Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 21.05.2024, 0:31
Dnes je utorok 21. mája 2024, meniny má Zina a zajtra Júlia Juliana




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Toyota LC 150 - problém 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 14.01.2010, 0:33
Príspevky: 10
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Nazdar chlapi,

chcel by som sa spýtať, či nemáte s mojim problémom nejaké skúsenosti, lebo už som fakt bezradný. Mám Toyotu LC 150 3.0 D, 7 mesačná, 15 tis. km (kúpil som ju ako čisto novú v decembri 2010) a cca od 7.tis. km mám stále ten istý problém, trasie mi volant medzi 110 a 120 km/h, avšak raz áno a raz nie. Tak som išiel do toyoty a oni len vyvažovali a vyvažovali kolesá a stále robilo to isté. tak som išiel do druhej toyoty a tam to isté. Kolesá som vyvažoval asi už 10 krát v 4 pneuservisoch a stále to isté. tak mi v toyote všetko skontrolovali, aj hádzavosť nábojov, kotúčov a kolies a že vraj všetko je v poriadku. Avšak medzi tým mi začal triasť volant aj pri brzdení, tak mi v toyote miesto výmeny kotúčov tieto len stiahli. asi 3000km bolo všetko v poriadku,myslím pri brzdení, nakoľko pri bežnej jazde volant stále triasol, avšak teraz opať začal niekedy triasť aj pri brzdení (trasie iba volant, nie pedál)-avšak raz áno a raz nie. Dal som spraviť geometriu a skúšal som to na vyvážených letných ako aj vyvážených zimných kolesách a stále to isté (veštky disky aj pneu mám v poriadku).

V toyote (aj to som už pár servisov vystriedal)že vraj všetko skontrolovali a toto namerali:
-koleso-radialna hadzavosť LP 1,20 mm (tolerancia 3mm), PP 1,0 mm
-naboj-axialna hadzavosť LP 0,03mm (tolerancia 0,08mm), PP 0,02mm a
-brzdový kotúč-axialna hadzavosť LP 0,04mm (tolerancia 0,05mm) a PP 0,04 mm.
Tak, že vraj všetko je OK.


To som zabudol ešte napísať, že volant raz trasie, raz zase ide auto úplne krásne hladko a volant netrasie a raz aj keď volant netrasie, mám pocit, akoby auto nejako vibrovalo a chvelo sa, aj keď to nie je vidieť. Najmä to cítim v sedačke. ale v toyote samozrejme nič meniť nechcú, lebo podľa nich je všetko OK, autu nič nie je, až na to, že trošku trasie Už mi podlepovali aj blatníky, lebo, že vraj na niektorých 150-tkach spôsobovali vibrácie, ale u mňa ani to nepomohlo.

Jeden mi poradil, aby som sa obrátil na TMC - Praha, nech sa mi na to pozrú ich technici a nech sa povozí aj Tsutomu Otsubo.

Nemáte s tým nejaké skúsenosti, neviete čo by to mohlo byť alebo neviete ako postupovať, lebo vrátiť toyote auto a žiadať od nich spať peniaze by bol asi veľký problém, nakoľko už vidím ich vyjadrenie, že auto je v poriadku, nič mu nie je a nejaké to trasenie nebráni jeho riadnemu užívaniu. A súdiť sa snimi? Pri našich súdoch asi ťažko, trvalo by to 10 rokov a výsledok je aj tak otázny.

Ďakujem za každú radu


Str, 20.07.2011, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mas to v povodnom stave, alebo si nieco upravoval?

_________________
Patrol 3,0 TDi


Štv, 21.07.2011, 8:54
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 14.01.2010, 0:33
Príspevky: 10
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nič som nepravoval, nič s autom nerobil, nič nemenil. všetko je origo a pôvodné


Štv, 21.07.2011, 9:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to asi konštrukčná závada. V Toyote na to časom prídu a sami budú pozývať majiteľov áut do servisov na výmenu nejakej zdanlivo nepodstatnej podvozkovej súčiastky. Zatiaľ by asi pomohol tuhší tlmič riadenia, alebo prerobiť úchyt a dať dva tlmiče paralelne.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Naposledy upravil pejo dňa Štv, 21.07.2011, 9:17, celkovo upravené 1



Štv, 21.07.2011, 9:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
podobne trasenie volantu mi sposobuje vola na prednom kardane, v 90% jazdy nic necitim ale niekedy chytia kolesa od kardanu vibracie a trva to nejaky kilometer...

ty predny kardan nemas, cize sustredil by som sa na vole v riadeni (kolko otocis volant dokym zacnu kolesa naozaj zatacat?)


Štv, 21.07.2011, 9:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 14.01.2010, 0:33
Príspevky: 10
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to zatáčanie myslím, že je v pohode, ale skúsim si to viac všímať


Štv, 21.07.2011, 9:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
loziska kontrolovali, vola stav?

mne tiez triaslo sporadicky autom a bolo to povolenym loziskom

no a raz mi na osobaku menili zadne loziska po cca 20t km - obe

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 21.07.2011, 9:43
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 14.01.2010, 0:33
Príspevky: 10
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tvrdili, že áno, ale ktovie a keď aj áno, tak ktovie ako.
v pondelok ho idem znova zaviesť do servisu, dám im opäť všetko skontrolovať a uvidím. Už som volal aj do Prahy na importéra, tak uvidím, ako sa k tomu postavia


Štv, 21.07.2011, 9:54
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 14.01.2010, 0:33
Príspevky: 10
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nazdar chlapi,

takže v toyote zase nič nezistili, tak som išiel na stk-čku, či náhodou niečo nezistia, tak sa na to pozreli, že vraj všetko OK, len že silenbloky predných ramien majú podľa nich väčšiu vôľu a pri mikaní predného kolesa bolo počuť trošku plechový zvuk (ako keby kov o kov). Myslíte si, že by tie silenbloky mohli spôsobovať to trasenie? a čo by mohol byť ten kovový zvuk?

Ďakujem


Pon, 01.08.2011, 8:41
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: