Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:18
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Aky urban PICK-UP? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jaro, ja len pre poriadok, nemáš pravdu, novšia L200 má už SuperSelect, teda aj medzinápravový diferák. Takže páka je v poriadku, funguje radenie 4-kolky a aj uzavretie medzinápravy až do 100km/h, stačí ubrať plyn.
Neviem síce od ktorého roku, každopádne majú aj zadnú uzávierku. Motor 2,5 a výkon od 136 do 178 koní podľa verzie.
Tým nikoho nepresviedčam, samozrejme. Viem svoje o oboch značkách aj systémoch.
To len aby nevznikali fámy a nepodložené informácie a vášne :-D

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Ned, 28.10.2012, 0:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skor myslel na to, ze paka ovlada servomotor

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 28.10.2012, 0:33
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 02.02.2009, 11:55
Príspevky: 124
Bydlisko: TS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
správne Rasťo, bola to reakcia na toto
Martinoff píše:
L200 priraďuje predok pákou, Navara otočným voličom (vraj sa serú).

_________________
Unimog 408 U100L turbo & Ssangyong Rexton 270Xdi
ex Y61
ex Nissan Navara D40 LE
ex Nissan Patrol GR Y60 Wagon + podvozok OME, GY Wrangler MT 33x12.5 + Silverstone MT117Extreme 35x11.5, SW Ep9,CB,Hi-Lift,4L-30% atď.


Ned, 28.10.2012, 1:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
YJ KAO píše:

Mariško zabavka a vrtáčik? Ale správne si pochopil skrátenu verziu, šikovníček, tak trochu sypala viď nasledovné:

nafta obsahovala viac ako 100% prevýšenie povoleného množstva pevných častíc,ako povoluje ISO norma.
resume:prerazilo naftový filter a masaker=zošrotilo motor!!!


prepáč nedalo mi :)
ja som sem dal niekde fotku čo som našiel v nádrži ja a to ešte len bol humus

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 28.10.2012, 18:09
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 23.06.2012, 22:01
Príspevky: 33
Bydlisko: Topolcany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozeram ze na slovenskom fore sa to tiez zvrhlo na debatu o systemoch pohonu, len k tej pake na L200 urcite to nie je elektricke ako na navare, ale tvrda mechanika....a neviem odkedy tam davali uzavierku na zadok, ale na 2008 ju mam z fabriky....

_________________
L200 lestenka


Ned, 28.10.2012, 22:54
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 26.09.2012, 16:35
Príspevky: 124
Bydlisko: Východ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravím :-)

test ako šitý pre teba http://auto.sme.sk/c/2929733/robotnici-vo-fraku.html

kvalitu testu neviem ohodnotiť, lebo nepoznám tieto autá. Ale snáď ti pomôže ;-)


Ned, 28.10.2012, 23:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten test je ešte z roku 2006, dnes sú tie autá už o kus ďalej. Nechtiac som tu rozpútal vášne, asi som to mal všetko viac rozviesť. Bolo však málo času.
Zhrniem to asi takto: Navara pre manželku na vozenie detí určite nie! Tá poznámka o ležiacich Navarách bola ohľadom absencie ESP - JaroD40 má už verziu s ESP. Neviem v ktorom roku ho začali montovať.
O malých vtákoch sa tu nemôže baviť nikto, však vieme na čom jazdíme :-D . Považujem však za totálnu blbosť vyberať medzi bezpečnosťou rodiny a dizajnom!
Tiež nie som nejak extra nadšený dizajnom L200-ky, rozhodol som sa pre ňu na základe bezpečnostných prvkov - vozím v nej svoju rodinu.
Jeden príklad prečo som nechcel Hilux:
http://www.youtube.com/watch?v=aZF8N9NItHI
Ešte aby som nevyznieval jednostranne zameraný: L200-ku pre manželku len so zaťatými zubami a zatvorenými očami :? .
Taktiež súhlasím s potrebou dobrého obutia!!!
Skús pozrieť aj tie ameriky, ja ich osobne nepoznám, ale môže to byť to pravé "orechové".

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 29.10.2012, 10:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.10.2012, 9:29
Príspevky: 16
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano,ten test som videl, ale je to z roku 2006.....tu som nasiel nieco nove a asi skor vyzdvihuju Navaru?? http://porovnavacitestnavaral200.blogspot.sk/
U L200ky sa mi nepozdava aj to,ze je o poznanie mensia, menej sa vojde na korbu, Navaru by som hned bral, len fakt sa obavam, ci jazda pocas dazdu a v zime pocas primrznutej vozovky nebude o hubu. Co sa tyka manzelky, trosku ste to zle pochopili - to auto nebude primarne pre nu, jazdi si na Hyundai i30, ale pre mna, rodinu a vylety s rodinou...ale bude na nom jazdit aj manzelka kedykolvek.
Zatial sa mi tu okrem JaraD40 vyjadrili iba ludia, ktori nevlastnia Navaru. Jaro + ostatni co mate s Navarou realne skusenosti, mohli by ste mi tu napisat nieco blizsie o tom auticku, ci ste spokojni, v com nie ste, ci by ste si kupili este raz take auto alebo radsej vymenili za nieco ine...proste klady a zapory.
VDAKA.


Pon, 29.10.2012, 12:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podla mna najviac skusenosti moze mat Juro z ORC. Si z BA tak skoc za nim, ORC je v Petrzalke a hned mozes predebatovat aj pripadne upravy na podvozku. Ja som na Navare (Jozefovej tu z fora) presiel cca 500km po ceste a v style jazdy a konforte som nezbadal rozdiel medzi mojim Doblom. Ziadne poskakovanie zadku a dokonca ani ten radius zatacania nie je hrozny. Mozno to bolo tym, ze oba maju tuhe zadne na listoch.
Teda jeden rozdiel bol, tesil som sa ako maly chlapec na kolotoci, ze sa veziem v poriadnom aute.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Pon, 29.10.2012, 12:53
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.10.2012, 9:29
Príspevky: 16
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Urcite skocim, dik za dobry napad, nemam to k nim ani daleko. Ale aj tak by som rad pocul prakticke skusenosti od vlastnikov Navar. Aj to, ci su kvalitou spokojni, ci nie je kaziva, ake mali s nimi problemy resp. nemali....ale najma ta jazda, napr. v pocasi ako je teraz,ale niekde na vychode(nie v BA), kde aj sneh napadol, je poladovica resp. mokre cesty s obcastnym snehom....na takom niecom treba chodit iba 4x2,ci?


Pon, 29.10.2012, 15:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dosť informácií o Navare je aj na českom http://www.offroadforum.cz/
S manželkou je to ťažké. Každý máme inú, ale niektoré ženy sú všetky rovnaké :-D . Je to fakt na zváženie či to auto zvládne. Poznám dobré aj zlé šoférky. Pre cúvanie by určite bodla kamera, zvlášť ak bude hardtop.
Jazdenie bez medzidifu je v zásade takéto:
4x2 - suchý pevný povrch
4x4 - mokrý klzký povrch
4x4L - terénna jazda
Je to len hrubé zhrnutie, majitelia povedia presnejšie.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 29.10.2012, 16:44
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.10.2012, 9:29
Príspevky: 16
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
resistancePB píše:
Fešáci, a vás nenapadlo niečo s A4WD? Niečo ako X-Drive? Napr. RAM 1500 Double Cab? 5,7 HEMI, 6 miestne, chlapské a za 15 000 Euri z TT... A ten Modrý chcem ja, takže mi ho nevyfúknite!!! To má aj môj Lincoln a to je posraná 97 rok... Ak mi prešmikne zadok tak mi automaticky zapne 4x4 a popi*i... A funguje to, tak nech ma niekto nedávkujuje kravinami o VW, mal som ho a je to o ničom! To sa nedá porovnať... Slečny, USA je veľmi ďaleko pred EU a ak si niekto myslí, že trepem hlúposti tak nech si pozrie autá z USA a porovná ich s EU a potom mu dôjde že to nieje pravda...

Ale ak je niekto debil (admini, ospravedlňte ma, ale to musím) tak si bude myslieť svoje...

//resistancePB


Uuuuuuf, ten Dodge RAM musi ale kolko zrat paliva? Servisuje to vobec niekto na SVK?


Pon, 29.10.2012, 17:07
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mal som dvoch kamarátov, ktorí si tiež kúpili čisto nové navary. Prvý ju predal ešte v záruke. Povedal, že skoro zrobil búdku. Jazdí sa primárne so zadkom, aj na mokru. So zapnutým predkom na pevno pri tomto systéme pohonu sa ani na mokrom asfalte nejazdí - auto by zle zatáčalo. Tak jazdil aj on. Na kľukatej ceste hore kopcom bolo v niektorých zákrutách mokro. Pri výjazde zo zákruty hore kopcom musel samozrejme trošku osoliť, následkom čoho ho pretočilo. Auto následne predal s tým, že nebude jazdiť ako na ihlách a čakať , kedy sa zabije. Druhý kamarát ju predal asi po roku tiež, ale neviem prečo. No keby si kúpil s ESP, tak je to určite v pohode.

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Pon, 29.10.2012, 17:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Navara je v pohode.Po 129tisíc kilometroch s ňou nie je žiadny problém.Nejaké drobnosti samozrejme boli, ale nič hrozné.Napriek mojej počiatočnej nedôvere auto funguje.Dokonca aj spojka je pôvodná :D .
Mne osobne sedí viacej ako L200 v ktorej som odjazdil zopár kilometrov.Aj napriek tomu, že nemá superselect,ktorý považujem za skvelú vec.
Ak ju niekto nechce len preto,že ho vytrénovala v zákrute je lepšie keď ju predá.Takýto typ auta nieje pre neho.S pick-up mi treba zmeniť štýl jazdy všeobecne.A samozrejme dobré gumy na zimu.

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Pon, 29.10.2012, 21:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ono veľa ľudí podľahne masírke,že pick up je to pravé orechové.Kúpia si ho a potom sú sklamaní, že to vôbec nie je pre nich.

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Pon, 29.10.2012, 21:13
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: