Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:36
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Navara D40 klepot a spotreba 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
Cavte chalani. Tak sa zasa obraciam na vas s potrebou rady. Mam uz spominanu druhu Navaru D40. Presne taku istu ako som mal predtym cize rok 2006 2,5dci a 126kw. Rozdiel je iba vo vybave farbe a na tuto som dal facelift:)
Ale podme k problemu. Auto startuje krasne ako nove tiez na volnobehu ma zvuk noveho auta o com svedci aj to ze olej po vymene sa zacal spinit (cernat) az po nejakych najazdenych 400km. Auto ma podla tachometra 225k. Co sa mi nepaci je ze pri jazde ma hnusny klepkajuci zvuk. Nieco malo sa rozumiem motorom a zvuk pripomina zdvihatka ci vacku. Zaujimave je ze tento zvuk nie je vôbec pocut pri volnobehu. Druha vec je ze podla najazdenych km mi vysla spotreba neuveritelnych 20l na beznych cestach :shock: :shock: :shock: Je to extrem ked si porovnam ze na tej Navare co som mal predtym som jazdil vzdy do 12l a to aj v zime. Myslim si ze by to mohli byt aj vstrekovace tie by asi vysvetlovali spotrebu aj ten zvuk pri jazde. Co vy na to? DAKUJEM.


Pia, 03.11.2017, 13:49
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Ned, 01.04.2012, 14:22
Príspevky: 319
Bydlisko: Šemša-KS
Odpoveď s citáciou
ja by som to videl tiež na vstreky

_________________
ARO M461-motor Zetor 5211
JEEP XJ-4.0 LPG biely trojdveráčik,pevnosťák, navijak 5,5T, lift 3"


Pia, 03.11.2017, 17:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 13.08.2016, 23:01
Príspevky: 27
Odpoveď s citáciou
Ak to neklepe namieste pri pridani plynu,
Posunuty rozvod, velka vôľa na ventiloch, mechanicky vadne egr.


Pia, 03.11.2017, 23:03
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
sjaro1 píše:
Ak to neklepe namieste pri pridani plynu,
Posunuty rozvod, velka vôľa na ventiloch, mechanicky vadne egr.


No na volnobehu to klepe velmi velmi malo (skoro vôbec) a az pri otackach nad 3000.


Sob, 04.11.2017, 1:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
sjaro1 píše:
Ak to neklepe namieste pri pridani plynu,
Posunuty rozvod, velka vôľa na ventiloch, mechanicky vadne egr.


Este som tak premyslal...posunuty rozvod z môjho pohladu a skusenosti vylucujem pretoze auto ma pekny zvuk na volnobehu co sa celkom vylucuje pri posunutom rozvode a tiez dobre startuje co na tento problem nesedi. Samozrejme vylucit to presne neviem pretoze neviem ci rozvody boli menene alebo nie. Dalej...ventili by to mohli byt asi tak pravdepodobne ako aj tie vstrekovace si myslim a EGR mi tiez celkom nesedi lebo si myslim ze ak by bolo nejakym spôsobom zle tak by auto dymelo ale nedymi a tiez EGR nedvihne spotrebu o 8l v priemere...teda samozrejme dymi ale tak ako by sa ocakavalo.

Stale sa priklanam ako aj MARF pisal k tomu ze su to vstreky.

Prosim piste mi dalej to co si myslite nejdem sa tu hadat ak by to tak vyzeralo len sa snazim logicky vylucit z moznosti.


Sob, 04.11.2017, 17:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: