Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 13.05.2024, 18:58
Dnes je pondelok 13. mája 2024, meniny má Servác a zajtra Bonifác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Udrzba GR Y61 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- to hrkotanie síce nie drsné, ale predsa - má aj mitsubishi a keď som to konzultoval s kamarátom mechanikom, dobre sa bavil a tvrdil, že to je bežné už pri pár desať tisícoch a keď sa to urobí, zanedlho to bude späť...
...a nemám sa vzrušovať...
odvtedy som spravil dákych zo tridsaťťisíc a furt je to také isté, nuž čo ja viem? :smt017

Martin 4 - pochvala za kapitolu údržby, poslúži aj všeobecne - určite platí aj pre iné vozy...
... dám sa poučiť aj ja, ktorý som 10 rokov jazdil bez takejto údržby na kraťasovi pajere a všetko furt fungovalo...

ozaj, tie volnobežky sa sťahujú ľahko, či na to treba ruský presvedčovák (pucku) ? :lol: :lol: :lol:
už si to písal, aký šmalec to tam pcháš a čo je to tak akurát (množstvo toho klzkého oného) ? Volnobežky som totiž zatiaľ nevymontoval, ale začali mi ťažšie vypínať - musím si trocha cúvnuť, čo predtým nebolo treba, čo ale podľa mňa ani tak nesúvisí s údržbou, ako s jazdením bez riadne odpojenej štvorkolky po roztrhnutí tlakovej hadičky uzávierky rozvodovky na prednú nápravu - čo sa hneď neidentifikovalo... :cry:
-už by som ich aj odkrútil, ale potrebujem ešte ten najlepší maz...a nezaškodí dobrá rada skúsenejšieho
...aj keď nie som trolista, hádam mi bude odpustené slovo v tejto sekcii :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 16.10.2006, 12:30
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
-sry, ešte som zabudol - chlapci trolisti, viem, že máte najlepšie offy na svete, i keď mám vlastný názor, čo je najlepšie pre mňa... :shock:
...ale tá televízna reklama v dvoch variantách na nissana, tak to je niečo, čo vám môžeme všetci závidieť - je to bomba a keby to vedel niekto zohnať a dať na web abo nebodaj v dobrej kvalite na CD či DVD, myslím, že by sme sa so synátorom na to dlho vydržali pozerať :smt023

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 16.10.2006, 12:37
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... šak dobre.... keď už je tá démogracija,... môže prehovoriť aj nepravoverný :lol:

Onéééé ... do volnobežkov pchám kolomaž Shell Retinax dľa normy NLGI-2 (asi :oops: ) ... ale bacha na vec... onô to svinstvo predražené existuje vo dvoch verziách ktoré majú aj rozličné určenie a líšia sa aj farbou tuby. Takže musím doma do môjho bordelkumbálu nahliadnuť a z obalu zamasteného vyčítať ako sa to presne zove.

Množstvo spotrebovaného spotrebného materiálu pri mazaní volnobežiek určujem leda odborným okom druhého stupňa. Skrátka tam musí byť vazelíny hojne, ale ak jej jesto primnoho, tak to všakovaké pestvá stvára, volnobežky sa samovolne a nesymetricky zacvakávajú a mňa nemalú časť vlasov stálo než som pochopil že mechanizmus je OK, len som ho pri premazávaní tak trocha premazal (páč som celý ten sersám v dobrom úmysle prakticky zamáznul zarovno mazacím tukom) Po odstránení prebytku vazelíny to fachčí f pohode...

Vonobežky idú dole rýchlo a lahko... žiaden kinetický nástroj netreba.
Toliko vhodný imbusklúč a hneď je to hotovo...

Čo ma privádza na myšlienku.... že asi tak pred rokom bola u bratov čechov taká epidémia, že do rána z Patrolov mizli volnobežky
:evil: . Čo vzhladom k nemalej cene oného komponentu predstavovalo dosť mrzuté zistenie pre potrafených majitelov, vylepšené hádkou z orgánmi (štátnymi) ktoré pri spisovaní protokolu zabóóóha nechceli veriť kolko také malé môže stáť :x

Čím by som tlmočil jeden nápad, že kto necháva GR odstavené na verejnom priestranstve, mal by do hlavičiek imbusov držiacich volnobežky vložiť vhodnú ložiskovú guličku (tak, aby čo najlepšie vyplnila šesťhrannú dotinu) a tú následne zamáznuť sklenárskym gytom. Pri najbližšej demontáži síce bude škrípať zubami, ale aspoň bude mať čo demontovať.
Poťažmo by som Radovi za domácu úlohu zadal, že vynájsť také oné... čo by sa prišroubovalo pod koleso a krylo by to hlavičky šroubov volnobežiek... aby sa nedali vytočiť bez demontáže kolesa.


Pon, 16.10.2006, 12:50
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin mvôj, very díky za rýchly odpoveďa, ešte na ten presný týpek počakám...keď už tú múdrosť zbieram, nemá sa tam čo vo vnútri rozpadnúť? A ozaj, stará dobrá embéčka mala v mištičkách predných nábojov narvatú doplna vazelínu mazajúcu kuželovie ložiská...mno a športík ich má suché, len ňáky ten mastný fľak tam je z volnobežkov vyejakuluvaný - tak to má byť? :shock:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 16.10.2006, 13:08
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Čím by som tlmočil jeden nápad, že kto necháva GR odstavené na verejnom priestranstve, mal by do hlavičiek imbusov držiacich volnobežky vložiť vhodnú ložiskovú guličku (tak, aby čo najlepšie vyplnila šesťhrannú dotinu) a tú následne zamáznuť sklenárskym gytom. Pri najbližšej demontáži síce bude škrípať zubami, ale aspoň bude mať čo demontovať.
Poťažmo by som Radovi za domácu úlohu zadal, že vynájsť také oné... čo by sa prišroubovalo pod koleso a krylo by to hlavičky šroubov volnobežiek... aby sa nedali vytočiť bez demontáže kolesa.

Mno imbus ... Mna napadlo nasledovne ...
Pri kupe tyrana mi majitel nezabudol povedat ze tu mas special nasadku na kluc, bez nej koleso dolu nedas ... A veru tak bolo ... 5 srobov klasika, 6 special na adapter ... Toz staci si impusy vsetky alebo len jeden na mieru dat spravit, kluc k tomu, a ste za vodou .... Poliaci maji take sialene sroby v adapteroch na 12 V (vnutri su trojuholnikove) ....
Nepovolis co sa zabijes ,,ani plochym, ani krizovym ...
Hm ???


Pon, 16.10.2006, 13:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
- Výmena motorového oleja a olejového filtra (neviem aký máš motor ale pre Y60 s motorom RD28 je továrenský predpis 7 500 km. Používam polosyntetický olej a mením po 10 000 km)

- Výmena náplní prevodového oleja. (Patrol má 4 náplne prevodového oleja. Druh a obsah oleja viz. knižka. Dám do pozornosti detail, že v prednom diferenciáli je vyše dvakrát tolko oleja ako v zadnom. Prehliadnutie tohoto detailu vedie k nemilým prekvapeniam. )


http://zmyleny.net/?clanek=127

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Uto, 07.08.2007, 23:58
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: