Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 19.05.2024, 14:35
Dnes je nedela 19. mája 2024, meniny má Gertrúda a zajtra Bernard




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Nissan Terrano a korozia 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
To len ja mam problem s koroziou alebo aj ostatny ?

Dnes som na zadnom podblatniku zacal vrtackou s kartacom likvidovat par skvrniek velkosti nechta na palci, a momentalne tam mam odtrhnuty, odsekany ci inak zlikvidovany plech o rozmeroch asi 20x10 cm na jednej strane auta, na druhej asi 8x10 ...

Pred tyzdnom som videl v Tn terrano, a smial som sa, ze on ma podblatniku oproti mne ako hnoj ... (toz ja som to na jesen poctivo zatrel BODYckom v dobrej viere, ze dobre robim co robim).

No, ale teraz placem, ako to v nissane odfusovali ...

Korozia sa viac menej objavuje aj inde (hlavne za prednymi zasterkami, ale tam sa to da dobre riesit) ...

Jo, a kto vie nech odpovie - co je na tom pravdy, ze pri zvarani napriklad podblatnika Co-ckom je treba odpojit minimalne bateriu a idealne aj pocitac ? Trochu mi to pride ako haluz, ale mozno to ma svoju logiku ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Ned, 11.12.2011, 18:53, celkovo upravené 1



Str, 11.07.2007, 22:01
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Má to logiku......baterku, podla možnosti počítač, vysielačku resp. akúkolvek elektroniku a hlavne ALTERNÁTOR :!: (bo by mohli odísť usmerňovacie diódy)

Kedysi sme na Liazkách odpájali iba baterky, ale keby som zváral na svojom aute, odpojím všetko horeuvedené.

A keď už sme pri hrdzavení nissanov... prečo mi preboha hrdzavie Patrol zvnútra ?! :shock: . Budka je zvonku zozspodu krásne zdravá ale vnútri medzi zadnými sedačkami je už prvý plech skrz a šúpu sa tam pláty hrdze :shock: :shock: :?:

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 11.07.2007, 22:20
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Stačí prerušiť obvod = odpojiť baterku/y a alternátor. Diody by sa nemuseli radovať.

Ak dobre chytíš kostru na očistený materiál tak to bude v poho, ale ak ju dáš, len tak niekam... prúd potečie kadiaľ mu to pôjde najľahšie!

-ka-


Str, 11.07.2007, 22:59
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pred 3 tyzdnami mi servisak Cockom zavaral nieco na prednej naprave a neodpajal nic ... Predpokladajme, ze kasna (teda podblatniky) su rovnako vodivo spojene s motorovym priestorom ako predna naprava ...

Hm ...

Btw - ako identifikujem pc ? :oops:

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 11.07.2007, 23:00
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
standartne odpajame len baterku a zatial som nemal ziaden problem a to sa na mojom terrane uz dost zvaralo, ale urcite treba odpojit baterku

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Str, 11.07.2007, 23:08
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karoséria je inak vodivo spojená s rámom/motorovým priestorom ako predná náprava....

kde je na prednej/zadnej náprave element, ktorý slúži k stálemu elektricky stabilnému spojeniu?

-ka-

PS: preruš obvod... tým pádom namá čo kam tiecť, lebo je to v slepej uličke...


Str, 11.07.2007, 23:09
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
náprava vodivo spojená je.... a to tým najhorším spôsobom. Cez kardan a teda aj cez ložiská.

Na to véééliký pozor aby kostra pri zváraní nemusela ísť cez ložisko :!:

Ložisko sa pri prechode takého prúdu tak troška privarí. Ono sa to pri prvom pohnutí hneď aj odtrhne ale na obežnej dráhe guličiek/valčekov zostane bodka a to je začiatok rýchleho konca ložiska.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 11.07.2007, 23:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
náprava vodivo spojená je.... a to tým najhorším spôsobom. Cez kardan a teda aj cez ložiská.

Na to véééliký pozor aby kostra pri zváraní nemusela ísť cez ložisko :!:

Ložisko sa pri prechode takého prúdu tak troška privarí. Ono sa to pri prvom pohnutí hneď aj odtrhne ale na obežnej dráhe guličiek/valčekov zostane bodka a to je začiatok rýchleho konca ložiska.
Martin má pravdu,ale ja zváram a vyváram autá už najmenej 13 rokov a ešte sa mi nič podobné nestalo-myslím ten alternátor a pod... Ale keď som robil nejaké mooooc drahé auto,tak som si "pre istotu" baterku odpojil,ale nikdy nie alternátor... :shock: Finder,tie Hnisany to majú v rodnom liste-tú koróziu...Poznám aspoň 4 Nissany a každý je deravý ajeden nebol dokonca jazdený ani vteréne,asi slabší materiál ,ale vsimol som si,že najviac vnútorná podlaha kde sa prekladajú plechy cez seba...


Štv, 12.07.2007, 8:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
A keď už sme pri hrdzavení nissanov... prečo mi preboha hrdzavie Patrol zvnútra ?! :shock: . Budka je zvonku zozspodu krásne zdravá ale vnútri medzi zadnými sedačkami je už prvý plech skrz a šúpu sa tam pláty hrdze :shock: :shock: :?:


Martin, to je asi choroba všetkých Nissanov. Aj ja tam mám hrdzu a zospodu je to ok, aj u Rada som to videl. :smt102

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 12.07.2007, 8:29
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obrázok

toto je to miesto! :cry:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 12.07.2007, 8:36
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 11.11.2006, 23:49
Príspevky: 243
Bydlisko: okolie Žiliny
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ono to vždy zvonku vyzerá lepšie ako to vskutočnosti je (myslím tú hrdzu). Ja som si tiež hovoril zopár záplat na blatníky, trochu gitu, bodyčka..., a teraz po 2 mesiacoch mám vymenené 2/3 plechov a výstuh karosérie. Som sa čudoval že sa mi tá kasňa niekde v náklone neodtrhla :shock: A baterku som odpojil len odpojovačom v kabíne.

_________________
UAZ 469 2.3D :-D Kde zatočím, tam ide.


Štv, 12.07.2007, 9:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 22:26
Príspevky: 324
Bydlisko: Benešovsko CZ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
My nic neodpojujem ale vaříme vždy tak aby kostra byla na tom co se přivařuje. Nikdy né tak, že si dá kostru na kouli tažnýho a vaří na předku. Co si vzpomínám nak za desítky let nám nic neodešlo.

_________________
Když auto tak 4x4, teď si pujčuji Patrol GRY61 4.2TD, Nissan X trail 2.0 4 x 4 , Nissan Almera N16 1.5 a Nissan Primastar 2.5 TDi . janskrceny@seznam.cz tel. +420 723 485 738


Štv, 12.07.2007, 10:35
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
náprava vodivo spojená je.... a to tým najhorším spôsobom. Cez kardan a teda aj cez ložiská.

Na to véééliký pozor aby kostra pri zváraní nemusela ísť cez ložisko :!:

Ložisko sa pri prechode takého prúdu tak troška privarí. Ono sa to pri prvom pohnutí hneď aj odtrhne ale na obežnej dráhe guličiek/valčekov zostane bodka a to je začiatok rýchleho konca ložiska.


Tak takeho umelca zvaraca uz som stretol. Dal kostru na predne koleso na disk, lebo ten bol najmenej hrdzavy. Potom zvaral. Predne lozisko vydrzalo po tejto akcii akurat cestu domov a muselo ist nove


Štv, 12.07.2007, 10:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.06.2007, 22:12
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
Obrázok

toto je to miesto! :cry:


tie zvary - predpokladam ze to je po vyvarani. Ja mam r.v. 97 Y60 a skoro som odpadol (od pozitivneho prekvapenia) ked som odstrojil presne tuto cast ktoru mas na obrazku a videl ze vsetky spoje su tam lepene a tym padom zdrave!!! Pre porovnanie Hyundai sucastne auta zvara a nelepi. Zvarany spoj = oveeeela vyssia pravdepodobnost korozie


Str, 25.07.2007, 20:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.08.2007, 9:31
Príspevky: 335
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne tak je to choroba nissanov,mozem potvrdit :cry: :( .


Pia, 24.08.2007, 11:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron