Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 06.05.2024, 6:43
Dnes je pondelok 6. mája 2024, meniny má Hermína a zajtra Monika




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 PATROL Y61-Výmena elektronického čerpadla za mechanické. 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.10.2006, 20:37
Príspevky: 56
Bydlisko: PD-Malá Čausa
Odpoveď s citáciou
Táto téma už padla na starom fóre, ale keďže je záujem, tak som sa rozhodol otvoriť tútok tému znova. Asi to bude lepšie ako odpovedať jednotlivo. Musím sa priznať , že to nebola nejaká úpravárenská pohnútka, ale ako sa hovorí: "Z núdze cnosť!" :lol: Teraz to môžem označiť ako správnu volbu hneď z viacerých dôvodov: :arrow: Správny off by mal mať čo najmenej elektroniky(Husky-John- tie konektori tam len tak vysia :lol: )! :arrow: Reakcia motora na pridanie plynu (kto s tým má skúsenosť, vie o čom hovorím). :arrow: Stúpol výkon motora(a aj sa neskôr zase stratil s väčšími kolami a pevnostnou úpravou od radoffroad, 2650kg bez off výbavy a obsluhy). :arrow: Teraz nepotrebujem čip tunning (na to aby to tahalo a čmudilo stačí bežné náradie) :-D Takže, stala sa mi taká nemilá vec. Jedného pekného dňa som otočil klúč a chcel som ísť, ale ... Stlačím pedál a motor nič. Len si kľudne brblal svoje, na voľnobeh. Kukám že kontrolka motor-ček svieti a roztrhnuté plynové lanko som nenašien, bolo po vození. Neskôr som prišiel na jedno kúzlo, ako to rozchodiť, ale po vypnutí klúča sa porucha vrátila. Zašiel som teda, z hlavou v smútku do autorizovaného servisu, kde sa ma ochotne ujali. Celý deň sa snažili ale na fajront mali hlavu v smútku aj oni. Odložili ma na dobu neurčitú, takže padlo rozhodnutie pre alternatívne riešenie-náhradu vstrekovacieho čerpadla za Y-60.Značnú časť mojich kilometrov som absolvoval za moskvou alebo až za uralom, kde je človek odkázaný na svoj stroj (nikdy som nemal rád stroje, ktoré nemajú medzi pedálom a čerpadlom lanko či tiahlo) takže som neváhal a dal som sa do práce. Od kamaráta zo serede som dostal funkčné čerpadlo z Y-60+pedál +lanko + lanko volnobehu. Záležitosť je celkom jednoduchá a kto dokáže vymeniť rozvodový remeň to zvládne a dopojí to aj autoneelektrikár ako ja. Čo sa týka otáčkomeru, sú dve možnosti. Namontovať čidlo z Y-60 ktoré je za rozvodovým kolesom čerpadla a sníma jeho otáčky(šteker z pôvodnej elektriky Y61 by mal do neho pasovať), alebo použiť čidlo z Y61 umiestnené na čerpadle (čo je môj prípad) ktoré sa premiestni do predu na plastový dekel rozvodov, tak aby snímalo otvory v rozvodovom koliesku vstrekovacieho čerpadla max. z 2mm vzdialenosti. Škoda že som to vtedy nedokumentoval, ale ak bude čas tak nejaké fotky dodám, a ak ma ešte niečo napadne ."vodojem" - ten výkon som neporovnával s iným Y61, podobných parametrov, ale mne to po tomtok "neodbornom" zásahu ide lepšie."Husky-John"-Počítač chybu motora hlási, ale ja viem, že je to v poriadku, mohol by som tú lampočku vybrať a odpájať ho nechcem kôli imobilizéru."martin 4NR"- som rád že off záležitosti berieš tak osobne a že som mal čo k veci povedať :lol: .Ozaj, máme tu aj zoznam ochotných v sekcii auto ako pomocník a tam je na mňa konkakt.


Ned, 03.12.2006, 0:17
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 03.11.2006, 16:10
Príspevky: 64
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cau mna vymena caka,na tu elektroniku uz seriem...Teraz mam ale vaznejsi problem.Neviem cim to je ale znicoho nic motor ide iba na 5valcov,hrozne vibruje a nejde do otacok.Cakam akurat na servis,ale nepodarilo sa nam s urcitostou zistit co to je,stalo sa to za jazdy asi po 500km plynulej jazdy z BB do Prahy.Hadame ze je to hydraulicke zdvihatko ventilu.Stretli ste sa s tym niekdo?Diky

Miso


Ned, 07.01.2007, 22:48
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Stretol.

Wojto.

Bol to hydrulický samostav zdvihátka.

Až sa tu objaví, popíše z prvej ruky.


Ned, 07.01.2007, 23:43
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 03.11.2006, 16:10
Príspevky: 64
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Wow, to by bolo super,lebo nas nic ine nenapadlo co by to mohlo byt.Ak je to ono,tak vymenit vsetky alebo fixnut len to blbe?
Stalo sa to raz-dva ziadna znamka poruchy alebo nejaky vyvoj tej zavady,proste cvak a siel som na 5 a neprijemne to vibrovalo :shock:

Volal som do nissanu a zdvihatko stoji 2300Kc :) Ale zohnal som z UK za 400-500Kc co je uz lepsie.Ale najprv ma presviecali ze mam zdvihatka mechanicke
:shock: :lol:


Ned, 07.01.2007, 23:52
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.12.2009, 16:42
Príspevky: 99
Bydlisko: MT
Odpoveď s citáciou
čaute, prerábame patrola na mechaniku ale mám otázku, zatiaľ tam sú origo Y61 vstreky, mám aj z Y60 ale mechanik vraví že sú lepšie pôvodné, no ja mám opačný názor Y60 by mali dať viac nafty?

_________________
GR Y61,Ironman,podložky,35" KM2,AVM,pevnosťáky,naviják,záhradka,Hella,Hi-lift,CB atď...


Pia, 28.06.2013, 0:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
A čo tam chceš tú naftu kydať po kýbloch? Tvoj mechanik má recht... a nechaj ho nech sa v kľude realizuje.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 28.06.2013, 0:41
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.12.2009, 16:42
Príspevky: 99
Bydlisko: MT
Odpoveď s citáciou
http://offroadforum.cz/viewtopic.php?f= ... 25&start=0 hľa tu vidno že nie sú rovnaké... mechanik s tým tiež nemá skúsenosti a robí to prvý krát preto by som rád poznal názor aj niekoho kto s tým robí alebo to má v aute ;-)

_________________
GR Y61,Ironman,podložky,35" KM2,AVM,pevnosťáky,naviják,záhradka,Hella,Hi-lift,CB atď...


Pia, 28.06.2013, 1:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Šak niesú ........ Ale čítal si to vlákno celé? :smt155

Potom pochopíš čo som písalo.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 28.06.2013, 13:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Trochu to tu ozivim... Mozno blba otazka ale co sa stane s vahou vzduchu ked prehodim cerpadlo na mechanicke ?

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 15.06.2016, 9:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
stane sa nadbytočnou

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 15.06.2016, 10:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
po tade mi to doslo ale ci to nebude robit bordel ked ju len tak necham odpojenu/zapojenu

Ako casom ju pravdepodbne poslem kompletne do... Ked budem maturovat s hadicami ale to sa musim najprv zbavit aspon ramu zo 60tky lebo nemam kde rozobrat Y61

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 15.06.2016, 13:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Nebude to robit nic, odpojit a nechat tak

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Str, 15.06.2016, 21:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron