Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:17
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Nissan patrol s motorom BMW 3,0 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 21.11.2014, 10:14
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Ahojte mám možnosť kúpiť krátkeho patrola s bmw motorom chcem sa poradiť či ísť do toho, alebo ma čakajú problémy do budúcna s STK Aký mate na to názor. ďakujem.


Str, 20.02.2019, 16:15
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
No mať názor je jedna vec, druhá vec je, či to je všetko právoplatne zapísané v papieroch. Je to na značkách ? Tak potom musel absolvovať všetko, ak to je tam načierno, tak sa na tom kde budeš voziť ?


Str, 20.02.2019, 18:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bobor píše:
s bmw motorom .........alebo ma čakajú problémy do budúcna s STK

Velice pochybujem ze to bude legalne,ze by z Polska?A ano budu ta cakat problemy.Take ze neprejdes.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 20.02.2019, 21:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 21.11.2014, 10:14
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Prestavba bola robena v polsku a ma to stk aj špz slovenske. zapisana vymena notora neni v TP je 3,0 di nissan.


Str, 20.02.2019, 23:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Az tak ho nestraste. Ked to auto ma stk tak to preslo-hoci s ....pomocu ale preslo a na vrch agregatu som uz v patrole videl nisanacky kryt z ineho nisanu co prekryval toyotacky motor-kryt bol kvoli kameram na technickej a zaklad,ze to bol 6valec a nebol s tym ziadny problem


Str, 20.02.2019, 23:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ale to nie je strašenie. Čo v jednom okrese je OK, inde môže byť problém. Ja by som auto zobral do okresu, kde ho chcem prihlásiť, ukázal a normálne by som sa opýtal či je to OK alebo budem mať problémy. Keď je už auto kúpené a nedajú mi na to ešpézetky, tak čo budem robiť ?


Štv, 21.02.2019, 12:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
bobor píše:
Prestavba bola robena v polsku a ma to stk aj špz slovenske. zapisana vymena notora neni v TP je 3,0 di nissan.


V tom pripade na SK (ani nikde inde v EU) oficiálne a legálne NIJAK.
Ak by mala byť tá výmena motora oficiálna, tak jedine cez štátnu skúšobňu alebo inú poverenú službu.
To že niekto na to niekde "vybavil" STK je nepodstatné. Ale skús s tým niekde ťuknúť a potom sa pýtaj čo na to poisťovňa :? :roll:

A na Slovensku je to horšie ako napríklad v Nemecku. Tam sa dá spraviť legálna prestavba aj z benzínu na diesel alebo naopak, alebo sa dá použiť úplne iný typ motora... podstatné je že emisie sú lepšie ako pôvodné a tiež nejaké merania bŕzd atď. Ale všetky tieto zmeny sú podľa lokálnych predpisov na základe StVZo a TUV. A kľudne sa ti môže stať že takéto auto na platných nemeckých papieroch u nás proste neprihlásiš. Lebo tie predpisy niesú harmonizované

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 21.02.2019, 12:46
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 21.11.2014, 10:14
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Dakujem za info pýtal som sa na to a neni to rozumne kupovať. Z roka na rok sa situacia meni ale k horšiemu takže si robiť zbytočné problémy nebudem. Radej pokukujem po toyote LC 80.


Pon, 25.02.2019, 10:17
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Palko,,btroska ti dsam doplnok

pises**//*/A na Slovensku je to horšie ako napríklad v Nemecku. Tam sa dá spraviť legálna prestavba aj z benzínu na diesel alebo naopak, alebo sa dá použiť úplne iný typ motora... podstatné je že emisie sú lepšie ako pôvodné a tiež nejaké merania bŕzd atď. Ale všetky tieto zmeny sú podľa lokálnych predpisov na základe StVZo a TUV. A kľudne sa ti môže stať že takéto auto na platných nemeckých papieroch u nás proste neprihlásiš. Lebo tie predpisy niesú harmonizované


Plny suhlas,, ALE,,,,,pokial v nemeckom TP je uvedena zmena agregatu,, a je na EČ,teda na znackach,, na originalite sa vsetko uvedie do zaznamu v odbornom posudku a stym sa tak ma vozidlo prihlasit,,!!!!! no a ostatne je na pracovnikoch na OU Dopravy,, aky maju oni nato pohlad,, pretoze unas je to asi tak,,, iny kraj , iny mrav,, zial taktoje,, robil som originalitu na jednej trojkolke,,, bola z nemecka,, ale skladacka, cize made in home,, a dva razy vyrazene VIN dokonca,,v ponuke na porovnavanie nebolo nic,, pofotil som dodetailov, trojkolku, poslal meilom do BB, aj fotokopiu dokladov samozrejma, tam to dali do databazy a porovnaval som udaje s tym cosom ja poslal hore,, asi tak niak to aj tam funguje,, :-D :-D :-D ,,druha vec chlap doniesol USA motorku , no nemohli sme ju prihlasit,, *HONDA Goldvin*,, chlapik zobral dopolska, tam to akoze predal, tam to dali na znacky,, a kupil to akoze s5,, doniasol zas na originalitu,, a nechceli sme to spravit bo v databaze uz to bolo nahrate,, ze neschopne bo dovoz USA,, no a potom doslo k tomu ze museli sme to spravit,, bo bolo uz na EU znackach a tosa musi respektovat,, chces nechces,, bo ak by sa sudil tak sud vyhra,, cize tak niako to je aj s tou vymenou motora,, Na STK v Nemecku nerobia problem ze nemas take pneu ako je v TP, ,,zaujima ich dezen, a najma rok vyroby,, nesmie byt pneumatika starsia ako 3 ci 4 roky tusim hm, asi uhol pohladu rozhoduje..Slovensko je v tomto smere velmi divna a zaostala krajina,,,,, :smt023
,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 25.02.2019, 19:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: