Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 22:41
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
 benzínové výpary 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 24.01.2008, 12:11
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Zdravím všetkých.
Chcem Vás poprosiť o pomoc, či niekto nevie odkiaľ môžu unikať dnu do auta benzínové výpary. Stále mi cítiť benzín v aute a pri väčších otrasoch a náklonoch je to brutál. Mam r.v.2001 a benzínové čerpadlo je v nádrži.
Diki za každú radu.


Str, 27.02.2008, 9:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Michal KE píše:
Zdravím všetkých.
Chcem Vás poprosiť o pomoc, či niekto nevie odkiaľ môžu unikať dnu do auta benzínové výpary. Stále mi cítiť benzín v aute a pri väčších otrasoch a náklonoch je to brutál. Mam r.v.2001 a benzínové čerpadlo je v nádrži.
Diki za každú radu.


Ahoj Michal,

Ja mám r.v. 95 a zápach žiadny, ALE : na základe posledného dôkladného vymývania nádrže ma napadá, či nemáš "uvoľnené-odletované" trubky od krorých ide odvetranie z nádrže. Len dedukujem podľa toho čo som videl, snáď aj Majo by mohol prispieť praktickou radou.

To petriiik : tesnenie? ak ti to vadi kup nove auto

Mám 100 chutí ti prifariť nejaké nie zrovna oslnivé hodnotenie za tvoje duchaplné poznámky k "téme". Sa ti človeče nečudujem, že ti tam svieti červená hviezda jak na priečelí Námestia Nebeského pokoja v Pekingu. Niekedy mám pocit, že tím, ktorí majú v avatare red star sa krivdí, ale po letmom vzhlianutí dôvodov sa tomu ani nečudujem, v tvojom prípade obzvlášť.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 27.02.2008, 10:15
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mal som na Vitare podobný problém, a bolo to presne tými odhnitými odvetracími trubkami, ktorých ma Vitara na nádrži požehnane. Tiež to môže byť deravím výfukom, ale toto asi nebude tento prípad.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Str, 27.02.2008, 10:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak tak ako pisu kolegovci(petriika za kolegu nepovazujem)

odvetranie palivovej nadrze u Nivy je riesene(najma u verzii bez vstreku) hadickami, ktore su volne nasunute na trubky. Na tych spojoch starnu a tvrdnu, az prestanu tesnit. Zo zaciatku to "len" smrdi, neskor to zacne prepustat benzin - najma pri plnej nadrzi v naklone. Staci rozobrat, hadicky o kusok skratit a nastoknut znova(ze to nemate nahrievat otvorenym ohnom aby to slo lahsie hadam nemusim pisat). Potom to zas nejakych 10 rokov vydrzi

Kedze som nepozorny citatel, tak doplnim - pri verzii so vstrekovanim su tam hadicky obtiahnute sponkami a vedu k roznych sersamom. Vacsinou je to spolahlivejsie, no aj mne to fusovalo. Vsetky spoje som poodpajal, prekontroloval, poriadne nastokal a zatiahol. Odvtedy problem zmizol.

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Naposledy upravil Majo dňa Str, 27.02.2008, 10:32, celkovo upravené 1



Str, 27.02.2008, 10:29
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
Sa ti človeče nečudujem, že ti tam svieti červená hviezda jak na priečelí Námestia Nebeského pokoja v Pekingu.....


Tak toto je dobre :lol: :lol: Ale ma napadlo nemožu to byt nie benzinove vypary ,ale ,,vypary,, z vyfuku resp. deravy vyfuk a ide to do kabiny? :oops: ale už som :smt137

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 27.02.2008, 10:40
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To co popisali chlapci (okrem Petrika) treba odsledovat. Ja som okrem uvolnenych vyssie spomenutych veci mal aj mikrotrhlinu na nadrzi. Predsa je na nej sedak. Tazko to zbadat len ked som si sadol na nadrz tak sa to otvorilio.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 27.02.2008, 11:58
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Štv, 24.01.2008, 12:11
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ďakujem za rady, cez víkend sa do toho idem pustiť, ešte taka blba otázka, (Nivku mám krátko, preto sa radšej všetko opýtam), to asi musím odstrojiť v interieri všetky plasty, aby som sa k odvetrávačkam dostal, čo? Výfuk to nebude, ten je tesný, určite sú to benzínové výpary, pretože, keď mi už svieti diablovo oko (rezerva paliva), tak to už necítiť, akonáhle mám v nádrži viac ako 6-7 litrov tak cítiť ostrý pach benzínu. Nie že by mi až tak vadil, mne to vonia :-) , len určite mi to ide aj do spotreby. Ešte raz diky za rady.


Štv, 28.02.2008, 7:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Michal KE píše:
Ďakujem za rady, cez víkend sa do toho idem pustiť, ešte taka blba otázka, (Nivku mám krátko, preto sa radšej všetko opýtam), to asi musím odstrojiť v interieri všetky plasty, aby som sa k odvetrávačkam dostal, čo? Výfuk to nebude, ten je tesný, určite sú to benzínové výpary, pretože, keď mi už svieti diablovo oko (rezerva paliva), tak to už necítiť, akonáhle mám v nádrži viac ako 6-7 litrov tak cítiť ostrý pach benzínu. Nie že by mi až tak vadil, mne to vonia :-) , len určite mi to ide aj do spotreby. Ešte raz diky za rady.


Ahoj Michal,

Bohužiaľ áno, postupuješ odzadu a odstrojiť musíš všetky plasty až po predné sedadlá, navyše zadné musia úúúplne von - je to síce morda (obzvlášť v mojom prípade, hlavne kým vyložím plný kufor OFF príslušenstva), ale má to aj svoje pozitívne stránky - prídeš na to, kde čo "kvitne" a máš jedinečnú možnosť operatívne to riešiť. Je to sprostá a neáživná (to odstojenie) robota, ale jednoduchšie to riešiť asi nejde, si myslím. Ak by si mal uvoľnená trubky "iba" na spojoch, tak to by ešte nebol problém, to, čo tu však popisuje DADO s tou mikotrihlinou - uff tak to už bude asi komplikovanejšie dohľadať.

Tak želám veľa zdaru pri riešení problému. Pato

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 28.02.2008, 8:38
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ad. mikrotrhlina - mne to tiez robilo, tak som si nebol isty ci nieco take ako trhlinu nemam, pod nadrzou bolo totiz natecenych par deci benzinu, tak som nadrz vybral a otlakoval. pozapchaval som vsetky otvory, ponoril ju do vane(cela nevosla, ale na 2x jo) a natlakoval vzduchom z kompresora. Nefucala, tak som pridaval tlak, az kym som to neprehnal a nafuklo ju ako zabu :-D
Teraz som si isty, ze tesni a ze fusoval iba spoj. Akurat mi odvtedy vojde o 2l benzinu viac a neslo mi zalozit sedadlo :lol:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 28.02.2008, 21:15
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj, nam na chevy roztrhlo nadrz! Nik nevie ako, ale iste je ze ked sme s tym dorazili do servisu isiel benzin uz prudom. Priznaky boli najprv tiez iba zapach v kabine, potom sa to stupnovalo az zacalo intenzivne tiect. Vela zdaru pri oprave.

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Štv, 28.02.2008, 22:28
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem síce ako to je urobené na 2001 ale mne stačí odmontovať zadné sedačky a plech pod nimi. K nádrži sa dostanem tak .

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Pia, 29.02.2008, 20:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne to robilo iba v naklonoch a po velkych nerovnostiach ked sa benzin rozhojdal v nadrzi. u mna to bolo sposobene odvetranim nadrze a tahalo sa to popri hrdle do nadrze. bola popraskana hadicka.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Sob, 01.03.2008, 15:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 24.01.2008, 12:11
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diky moc za rady. Včera som sa do toho pustil a mám to už za sebou. No, treba dať dole sedadla, obe bočné tapacíra a ten plech na podlahe. Ja som mal odvetrávacie hadičky z takého hlúpeho tvrdého PVC a boli celkom slušne popukané. Dal som von aj celú nádrž, kvôli vizuálnemu prekontrolovaniu a všetko je OK. Po malej úprave odvetrávania a výmene hadičky je aj pri max. možnom bočnom náklone všetko OK.
Ešte raz diky. Možno táto téma neskôr niekomu pomôže.


Ned, 02.03.2008, 15:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: