Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 7:41
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Nissan patrol GR Y61 -Automat... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
offroad sa urcite jazdi lahsie s automatom. ale ked vies jazdit, vacsia zabava je s manualom

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pon, 25.02.2019, 12:47
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
mildo009 píše:
Chcem sa opýtať či je vhodný do hôr a na offroad automat či radšej manuál.... a prečo ?

Na to nieto jednoznacnej odpovede, vsetko ma vyhody a nevyhody. Napisali uz kolegovia, ja len doplnim, ze velmi zalezi na type prevodovky, zvlast u automatu. U automatu je velmi potrebne si davat pozor na neprehrievanie oleja v prevodovke, prakticky pri kazdej offroad jazde dostava olej v automate poriadne zabrat. Preto ak je moznost, treba u automatu pouzivat v terene pridavnu prevodovku (4L) a rozumiet tomu co ako funguje. Olej v automatickej prevodovke treba pravidelne menit, pretoze to je jak vo friteze, po par vyprazeniach je z neho cierna smola. U manualu toto neriesis, pretoze tam je olej mazadlo, nie prenasac vykonu. Videl som uz aj (nie na vlastne oci, youtube) par pripadov aut co vyhoreli pretoze rozpaleny olej z prevodovky prerazil tesnenie a skamaratil sa so zeravym vyfukom. Mne samemu sa stalo na toyotke s automatom v afrike ze som sa nevedel pohnut lebo bud bolo tak malo oleja alebo tak viskozny ze menic smykal a auto nevladalo vyjst kopec ani na redukcii. musel prist odtah.
s manualom sa ti to nestane, max. uvaris suchu spojku co jednak clovek nosom citi vopred a druhak to nie je az zasa taka bolest. Za mna skor manual aj ked trebars Ford raptor 10stupen by som si uz asi nechal povedat.


Str, 27.02.2019, 0:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Lokal :smt023 Mna ked napadlo ze by som mohol vymenit olej aj v manualnej prevodovke tak som z prekvapenim zistil ze som nabehal po kupe 180 000 km.Vytiekol pekny -cisty olej.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 27.02.2019, 19:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: