Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 20:55
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Termostat Terrano II 
Autor Správa
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
inak moze to robit aj kurenie pokial je zapnute tak odobera teplo od motora co teraz v zime asi mas stale zapnute neni to sice moc ale ked som mal este embecku tak ked som videl ze mi ide uz varit tak som pustil kurenie na plno a teplota klesla o nieco alebo potom ako pisal karlito zanesene cidlo :-D


Masurko, tu by som si dovolil polemizovať.

Ak si si prečítal príspevky vyššie, tak tam stojí, že okruh kúrenia je akoby malý okruh chladenia, takže ak v tomto kolobehu neohreješ médium na +/- prevádzkovú teplotu tak z okruhu chladiča necucneš studeného média - v prípade správneho termostatu.

Kapo píše, že mu to funguje, Kapo je chytrý chlop a asi vie čo píše, ale ak má málo teploty na budíku, tak to termostatom nebude - lebo písal, že termostat funguje.

Kúrenie má menšiu energetickú kapacitu schladzovania ako je ho šesťvalec energetickú kapacitu ohrevu.

Kapo robil rozvody a od te doby mu to hapruje. Kapo na čidlo nešahal. Kapo len vypustil vodu (vybral chladič) a zase zmontoval. Kapo vysušil plochu čidla a tá chytila patinu a teraz Kapovi klame. Kapo je nešťastný, lebo mu to kúri, ale ukazuje málo. Kapo bude musieť opraviť. Kapo bude potom veselý.

-ka-

Kapo, počítam, že ak to nie je v kontakte - odpore pripojenia čidla, tak v palubovke nejakým ukostrením budíka to nie je. Čidlo je vlastne odpor, takže k nikde nemáš odpor, tak čo hlási to ukazuje budík...

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 28.12.2007, 10:10
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlíto mat asi pravdu , Kapo vypustit vodu s chladiča a čidlo asi týžden ukazovat hovadiny , čidlo asi byť týžden v bubline , tak čidlo mat usadeniny , Kapo asi čidlo vyčistit , potom povedať , čo na nom byť , ale asi až na jar , hovgh.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 28.12.2007, 10:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja sa nehadam nepoznam konstrukciu motora a chladiacej sustavy na patrole v podstate mas pravdu ja som len pisal ze mne na skodovienke to pomahalo ale skodovka a patrol je trosku rozdiel :-D a ked je len v budiku chyba tak to bude cidlo alebo co sa mi sice zda dost nepravdepodobne ze ma niekde poriadny odber tak pri zapati nejakeho zariadenia (svetiel, prenosnej chladnicky, menica 12/230V) mu to stiahne napetie na budiku. Ja len spekulujem lebo aj to moja byvala embecka dokazala :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 28.12.2007, 10:19
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Masurko v poho....šak sa nehádame. Veď kurňa hlopi, ja týmto nerýpem, argumentujem... :D

Škodovka dokázala onakvejšie veci - svojho času - Si išiel zo Šturca, alebo z Čertovice a prestala kúriť :-D :-D :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 28.12.2007, 10:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
Masurko v poho....šak sa nehádame. Veď kurňa hlopi, ja týmto nerýpem, argumentujem... :D

Škodovka dokázala onakvejšie veci - svojho času - Si išiel zo Šturca, alebo z Čertovice a prestala kúriť :-D :-D :-D

-ka-
boze karlito mna s teba porazi :smt121 kto ti zas povedal ze rypes ??? neuraz sa ale sa mi zda ze si trosku paranoidny :( ale aj tak si kapacita pre mna aj pre ostatnych

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 28.12.2007, 10:26
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Karlito píše:
Bohés chlapci, šak som zas tak moc nenapísal, nie. V kontexte mi to prišlo trošku ako sranda, tak som sa ozval. Samozrejme, schéma a manuál je základ. Finder, by si mal naštartovať ten oný láser v PC a a kolegovi šupnúť duplikát - musíš ho učiť samostatnosti :-D :-D :-D

-ka-

Nepochybujem, ze samostatny je ... Len je chvilkovo indisponovany ...
mozeg píše:
Bohuzial nemam zo sebou svoj komp kde mam manual...


Ha, Finder má pravdu, lenže...! Prečo potom kolega "Mozeq" hlásil už 15.11 viewtopic.php?t=2936 že termostat KO. Dlho nebol u PC.................. dlho.............

-ka-

PS: Peace, nzabiť Karlita, Karlito malý nič nevidí, a ani tu nie je.....

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 28.12.2007, 10:26
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
Karlito píše:
Masurko v poho....šak sa nehádame. Veď kurňa hlopi, ja týmto nerýpem, argumentujem... :D

Škodovka dokázala onakvejšie veci - svojho času - Si išiel zo Šturca, alebo z Čertovice a prestala kúriť :-D :-D :-D

-ka-
boze karlito mna s teba porazi :smt121 kto ti zas povedal ze rypes ??? neuraz sa ale sa mi zda ze si trosku paranoidny :( ale aj tak si kapacita pre mna aj pre ostatnych


Masurko, rýpal som, ale narýchlo som to vymazal... bo by si sa nasral :smt123

:P :P :P

-ka-

PS: nie som žiadna kapičita, či čo, normálny úplne obyčajný hlop s nohami po zem, akých behá po svete strašne moc :-D

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 28.12.2007, 10:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
masurko píše:
Karlito píše:
Masurko v poho....šak sa nehádame. Veď kurňa hlopi, ja týmto nerýpem, argumentujem... :D

Škodovka dokázala onakvejšie veci - svojho času - Si išiel zo Šturca, alebo z Čertovice a prestala kúriť :-D :-D :-D

-ka-
boze karlito mna s teba porazi :smt121 kto ti zas povedal ze rypes ??? neuraz sa ale sa mi zda ze si trosku paranoidny :( ale aj tak si kapacita pre mna aj pre ostatnych


Masurko, rýpal som, ale narýchlo som to vymazal... bo by si sa nasral :smt123

:P :P :P

-ka-

PS: nie som žiadna kapičita, či čo, normálny úplne obyčajný hlop s nohami po zem, akých behá po svete strašne moc :-D

v pohode bratu :-D a co si rypal povedz :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 28.12.2007, 10:31
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
v pohode bratu :-D a co si rypal povedz :-D


Hi hi,

poviem ale vtipom.

To je ako s tým zajacom ožratým a ako madveď v lese nariadil upratovanie v lese a žiadne kalenie, lebo koho chyti ožratého v dávke tak ho zožerie. No a takto kontroluje a nájde všetko v poho ale zajac podvraťák nikde.... pri rybníčku len slamka z vody tak tam siahne a vytiahne totálne ožratého zajaca. Vraj, neposlúchol si, tak Ťa zožeriem! Na to mu zajac vraví.

Vy lesné zvieratá si robte čo chcete, ale do nás rýb nep.čujte!

:-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 28.12.2007, 10:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hovado :smt121

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 28.12.2007, 10:59
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Riesite hluposti. Vcera vecer termostat vymeneny. Funguje skvelo- auto je v prevedzakovej teplote a mojej ritke v aute nie je zima lebo kurenie funguje.
HOWK


Sob, 29.12.2007, 9:14
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
Bohés chlapci, šak som zas tak moc nenapísal, nie. V kontexte mi to prišlo trošku ako sranda, tak som sa ozval. Samozrejme, schéma a manuál je základ. Finder, by si mal naštartovať ten oný láser v PC a a kolegovi šupnúť duplikát - musíš ho učiť samostatnosti :-D :-D :-D

-ka-


Necitas pozorne. Napisal som ze som vprdeli a manual od terrana mam v inom pc. CITAJ citaj :smt019


Sob, 29.12.2007, 9:21
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
finder píše:
Karlito píše:
Bohés chlapci, šak som zas tak moc nenapísal, nie. V kontexte mi to prišlo trošku ako sranda, tak som sa ozval. Samozrejme, schéma a manuál je základ. Finder, by si mal naštartovať ten oný láser v PC a a kolegovi šupnúť duplikát - musíš ho učiť samostatnosti :-D :-D :-D

-ka-

Nepochybujem, ze samostatny je ... Len je chvilkovo indisponovany ...
mozeg píše:
Bohuzial nemam zo sebou svoj komp kde mam manual...


Ha, Finder má pravdu, lenže...! Prečo potom kolega "Mozeq" hlásil už 15.11 viewtopic.php?t=2936 že termostat KO. Dlho nebol u PC.................. dlho.............

-ka-

PS: Peace, nzabiť Karlita, Karlito malý nič nevidí, a ani tu nie je.....


Odvtedy nebolo kedy vymenit.Vela roboty malo casu.


Sob, 29.12.2007, 9:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: