Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:23
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 135 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 NIVA a Nivkári 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kde som písal že svetlo je príliš žlté? Nikde.
Proste paraboly wesem sa mi vypálili, čiže menej svetla sa odrazí dopredu smerom na cestu. (Pozor, na cestu sme dopadať len odrazené svetlo, nikdy nie priame.) Tým sa zníži dosvit a začne to byť celé ľudovo povedané na prd.

tak potom daj vedieť či ako svietie tie škodovkárske paraboly, či sa to aspoň oplatí na čas...

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Str, 04.01.2012, 15:53
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Pon, 02.01.2012, 14:49
Príspevky: 9
Bydlisko: žiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Michael_4x4 píše:
Kde som písal že svetlo je príliš žlté? Nikde.
Proste paraboly wesem sa mi vypálili, čiže menej svetla sa odrazí dopredu smerom na cestu. (Pozor, na cestu sme dopadať len odrazené svetlo, nikdy nie priame.) Tým sa zníži dosvit a začne to byť celé ľudovo povedané na prd.

tak potom daj vedieť či ako svietie tie škodovkárske paraboly, či sa to aspoň oplatí na čas...


ja som chcel len povedať že raz ročne vymením žiarovky a je to poznať na svetle


Str, 04.01.2012, 21:48
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Michael_4x4 píše:
To poznám. :-D
Zatiaľ som dal paraboly Wesem, ako nové svietia super, aj do diaľky, aj do šírky. Rozdiel je v tom že oproti origo majú rovné, nie vypuklé krycie sklo. Neviem či to má nejaký význam. Problém je ten, že teraz, cca po 3/4 roku od namontovania si všímam že už nesvietia ani zďaleka tak ako nové, čiže sa dosť rýchlo vypaľujú. Mám tam žiarovky Osram Nightbreaker.

Na UA sa dajú zohnať číre svetlá, niekedy ich vyskúšam, a ak sklamú tak asi začnem zháňať Helly.

Do Lád 2101, sa dá napasovať, avšak po miernej úprave parabola zo starého Golfu. A kedže to pasuje do 2101, šlo by to aj do Nivy, ale neviem ako by to potom bolo s hydroštelovaním svetiel.


Na preskacku rozne z vyssie uvedeneho:
1. Ak sa tam da dat Golf, daj, je to uplne nieco ine (cira optika je svina a za par penazi). (dal som do terra, cca pol soboty s robotou, klabosenim a kavou ale oplatilo sa).

(sused mi hovori ked som to nahodil, ze ci mi nejebe chodit po ulici s dialkovymi ... Tak som mu ukazal, ze dialkove svietia inac :-D).


Vyzera to nejak takto
Obrázok

2. Vsimam si, ze po 3/4 roku sa naozaj nieco udeje - Cool Blue zhasne (vzdy aspon jedna). Ale svieti to jak svina, nevadi, da sa to financne zniest.

3. Ake hydrostelovanie ? Myslis natacanie svetiel normalne motorcekom ? (sklon svetla). Ak ano, normalne to funguje aj na tom Golfe ..


Str, 04.01.2012, 22:02
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hydroštelovanie myslím nastavovanie sklonu (výšky) svetiel otočným ovládačom z kabíny. Niva nemá el.motorček na štelovanie. Tam je na to inakší systém.

Ako dlho máš tie číre svetlá z Golfu? Aby sa zasa po pár mesiacoch nevypálili...Wesemy som zohnal na UA za pár €, tak to čert ber, ale keby sa mali podobne dopadnúť číre paraboly z golfu za viac než pár € tak to by ma už trošku štvalo. A keďže predpokladám že číra optika bude z Číny...

nemáš fotku tých svetiel zozadu? nech si predbežne premyslím čo a ako by bolo treba pri montáži upraviť.

edit:// čo napríklad tieto? na prvý pohľad vyzerajú že by po nejakej light uprave mohli pasovať. http://vw.autodoplnky.cz/volkswagen-gol ... v-s1447512

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Str, 04.01.2012, 23:03
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Pon, 02.01.2012, 14:49
Príspevky: 9
Bydlisko: žiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
su to svetlá s 1 alebo 2 golfu


Štv, 05.01.2012, 8:07
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To je skonstatovanie, ci to mala byt otazka ?

Ak otazka, tak myslim golf II.

Kolko ich mam .. hm ... Tipujem, ze toto bude druha zima, cize asi nie menej ako rok a pol ... Ale subjektivne si myslim, ze svietia stale rovnako ...

Ak to bude ako u mna, tak si pozri moje dva prispevky
viewtopic.php?t=6949&postdays=0&postorder=asc&highlight=golf&start=15


Štv, 05.01.2012, 8:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.11.2012, 13:17
Príspevky: 15
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne tieto informacie som potreboval! :D len este budem musiet pockat na dake tie €.

_________________
Suzuki Vitara 1,6 8v


Uto, 27.11.2012, 21:37
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.01.2013, 0:49
Príspevky: 26
Bydlisko: Tatry
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravím som tu nový nechcem zbytočne zakladať novú tému tak to napíšem sem o off road sa zaujímam už zopár rokov ale nejako som sa nevedel dostať ku kúpe najakého terénneho auta až do teraz tak sa vás chcem spýtať na pár otázok ohľadom kúpy Lady Nivy lebo zatial čo som sa stretol z názormi viacerých ludí tak na ladu nivu nevrhajú najlepšie svetlo že je poruchová že je to rusky vrak ma velkú spotrebu koróziu atď... viem že ste to tu už určite preberali ale vačšinou sa jednalo o kúpu novej lady alebo malo jazdenej ale ja sa chcem spýtať či sa oplatí vobec uvažovať o kúpe Nivy za cca 1500€ mne osobne sa Niva páči a nemyslím si že to všetko čo sa o nej hovorí je aj pravda a čo sa týka tých údajných častých opráv mne osobne by to nevadilo som vyučený automechanik a rád si všetko opravujem doma. A chem ju aj preto lebo je to najlacnejší off road s platným TP a ŠPZ čo sa týka využitia tak hlavne na Off road ale aj na bežné jazdenie po dedine sem tam do mesta. za odpovede vopred ďakujem
Michal z pod Tatier :wink:


Pon, 14.01.2013, 1:37
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano, furt sa na nej daco posere. Ale nic zavazne preco by ta nechala v uzkych. Vzdy ta dopravi tam kam treba. Mne nejak extra nehrdzavela. ND su velmi, velmi lacne. Kup si ju. Ak ti nebude stacit tak kupis zase daco ine. Niva je offroad taze spotreba je umerna pouzitiu. Ja razim teorii za kazdy offroad zere vzdy nad 10l/100km.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 14.01.2013, 8:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Ahoj Michal,

Skúsim byť stručný nateraz. Niva za 1500€ nebude určite výhra. Ak nebude s LPG tak aj o gate prídeš. Jednoznačne nekupuj 1,7 SPI !!!! Šťastných užívateľov 1,7 SPI je toľko ako bolo spokojných userov Windows Millenium.
Čo sa ND týka, tak od doby kedy ju mal Dado už nejaký čas uplynul a aj diely čo to podraželi. Drobnosti si riešime aj tu na SK, ALE veci ktoré majú/musia vydržať na UA aj keď už ani tam to nie je ružové čo sa cien týka. Ale áno spomedzi ostatných OFF sú diely jednoznačne najlacnejšie.
Mimochodom moja dlhodobá spotreba je do 11,5L / 100 km LPG tí čo majú 1,7 MPI sa bežne aj do 9-10L LPG spracú. Na dlhú trasu aj pod 9L LPG.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 16.01.2013, 21:10
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.01.2013, 0:49
Príspevky: 26
Bydlisko: Tatry
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zdravim no to maš pravdu ešte niva ako taka može byť celkom v pohode ale za 1500€ to bude dosť risk kupovať niečo také ale tak ešte si to premyslím lebo kupovať budem asi až niekedy cez leto čiže ešte mám čas niečo vyšpekulovať ešte uvažujem nad Suzuki vitarou tiež sa da zohnať za podobné peniaze ale tak čo už za tie peniaze si toho človek moc nenavyberá

:-)


Štv, 17.01.2013, 0:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no za tie prachy bude niva urcite v lepsom stave nez vitara.

A s Patom nemozem tak uplne suhlasit, alebo ho aspon poupravim. Ceny dielov nesli hore, to len dlhodobejsi uzivatelia Niv prisli na to, ze lacne diely na Nivu su uuuuplne nahovno. Takze ak chcete aby to co raz opravujete ste nemuseli za par tyzdnov opravovat znovu, cena dielu bude podobna dielom na ine auta. Ako priklad mozem pouzit zvisle cepy prednej napravy - "original" ruske(original to nebude, v rusku, bielorusku, ukrajine to vyraba kazdy) vyjde od 3€, vydrzi mozno tak zalozenie, po tisicke vrzga, po 3000km je po nom. Lemforder vyjde na 30€...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 17.01.2013, 11:35
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.01.2013, 0:49
Príspevky: 26
Bydlisko: Tatry
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to može byt tiež pravda a počul som že vitary vedia dobre hrdzavieť...
chcem sa ešte spýtať k tomu motoru 1.7 Psi ktorý nemam kupovať podla čoho sa dá rozoznať od obyčajnej 1.7i ? myslím že ta Psi by mala byť jednobodový vstrek ak sa nemýlim


Pia, 18.01.2013, 0:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Napr. Aj podľa roku výroby. SPI je 96-2001, MPI 2002+. Ale SPI sa dá ľahko prerobiť na karburator ked to niekomu nevyhovuje.

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 18.01.2013, 10:37
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no vidis a na patrol y61 25€

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 18.01.2013, 10:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 135 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: