Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 19:55
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 uzávierka diferenciálu Patrol GRI 3,0 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 18:43
Príspevky: 71
Bydlisko: Brusno
Odpoveď s citáciou
Zdravím,pri zapnutí difu zadnej nápravy sa na prístrojovke rozsvieti kontrolka difu a bliká kontrolka ABS.Je to vporiadku?

_________________
Miloš


Uto, 26.12.2017, 23:31
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Áno, je to v poriadku, uzávierku diferenciálu treba používať iba na nespevnených povrchoch (nie na asfalte) a pri rýchlostiach do 30 km/h. Kontrolka ABS bliká preto, že pri uzavretom diferenciáli je funkcia ABS vyradená.


Str, 27.12.2017, 0:23
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 18:43
Príspevky: 71
Bydlisko: Brusno
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
Áno, je to v poriadku, uzávierku diferenciálu treba používať iba na nespevnených povrchoch (nie na asfalte) a pri rýchlostiach do 30 km/h. Kontrolka ABS bliká preto, že pri uzavretom diferenciáli je funkcia ABS vyradená.

Ďakujem ti za odpoveď

_________________
Miloš


Str, 27.12.2017, 20:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 18:43
Príspevky: 71
Bydlisko: Brusno
Odpoveď s citáciou
Zdravím,opäť sa vraciam k uzávierke.Pri zapnutí má blikať aj ABS aj DIF na prístrojovke?

_________________
Miloš


Sob, 16.02.2019, 22:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.12.2010, 21:55
Príspevky: 53
Bydlisko: Orava
Odpoveď s citáciou
blika kým ju zasunie.
Niekedy svieti aj keď je zasunuta napolovicu a omiela zuby-škoda cca 440e za dve kolieska uzavierky.
Treba zmerať podtlaky na banke uzavierky . Pri vypnutej je podtlak -1bar na spodnom privode na vrchnom 0 bar pri zapnutej naopak.

_________________
SAM 413 ex PATROL K160 SD33 v stadiu uprav PATROL GR Y61 ZD30


Pon, 18.02.2019, 12:00
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 18:43
Príspevky: 71
Bydlisko: Brusno
Odpoveď s citáciou
client33 píše:
blika kým ju zasunie.
Niekedy svieti aj keď je zasunuta napolovicu a omiela zuby-škoda cca 440e za dve kolieska uzavierky.
Treba zmerať podtlaky na banke uzavierky . Pri vypnutej je podtlak -1bar na spodnom privode na vrchnom 0 bar pri zapnutej naopak.

Ďakujem veľmi pekne,musím si to niekomu dať skontrolovať.
Takže,keď je už riadne zaradená,tak svieti vkuse?

_________________
Miloš


Pon, 18.02.2019, 15:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Najskor, prosim ta uved rocnik vyroby tvojho krasavca.
Ale, ake su moznosti u mojho rocnika 2003 a asi u vsetkych Y61 GR 3.0 DI aj CRD.
1. zadny difflock treba zapinat iba pri 4L alebo 4H a iba v stoji alebo pri rychlosti menej ako 10 kmh. Idealne kym kolesa nie su v zabere (teda idem pomaly, dam nohu z plynu a otocim gombikom)
2. Ak mas zaradene 2H a zapnes diff-lock, tak sa diferencial nezamkne a kontrolka diff-locku ti bude blikat.
3. Ak kontrolka blika, tak bud mas zaradene 2H alebo sa diferencial nepodarilo zamknut z nejakeho ineho dovodu (ides prirychlo, stojis a zuby si nesadli, ovladanie vakuom nefunguje, etc)
4. Ked zapnes zadny difflock, tak kontrolka preblikne, kym sa diferencial zamkne a potom zostane svietit. Svietenie znamena uspesne zamknutie diferencialu.
5. Kym je diff zamknuty, blika kontrolka ABS aby ta upozornila ze ABS nefunguje.
6. Ked indikovana rychlost vozidla prekroci 20 km/h (teraz si nepamatam ci nemusis tak rychlo ist, staci ked si to mysli rychlomer, teda ked kolesami otacas na mieste alebo sa beru aj udaje z abs) tak sa ozve pipanie, aby ta upozornilo ze treba difflock vypnut.

Difflock treba zapinat IBA na nespevnenom podklade a aj na nom je samozrejme auto nedotacave, pozor na to.


Pon, 18.02.2019, 18:35
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 18:43
Príspevky: 71
Bydlisko: Brusno
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
Najskor, prosim ta uved rocnik vyroby tvojho krasavca.
Ale, ake su moznosti u mojho rocnika 2003 a asi u vsetkych Y61 GR 3.0 DI aj CRD.
1. zadny difflock treba zapinat iba pri 4L alebo 4H a iba v stoji alebo pri rychlosti menej ako 10 kmh. Idealne kym kolesa nie su v zabere (teda idem pomaly, dam nohu z plynu a otocim gombikom)
2. Ak mas zaradene 2H a zapnes diff-lock, tak sa diferencial nezamkne a kontrolka diff-locku ti bude blikat.
3. Ak kontrolka blika, tak bud mas zaradene 2H alebo sa diferencial nepodarilo zamknut z nejakeho ineho dovodu (ides prirychlo, stojis a zuby si nesadli, ovladanie vakuom nefunguje, etc)
4. Ked zapnes zadny difflock, tak kontrolka preblikne, kym sa diferencial zamkne a potom zostane svietit. Svietenie znamena uspesne zamknutie diferencialu.
5. Kym je diff zamknuty, blika kontrolka ABS aby ta upozornila ze ABS nefunguje.
6. Ked indikovana rychlost vozidla prekroci 20 km/h (teraz si nepamatam ci nemusis tak rychlo ist, staci ked si to mysli rychlomer, teda ked kolesami otacas na mieste alebo sa beru aj udaje z abs) tak sa ozve pipanie, aby ta upozornilo ze treba difflock vypnut.
Môj Patrol je ročník 2001-Wagon,3,0,TDi 116kW
Takže z toho mi vyplíva,že mi nefunguje to vákuum,lebo ke&´d zapnem prepínač,nepočuť žiadny zvuk ako napr.na pajere,ktoré som mal predtým.Budem to musieť dať niekomu skontrolovať a opraviť.
Ďakujem ti pekne za radu.Vieš mi prosím ťa povedať,kde by som si to mohol dať opraviť?
Difflock treba zapinat IBA na nespevnenom podklade a aj na nom je samozrejme auto nedotacave, pozor na to.

_________________
Miloš


Pon, 18.02.2019, 20:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
client33 píše:
blika kým ju zasunie.
Niekedy svieti aj keď je zasunuta napolovicu a omiela zuby-škoda cca 440e za dve kolieska uzavierky.
Treba zmerať podtlaky na banke uzavierky . Pri vypnutej je podtlak -1bar na spodnom privode na vrchnom 0 bar pri zapnutej naopak.


Tie kolieska si uz mal vonku? Daju sa vybrat a vymenit bez toho aby sa museli po vymene nastavovat vole...? :?

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 21.02.2019, 13:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron