Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 01.05.2024, 7:24
Dnes je streda 1. mája 2024, meniny má nikto a zajtra Žigmund




Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
 Strešný nosič na Nivu. 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Hi ALL,

Pred pár mesiacmi sme sa s Majom Očová potýkali s problémom ako najefektívnejšie (a zároveň tak, aby to malo aj nejakú “štábnu kultúru“) vyriešiť otázku rampy na svetlá, prípadne priečnych strešných nosičov pre plastový box. Keďže kupovať originál LADA príslušenstvo (strešné nosiče) za cca 4000 Sk asi pri cene hlavne staršej Nivy nie je veľmi efektívne (hlavne keď je to LEN "hobby car" a nejaké tie praktické zručnosti predsa už len máme) Majo v Metre objavil :“Střešní nosič pro vozy FELICIE, FELICIE COMBI, FAVORIT, FORMAN“, operatívne pomeral a po zvážení možností neuzamykateľnú verziu zakúpil. V metre je tento výrobok bežne za cenu 1307 Sk s DPH v neuzamykateľnej

Obrázok

a za cenu 2140 – 2260 Sk s DPH v uzamykateľnej verzii,

Obrázok

čo síce stále bolo dosť z nášho pohľadu a na naše pomery ale stále to bola cca polovica z ceny originál príslušenstva. Aby to však nebolo také jednoduché, má to malú fintu F. Keďže FELÍCIA, FELÍCIA COMBI, FAVORIT a FORMAN sú užšie ako Niva je potrebné pôvodné priečne rahná (20 x 30mm) vymeniť za nové cca 1280 – 1300 mm dlhé a uspôsobiť ich podľa potreby. Aaaale o inom som chcel, toto len na úvod.
Prišiel, som na to úplnou náhodou keď som si kupoval nejaké príslušenstvo do auta. V jednej malinkej zašitej predajni v BB (viac info cez PM), pozerám a neverím vlastným očiam. Toť také isté nosiče ako v METRE, ale tento krát v cenách 790 Sk s DPH (v neuzamykateľnej verzii ) oproti 1307 Sk a za cenu 990 Sk s DPH (v uzamykateľnej verzii) oproti 2140 – 2260 Sk, čo ma teda príjemne dorazilo. Volám pre istotu Majovi, aby som sa uistil, že sa bavíme o tom istom výrobku, a vypadá to tak že áno. Predávajúci tvrdil, že cena je normálna, údajne žiadna akcia – môžem potvrdiť – bolo to niekedy začiatkom decembra a ešte minulý týždeň v piatok ich tam mali v oboch verziách za vyššie uvedené ceny. Takže snáď to niekomu kto bude riešiť podobný problém pomôže, prípadne viac info máte na www.hakrbrno.cz
Príspevok mal v prvom rade poslúžiť tým ktorí by v budúcnosti podobný problém (my sme to potrebovali riešiť a nám nemal kto poradiť, prípadne dať tip) riešili, tak ma hneď neukameňujte ak sa vám to nebude hodiť.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 23.02.2007, 8:38
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: