Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 10:27
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 polamana zadna uzavierka Y61 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Tak mam hlavu (a casom asi aj buksu) v smutku.
Pri prieskumnom pojazdeni v strkolome Motesice pred augustovou akciou som v jednom takom nenapadnom uvoze pocitil potrebu zadnej uzavierky. Cvakol som z vypinacom , cuvol som asi tri az styri metre a kontrolka sa rozsvietila bez blikania... Posiel so opat do prekernej situacie a pridal plyn A BUM divna rana zo zadnej napravy ... Kolesa sa normalne tocili , ale Thunder mi vravi ze napriek tomu ze mam zavrety zadok berie iba jedno koleso... Tak som zlozito z toho vycuval von cvakol som z vypinacom a kontrolka OKAMZITE zhasla ... UFF uz som vedel , ze je zle. Po ceste domov (cca 18km asfalt) auto piiskalo pri rozbehu v kazdej zatacke nad 90°. Doma sme na HiLifte dvihli jednu stranu, odbrzdili, prevodovka v N a koleso sa netocilo = takze seknuta uzavierka. Cvakanim vypinacom uzavierky sa vzadu ozyva ten spravny zvuk "cvak sem , cvak tam" . Tu je teraz cas na vase poznamky a nedajboze aj skusenosti . Co ma caka ? Ake su moznosti? Na co si treba dat pozor pri oprave ? Ktore diely (gufera , semeringy a co ja viem co este ) doporucite vymenit pri oprave v ramci prevencie ? Kde to vsetko kupovat ?

No a aby nebolo toho dost , tak v tomto istom dni som si fsimol , ze mi slzi prava predna buzigula. Takze aj rozborka a pretesnenie prednej napravy. MartinNR uz podrobne v tejto sekcii popisal preventivnu udrzbu a ja by som teraz potreboval poradit este hlbsie = ako daleko predok demontovat ? Co vsetko menit nutne aj preventivne aby na dalsich 200tkm bol pokoj.

Vdaka velika
Ivo ( nie moc Lucky)

_________________
OFF the ROAD


Ned, 05.07.2009, 8:43
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
IvoLUCKY píše:
..... Co ma caka ? Ake su moznosti?....


....moznosti su rozne.Isiel by som do ARB,original bude zbytocne drahy a je predsa len trosku citlivejsi ako to ARBcko. A rozober to podla moznosti co najskor nech si to tam nenamelies na prilis drobne kusky pripadnym nudzovym jazdenim.

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Ned, 05.07.2009, 13:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1801
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nevidim to ako tragediu.Treba pozriet co je v pí--i a zozenies . Napr. tu http://www.jp-axles.cz/ozubena-kola.html

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 05.07.2009, 18:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze sme po diagnostike ...
Vysledok = Patrol zije (hip hip huraaa) , ale bez uzavierky zadku.
Cele sa to udialo takto :
Auto sme dvihli na zdvihak, kolesa dole, zhodit brzdy a zavesit hore na struny , kardan dole , povolit poloosy a samozrejme vyliat olej...

Obrázok

povolene poloosi povytiahnut o cca 15cm von (jemne poklepavnaie a citlive vysunutie = ziadne nasilie

Obrázok

Obrázok

potom povolit matice okolo difu, masinou to slo ako po masle ...
s citom pozberat vsetky podlozky a podpacenim opatrne odtrhnut tesnenie difu od zadnej casti , toto sme robili citlivo traja , lebo cele to vazi celkom dost a nechceli sme aby to kdesi dr..lo
nakoniec sa podarilo difreak je dole na zemi

Obrázok

diagnostika vnutra ukazala (na moju velku radost) odlomenu os vidlicky ovladajucej zasuvanie a vysuvanie uzavierky ( takze uzavierka tam hrkotala dost volne = ale na ceste to drzalo v uzavretej polohe)

Obrázok

prehliadka samotneho ozubenia neukazala ziadne poskodenia (akurat dole v oleji sme nasli malicke pilinky , ktore boli ulomkami z nabehovych hran uzavierky
po posudeni funkcie kotuca uzavierky sme rozhodli tento zo systemu uplne odstranit nakolko sa nedal nijako fixovat a nemal by som nijaku istotu , ze to kedykolvek nezavrie dif samovolne
takze povolit domce vybrat sukolie von a vytiahnut kotuc uzavierky

Obrázok

a teraz nazad ... Nahodit domce, vymedzit volu loziskam, zaistit a vycistit cele ... Heeej rup hore s tym , usadit a nahodit matice. Naskrutkovat kardan, zasunut poloosi, dotiahnut, nahodit brzdice, premazat krize na kardane a nahodit kolesa

HOTOVO (tri hodiny prace)

Zaver :
ak ma niekto niekde stary zadny dif na GRko a je na nom aj uzavierka = ponuknite = kupim...

_________________
OFF the ROAD


Štv, 09.07.2009, 22:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: