Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:35
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 1kz-te sporadicke problemy pri startovani. 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 22:35
Príspevky: 19
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

Horeuvedemy motor, a zacina mat neduh, pri startovani. Castokrat sa mu nechce naskocit. Cize, pridem k autu napriklad rano, niekedy chyti na brnk, nieledy tocim 5-6sekund, potom prestanem, narocim znova, a hned chyti. Robi to rovnako ak v zime, aj v lete. Je jedno, ci auto stoji cely den, alebo 2 hodiny. Baterky mam nove, zhavice tiez, myslel som ze pada nafta, tak som staval dole kopcom, dotlakovaval som palivo cez pumpu na filtry, ale aj tak to robi stale. Rele zhavenia som kontroloval len podla manualu, tj, ako dlho ma svietit kontrolka. Cerpadlo naftu podava, v akych hodnotach, tak to som nemeral.

Nejake napady, co by to mohlo este ine byt, nez nakupim nove hadicky a relatko? Ci uz komplet repasovaciu sadu na cerpadlo?


Štv, 19.08.2021, 13:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 22:35
Príspevky: 19
Odpoveď s citáciou
Problem predpokladam vyrieseny. Bol to imobilizer. Konkretne antena v kruzku v zapalovani. Zatial mesiac testujem, a startuje bez problemov.


Ned, 23.01.2022, 21:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Jannci píše:

Horeuvedemy motor, a zacina mat neduh, pri startovani.

Uz viem preco som si tuto temu nevsimol a mozno aj to preco ti nikto neodpovedal a k tomu ten motor 1kz-te.No neviem ci aj vobec niekto tusi co to je za motor a v akom aute.Inak to z tym immobilizerom som mal aj ja len som mal problem v kluci.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 25.01.2022, 20:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
1KZ-TE je komôrkový štvorvalcový dieslový trojliter od Toyoty s elektrickým čerpadlom (TE).
U nás je rozšírený hlavne v Land Cruiseroch 90/95. Sem tam sa vyskytne aj v 4runnery a ja ho mám v 70ke.
Podľa IMO to typujem na 90/95ku.

Oprava: až teraz som si všimol, že je tá téma zaradená do kategórie Toyota Land Cruiser.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 25.01.2022, 21:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ved hej ale nazov temy mohol byt konkretnejsi :smt139
Luther do tem v ktorych nie som doma moc nechodim,napr.Jeep,nemal som take auta ale obcas sa vyskytne problem rovnaky ako na nasich vergloch.Tak isto aj tato tema. :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 26.01.2022, 9:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 22:35
Príspevky: 19
Odpoveď s citáciou
Zatial startovanie funguje, aj ked sem tam potoci viacej, kym nastartuje.
Zamyslam sa este nad vymenou elektrickeho cerpdla, za cisto mechanicke. Tym padom odpadne vsetka elektronika vratane ECU. Skusal to uz niekto? Co som sa docital na zahranicnych forach, pasuje to kus za kus, musia sa upravit len trubky, a dorobit drziak na tiahlo plynoveho lanka, plus ovladanie ventilu nafty. A ze nebude fungovat tachomoter.


Uto, 05.04.2022, 13:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: