Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:11
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 lada,samuraj,vitara 
Autor Správa
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Panda4x4 píše:
dado píše:
Je jedno ci kupis samca alebo nivu. Naucis sa jazdit a potom aj tak kupis nieco s poriadnym motorom.


... a urcite nekupuj tu Pandu... aj ked nechces jazdit extrem, casom urcite budes chciet.

... o par rokov aj tak kupis nejaky Jeep V8. :-D :-D


panda je nahodou super. len vy neviete co je to za stroj este ste s nou nesli :evil: niva noo to sa neopravuje najlepsie a naco ti je nejaky silny motor?!? urcite si neskorsie kupis nieco lepsie. :wink: bud samuraja alebo pandu. jeden horar mal nivu - nas kamarat a bol rad ze sa toho zbavil. a este ten horar povedal, ze ta nasa fialova panda 4x4 porazila nejakeho jeepa, alebo samuraja, lebo je lahkaaaaaa 800kg


Ako clovece si uvedomujes co vlastne pises ako mozes porovnavat pandu 4x4 z terenimi autami ako jazdil som nie jedno auto a aj new pandu cross ale panda je tak na chatu a dost nic viac dade vist a dost nic extremne to FIAT nikdy ani nerobil a ani nebude troska tu pleties hrusky a jablkami predavame Fiaty 15 rokov ale povedat ze Panda je OFFroad je nehorazna pi.....
ako nerad davam body minusove ale asi dostanes aj odomna nerozoznas bielu od ciernej hmm

Kedze si taky mudry ako mniska pred sulozou prid na Komocu a zajjazdi snami som zvedavi kolko krat ta budem tahat hmm alebo dakto iny

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Pon, 14.04.2008, 22:03
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Panda4x4 píše:
panda je nahodou super. len vy neviete co je to za stroj este ste s nou nesli :evil: niva noo to sa neopravuje najlepsie a naco ti je nejaky silny motor?!? urcite si neskorsie kupis nieco lepsie. :wink: bud samuraja alebo pandu. jeden horar mal nivu - nas kamarat a bol rad ze sa toho zbavil. a este ten horar povedal, ze ta nasa fialova panda 4x4 porazila nejakeho jeepa, alebo samuraja, lebo je lahkaaaaaa 800kg



...jeden horar povedal.... to mi je jedno. Pis co si zazil ty a nie jeden horar povedal...
Ja som Nivu mal a jazdil som na nej 3 roky. Je to super auto. Lenze po case mi bola mala a spotrebu mala ako velke offy. Tak som kupil Jeep ZJ. Takze ja mam s cim porovnavat. Takze tu nepis k.....iny ze " Niva sa neupravuje najlepsie, naco ti je silny motor " Byvam v panelaku a obe auta som opravoval pred barakom, take jednoducjhe su na udrzbu a opravy.
.... skadial si sa preboha dozvedel ze som s Pandou nesiel ???????? Poznas ma alebo, co ? Davam ti velke minus.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 15.04.2008, 6:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
dado píše:
Panda4x4 píše:
panda je nahodou super. len vy neviete co je to za stroj este ste s nou nesli :evil: niva noo to sa neopravuje najlepsie a naco ti je nejaky silny motor?!? urcite si neskorsie kupis nieco lepsie. :wink: bud samuraja alebo pandu. jeden horar mal nivu - nas kamarat a bol rad ze sa toho zbavil. a este ten horar povedal, ze ta nasa fialova panda 4x4 porazila nejakeho jeepa, alebo samuraja, lebo je lahkaaaaaa 800kg



...jeden horar povedal.... to mi je jedno. Pis co si zazil ty a nie jeden horar povedal...
Ja som Nivu mal a jazdil som na nej 3 roky. Je to super auto. Lenze po case mi bola mala a spotrebu mala ako velke offy. Tak som kupil Jeep ZJ. Takze ja mam s cim porovnavat. Takze tu nepis k.....iny ze " Niva sa neupravuje najlepsie, naco ti je silny motor " Byvam v panelaku a obe auta som opravoval pred barakom, take jednoducjhe su na udrzbu a opravy.
.... skadial si sa preboha dozvedel ze som s Pandou nesiel ???????? Poznas ma alebo, co ? Davam ti velke minus.



Tak, a máš to TU, "kolego" a dobre ti tak !!!. Dado aj Mirec ti dobre napísali. Neodvolávaj sa na to čo si niekde možno počul, ale na to, čo si zažil. Ak si nezažil a do danej problematiky nevidíš, tak sa pre všeobecné blaho danej témy radšej zdrž komentára (tak ako to robím ja v iných témach kde sa necítim byť doma). Nik ti tu nebere, že si v vašim autom spokojný, ALE pisateľ a zakladateľ tejto témy sa (predpokladám)prevdepodobne xcel dozvedieť niečo z praxe od súčastných prípadne minulých užívateľov menovaných značieka a nie čítať zas jeden z ďaľsích deformovaných a scestných postojov a pohľadov na 4x4.

Tak isto aj ostatní (či už minulí - Hugo, Lubo, alebo sučastní-Majo, PeťoK, Mirec, ja) užívatelia tu píšu svoje praktické skúsenosti s danými autami a neteoretizujú nad tým, čo by-keby. Tak sa teda uvedom a ak, tak sa začni vyjadrovať k téme, alebo ak nie, tak ju (radšej) sleduj s pozície nestranného čitaeľa. Nebudem ti dávať nateraz mínusové hodnotenie (aj keď by si ho pri tých drístoch zaslúžil), radšej však čítaj a uč sa od tých čo tu už niečo za sebou majú odžité.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 15.04.2008, 8:14
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
Ti dam kazivost samikov hmmm ja som prisiel do BB ako 4x4 ty stym ruskym zazrakom ako 4x2

A to ze som varil kavu stale po kazdom kopci to neni chyba auta ale moja blbost ze som dal na zalepenie chladica to co som pouzil

Aj ked nevravim ze niva NENI zla dakedy to nezavisle zavesenie kolies neni na skodu ale zas co umna nema ram pevny neni auto do terenu :-)

Mireec, neber to tak, ja som to myslel uuplne inak! Vsetci rozpravaju o obrovskej kazivosti Nivy a o Samikoch ako o neznicitelnych zazrakoch na tuhych napravach!
Lenze prave Nivu si vacsinou kupi nejaky horar, ako tuto Pandak spominal, ktory ani nevie na co sa mu na stredovom tuneli tie dve paky trasu a za chvilu to dostane do takeho stavu, ze mu nenapadne nic rozumnejsie ako to predat. A to si potom dalsi majitel uzije, kym to dostane do normalneho stavu...
Ja som to myslel tak ze je to so samikom zhruba na rovnakom stupni nielen co sa kazivosti tyka. Som presvedceny ze keby mal ten isty clovek obidva stroje od nova mohol by podat subjektivne hodnotenie, ale inak je to vsetko "jeden horar povedal"...
A s tym mojim zrovnanim kazivosti myslel som to asi tak- ja som na Nive odtrhol pridavnu na Kmotrovom kopci, Peto odtrhol svoju prave v Tisovci...
Ako hovoris, prisiel som domov pouze na zadny nahon, ALE po sobote rovnakej trati som narozdiel od dvoch samikov s ktorymi som jazdil rovnaku trat nemal ani skrabanec... Potom som dal vyjazd, ktory nedal nik iny a samozrejme to uz bol zaberak, predne kolesa skakali do vzduchu a ako pises "mojou blbostou" som prekrutil predny dif(mojou blbostou = ja som ho skladal, necakal som, ani ze vydrzi tak dlho). A podstatne je dojst po vlastnej osi ;-)
Ja nehanim ani padny, len nemam rad urcite tvrdenia(vid prispevky Panda4x4) a o tej by prave Mirec vedel svoje(kedze kmotrov kopec jazdil na nej)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Uto, 15.04.2008, 10:01
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vidím, že tí čo čosi v teréne zažili vedia o čom píšu. S pandou 4x4 som jazdil a podľa môjho názoru je dobrá iba tak na ryby k Váhu, alebo tomu horárovi, ktorý jazdí iba po cestách aj keď lesných.

Panda 4x4: treba si pozrieť anglický slovník a preložiť slovo offroad.

Paťo Zvolen: kľudne ma môžeš zaradiť medzi bývalých nivákov aj keď nivu ešte mám. Na dvore mi už stojí trocha väčšia hračička Toyota Land Cruiser Hj 60.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Uto, 15.04.2008, 16:01
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PetoK píše:
Na dvore mi už stojí trocha väčšia hračička Toyota Land Cruiser Hj 60.


Nejaka takato ? A co Tisovec ? Nebol cas ?
Obrázok

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 15.04.2008, 16:12
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
janek234 píše:
co by ste mi odporucali z tychto offroudou


Ahoj, ja osobne by som bral Nivusku. Preco?
+ je lacna, nahradne diely su tak isto velmi lacne 5000,- sk = GO :-D , je vcelku lahka, dobre ovladatelna, vela veci si dokazes opravit aj sam, v terene moze konkurovat skoro kazdemu autu, je ruska a teda velmi huzevnata, relativne priestranna (oproti samurajovy) , da sa lacno prerobit na LPG(velke +)V pripade nehody dojdes domov aj na 3 kolesach :D , vterene je uplne doma, je pekna za 30 rokov nebolo nutne zmenit jej dizajn
- v mojich stale nieco klepalo, predny diferencial je slaby-ja som ho na kazdej urval, dielenske prevedenie nic moc a vyzaduje si trocha starostlivosti

Nakupna cena s TP+SPZ od 35 000,- sk do 400 000,- sk , teda dostupna kazdemu kto ma zaujem(najlacnejsi OFF-road)



Ako ucitel Off-roadu bajecna, na fore sa da ziskat vela rad o upravach v amaterskych podmienkach

[/quote]

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Str, 16.04.2008, 9:21
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:D :D :D Ináč súhlasím s chalanmi v jednej veci a to sú ceny nahradných dielou...tie sú bezkonkurenčne najlacnejšie,lacnejší off ako niva na údržbu a opravi som nevidel... :D :D :D

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Str, 16.04.2008, 10:27
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 18.02.2008, 9:04
Príspevky: 21
Bydlisko: Bajerovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som ti odporučil taktiež samika.malé,ľahké a má vlastné šasy.Niva sa ti zlomi na polovicu ako mne.A potom budeš banovať.Ja som teraz kupil Ferozu tak uvidim ako to ide.


Štv, 17.04.2008, 19:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
co ti povedat pokukaj videjka z tisovca a uvidis pekne SUV ale ked ho chces zodvihnut neskutocne draheeee ako malo kde vidno Vitaru peknu a zodvihnutu tak aby si nerobil snou greder :-)


Že Vitara = SUV, :smt021 tak toto čítať pred Tisovcom tak ťa nasačkujem do svojej a preveziem ťa trochen po teréne a hneď by si toho svojho samca čo máš predal a pozeral po dákej vitare, že SUV to si asi v žiadnej upravenej asi nesedel a čo sa týka toho, že je tá úprava vitary drahá, no moja úprava určita nestála viac ako úprava tvojho samca.
Ja som spokojný s mojou vitarou. V Tisovci som dal kopec pri buldozeri, S9 bez navijáka, S2 síce s navijákom, ale tam sa veľa aút asi netrepalo tak nevrav o vitarách keci spojené s SUV MIrec01. Sériový samec nieje od sériovej vitary o nič vyššie. :roll:

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 17.04.2008, 20:01
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
GaboSB píše:
MIrec01 píše:
co ti povedat pokukaj videjka z tisovca a uvidis pekne SUV ale ked ho chces zodvihnut neskutocne draheeee ako malo kde vidno Vitaru peknu a zodvihnutu tak aby si nerobil snou greder :-)


Že Vitara = SUV, :smt021 tak toto čítať pred Tisovcom tak ťa nasačkujem do svojej a preveziem ťa trochen po teréne a hneď by si toho svojho samca čo máš predal a pozeral po dákej vitare, že SUV to si asi v žiadnej upravenej asi nesedel a čo sa týka toho, že je tá úprava vitary drahá, no moja úprava určita nestála viac ako úprava tvojho samca.
Ja som spokojný s mojou vitarou. V Tisovci som dal kopec pri buldozeri, S9 bez navijáka, S2 síce s navijákom, ale tam sa veľa aút asi netrepalo tak nevrav o vitarách keci spojené s SUV MIrec01. Sériový samec nieje od sériovej vitary o nič vyššie. :roll:


Pre pac necel som ta urazit to eee nevidel som tvoje auto ani poriadne neviem kto si a to bol len vseobecny nahlad a fakt sorry

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 17.04.2008, 20:06
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:

Pre pac necel som ta urazit to eee nevidel som tvoje auto ani poriadne neviem kto si a to bol len vseobecny nahlad a fakt sorry


Jój, určite si ma neurazil, som pohoďák, a áno v Tisovci bolo zopár Vitar, kt. mali len MT bez žiadneho liftu a nebol to extra pohľad. :roll:
Ale ani na neupravený samec či nivu nieje extra pohľad, len takých tam nebolo. Zväčša všetko pekne pridvihnuté. No a čo sa týka presunu po cestách, tak tam sú Niva či Vitara možno o niečo lepšie a pohodlnejšie ako samec aj to treba brať do úvahy, čo neplatí samozrejme ak sa kupuje auto bez papierov čisto do terénu.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 17.04.2008, 20:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono je to hlavne o tom, ze poriadna vitara je mozno len jedna(samozrejme ta tuto nado mnou) ;-) nivy mozno dve :-D (moju nemyslim, ta este ani zdaleka nie) a samurajov plny kotel....

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 17.04.2008, 20:55
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
ono je to hlavne o tom, ze poriadna vitara je mozno len jedna(samozrejme ta tuto nado mnou) ;-) nivy mozno dve :-D (moju nemyslim, ta este ani zdaleka nie) a samurajov plny kotel....


Eej, ta tak až,, no ale dobre no. :lol:
Iba toľko tiež k tomu, že čokoľvek z týchto troch sa kúpi,, pod všetkým sa bude musieť dosť a dosť naležať, aby to vyzeralo a jazdilo k svetu. bodka.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 17.04.2008, 21:13
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
maco tak dlho rozmyslas? zober si samikaaaa :D ten vide vsade, je maly, je lahky. na offroade v tisovci 2008 vysiel do jedneho kopca kde nikto nevisiel len on :-) alebo pandu pre zaciatocnika :wink:


Štv, 17.04.2008, 21:14
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: