Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:10
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Nissan Navara D40 nedajú sa vypnúť redukcie 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 16.08.2016, 8:09
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Zdravím, mám problém že Navara ide len na redukovanú rýchlosť (4LO) a nedá sa prepnúť do klasického 4x4 prípadne aj 4x2 len to na prístrojovke preblikne pár krát rozsvieti sa vľavo hore 4wd a to je všetko stále redukovaná rýchlosť navyše opačný problém mám s uzávierkou zadnou tá pre zmenu zas nejde zapnúť tiež si len pár krát blikne a to je všetko. Auto bolo cez zimu odstavené nejaký ten mesiac so zapnutým 4LO na chate a potom sa tam menila ľavá zadná poloos (u vodíča) a predné pravé ložisko (u spolujazdca) a ten problém sa vlastne zistil až keď som to chcel isť otestovať na cestu.Predtým všetko fungovalo správne. Takže môže mať tá porucha nejaký súvis s tou výmenou? Poistky aj cievky by mali byť všetky vo poriadku.
Vopred ďakujem za každú radu :)


Uto, 16.08.2016, 8:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
motorček radenia 4x4 a redukcie si kontroloval ?

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 16.08.2016, 17:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Aj mna napadol ten motorcek
A k uzavierke nvm zrovna ako ju ma navara riesenu (vzduch podtlak elmotorcek) ale ak vzduch alebo podtlak tak skontroluj hadicky ak el motorcek tak skontroluj ci ide

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 16.08.2016, 19:23
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 16.08.2016, 8:09
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ďakujem Vám obom za radu :) Tak bolo to tým motorčekom zostal zaseknutý mal snahu sa spúšťať ale márnu a keď som ho povolil a pretočil tak už funguje ako má zatiaľ. Výmene sa skôr či neskôr aj tak asi nevyhnem...je niečo načo by som si mal dať pozor pri tej výmene? A k tej uzavierke tá je riešená elektromagneticky ale tam bol problém taký že predtým som ju skúšal zapnúť na suchej lesnej ceste kde sa len zopárkrát pretočili kolesá ale keď som ju skúsil teraz v rozbahnenom kopci tak sa zapla hneď. Auto si z časti samo vyberie kedy ju zapne a kedy si myslí že netreba :lol:


Pon, 22.08.2016, 8:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Auto malo zaradene 4Lo a bolo dlhsiu dobu odstavene, cize vybila sa bateria?
Pri zapojeni novej baterie, alebo nabiti sa 4x4 modul nespamata ak bol v polohe 4Lo a treba to preradit rucne. Potom uz funguje vsetko ako ma.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Pon, 22.08.2016, 9:02
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Auto malo zaradene 4Lo a bolo dlhsiu dobu odstavene, cize vybila sa bateria?
Pri zapojeni novej baterie, alebo nabiti sa 4x4 modul nespamata ak bol v polohe 4Lo a treba to preradit rucne. Potom uz funguje vsetko ako ma.



Zdravim. Tak som si zasa po rokoch kupil Navaru :) Akurat mam presne tento problem co sa tu riesi. Prosim viete mi niekto povedat kde presne najdem ten motorcek a ako preradim rucne? DAKUJEM.


Pon, 21.08.2017, 20:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Motorcek je zozadu na pridavnej prevodovke, drzi na dvoch skrutkach (12tka kluc). Treba ho zhodit a na prevodovke plochym skrutkovacom natocit hriadel v smere proti hodinovym rucickam na 12tu hodinu. A tak isto treba natocit rucne aj vystupny hriadel zo servomotorceka (v tom istom smere a na tu istu polohu).
Takto sa nastavi 4x2 a ak je vsetko ostatne v poriadku system bude dalej normalne fungovat.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Uto, 22.08.2017, 10:17
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Motorcek je zozadu na pridavnej prevodovke, drzi na dvoch skrutkach (12tka kluc). Treba ho zhodit a na prevodovke plochym skrutkovacom natocit hriadel v smere proti hodinovym rucickam na 12tu hodinu. A tak isto treba natocit rucne aj vystupny hriadel zo servomotorceka (v tom istom smere a na tu istu polohu).
Takto sa nastavi 4x2 a ak je vsetko ostatne v poriadku system bude dalej normalne fungovat.



Dakujem pekne :) A samozrejme prepinac v kabine mam prehodit na 4x2 vsak? To len pre istotu :D


Uto, 22.08.2017, 10:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ano samozrejme :wink:

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Uto, 22.08.2017, 11:07
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
Super tak teda velmi pekne dakujem este raz. Skusim to hned ako sa mi podari nastartovat :-D ...akosi mi to od vcera nejde tak skusim druhy kluc.


Uto, 22.08.2017, 11:41
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
Zabudol som napisat vysledok. Tak som teda urobil ako pisete a motorcek zasa zatial prepina tak ako ma :D Jedine co nechapem je to ze som ho najprv otocil o tych 90stupnov v protismere hod ruciciek a nereagoval tak som ho musel otocit este o 180stupnov a uz ok :-)


Pia, 03.11.2017, 13:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron