Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:24
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Nissan Navara d40 - ironman lift kit? 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 23.08.2011, 15:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem posudit automat, mne do terenu viac vyhovuje manual, ale kazdemu podla chuti. urcite by som to nepovzoval za tragediu. len skoda ze do D40 sa 3l 6V motor robi len v automate.

rozdiel medzi D22 a D40 je podla mna dost velky. kamarat ma D22 r.v. 2003 a aj mam D40 r.v. 2006 takze to mozem porovnat. co sa tyka motora, do D22 sa daval hlavne 2,5l 98kW, 5 rychlostny manual, je jednoduchsi,menej elektroniky. D40 2,5l 128kW, 6 rychlostny manual, vyssi vykon, mensia spotreba ale viac elektorniky. podvozok podobny, no nie rovnaky je u D22 uz v serii o dost vyssi. korba ma skoro rovnake rozmery, no kabina je v D40 o dost vacsia a pohodlnejsia. asi navacsou slabinou D40 ja spojka ktora je poddimenzovana. ja som ju vymenil za zosilnenu a zotrvacnik za 1hmotovy a ide bez problemov. takisto radenie 4x4 je na D22 manualne a na D40 elektricke.
tazko povedat ktora je lepsia, alebo horsia, podla toho na co to chces. takisto zalezi od upravy konretneho auta, so seriovou D40 toho v terene vela neporiesis, ale samozrejme to zalezi aj od sofera.

_________________
Navara D40, CZ 75 Para, CZ 858 Tactical V-4 Fab Defense & Walther tuning, Royal kevlar helmet, Osa komandos, Victorinox & Fiskars tools, Wolverine shoes, Jungle King I,


Uto, 28.02.2012, 10:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rozdiel v prevodovkach je aj v ich roznych prevodovych pomeroch. Napr. 5 AT je zhodne s 6 Mt ale 4 AT je nieco medzi 5-4 MT a 1 AT je nieco rychlejsia ako 1 MT.
Mna osobne manual moc nenadchol jazdou po meste, ak dodrzujes limit 5 nebere a 4 pretacas. Este som nemal moznost zajazdit s AT ale som rozhodnuty pre AT ale je to vec pohladu a vyuzitia.
D40 je na ceste pohodlnejsia ako D22 ale D40 ma mensiu nosnost ak sa nemylim.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Uto, 28.02.2012, 19:38
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 23.08.2011, 15:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no rozhodne Navara nie je auto do mesta, ak nerobis extremne velke nakupy v Tescu. tym som chcel povedat, ze asi nikto si nekupi Navaru len do mesta, ale chce jazdit hlavne mimo a v terene aj s nakladom. a hlavne v terene mne osobne MT vyhovuje viac a to z dovodu, ze ja teren pred sebou vidim a podla toho radim, zapinam, vypinam technicke instrumentarium kdezto AT reaguje az na vzniknutu situaciu, ked uz moze byt neskoro. ale je to len moj osobny nazor, verim ze moderne automaty su sikovne.
co sa tyka nosnosti, zalezi na konkretnom aute, ja mam podvozok IM "C" ktory zvysuje nosnost permanentne vpredu o 100kg a vzadu o 300kg.

_________________
Navara D40, CZ 75 Para, CZ 858 Tactical V-4 Fab Defense & Walther tuning, Royal kevlar helmet, Osa komandos, Victorinox & Fiskars tools, Wolverine shoes, Jungle King I,


Str, 29.02.2012, 9:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ono je lahke kupit dve auta, ked na to clovek ma. Ja si musim vystacit s jednym do roboty, mesta aj na dovolenku.
Vyhoda AT / MT v terene je diskutabilna, v krajoch kde sa OFFy pouzivaju bezne je AT casto ale cisto pracovne auta su MT aj koli cene.
S upravenym podvozkom uz tazko porovnavat rozdiel D40 / D22 :wink:

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Str, 29.02.2012, 17:28
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
:) prosim zainteresovanych o nazor na tento kit:

http://www.purenissan.com/new_page_12.htm

takto to ma vyzerat namontovane:

http://www.caloffroad.com.au/customer_r ... G_8437.jpg

mne sa IM velmi paci a viem ze sa mozem spolahnut na kvalitu.. ale 5" je 5" ..no neviem o calmini vobec nic a mozno mi poviete ze to nemam radsej ani riesit a mozno naopak??
dik za postrehy..


Str, 04.04.2012, 15:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: