezanie kapoty.

_________________
Nissan_Patrol_Y61_3,0DTi_social_verzia


Uto, 06.03.2018, 21:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Jasne, videl som tie sety, co mali zospodu ventilator, ja som povodne takisto chcel najskor davat zospodu, ale bolo by to dost komplikovane kvoli polohe IC. Ja co som videl tie sety, tak tam bol IC s plochou asi 28x28 cm, ja mam 28x32 cm a keby sme dali ventilator zospodu tak uz by trcal predny roh IC do kapoty.

Pozri si aky rozmer mas a zmeraj si to, tie cinske kity su napodobeniny http://www.dieselsmart.com.au/Products/ ... ntercooler, pozri si z tej stranky aj youtube videa https://www.youtube.com/watch?v=CFyjN75b3b4

Ak by si chcel iba samotny ventilator, ja mam dobre skusenosti s italpol racing, dokonca mam aj doma nahradny 7" ventilator ak by si chcel pozicat.


Str, 07.03.2018, 15:04
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ked ste pri týchto úpravách viete otom ze ked odpojis cidlo tlaku oleja (to je hneď vedľa filtra olejoveho)
tak sa kontrolka na pristrojovke nezobrazí co je max zle boo stratis tlak oleja a motor ide do kytek
to len tak na okraj kedže chladíte IC a podobne upravi tlak oleja je doležity :)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Sob, 10.03.2018, 9:16
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Ano pravda, mne to povedal moj mechanik, ze oplati sa dolozit budik tlaku, myslim ze ho pridam ked sa bude nabuduce nieco robit na aute, povodne som chcel aj som mal kupenu teplotu ale ta nie je az taka podstatna.


Ned, 11.03.2018, 14:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: