Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:17
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 Hucanie auta od kolies 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Tak sa mi zda ze od poslednej jazdy mi extremne hucia kolesa! Trocha som tukol do volakeho kamena. Predpokladam ze som pohol geometriu, chcem to dat pozret, no poradte co este skontrolovat ked uz bude na zdvihaku. Ten hluk vychadza z laveho kolesa a je neskutocny. :x

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Pon, 18.12.2006, 0:26
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ložisko?, tlak v pneu?, odskok na brzdách?

Stratenie závažíčka alebo ohnutie disku sa prejaví skôr trasením do volantu ako hlukom.


Pon, 18.12.2006, 11:19
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 16:48
Príspevky: 197
Bydlisko: Jablonica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
znizit rychlost :lol:


Pon, 18.12.2006, 16:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no pozor, to nepoznate chalupara :P

On ked napise "trochu som tukol do kamena" v skutocnosti to znamena, ze v rychlosti blizkej jazde cez dedinu, nabural do balvana, ktory mu rozbil pol auta :twisted:

Mohli to odniest trebars aj loziska, niekedy by sme sa na to mohli mrknut ak sa casovo nejak zladime...


Pon, 18.12.2006, 21:57
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak toto ma zaujima : odskok na brzdách? - to je co??? a ako to doladim, alebo teda skontrolujem??

hucanie je neskutocne, no zajtra sa teda uvidi dufam ze to predca len bude ta geometria!

Majo- Zas tak rychlo som nesiel snad 20-30km/h rovna krasna cesta lesom na Podzamcoku asi 300m a zrazu tuk a bolo. Kto tam ten suter dal a este ho prihodil aj listim. No po tejto skusenosti premyslam nad ochrannym ramom teda skor hrubym plechom z predu , videl niekto nieco take?

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Pon, 18.12.2006, 23:09
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... ako odskok na brzdách popisujem vôlu ktorá vznikne medzi čelusťami/doštičkami a bubnom/kotúčom po uvolnení brzdového pedála. V bubnových brzdách stiahnu pakne spružiny, u kotučov odstrčí doštičky zbytkové hádzanie kotúča. Ak sa niečo pototo (zlomená spružina v bubni, pridreté vodítko u kotúča, pripchatá trubka/hadica u obojeho) , brzda sa stále opiera a môže to rôzne šuchotať a škrípať... a taktiež hriať a smrdieť...


Pon, 18.12.2006, 23:30
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak ten hluk vychádza iba z ľavého kolesa pozrel by som celé zavesenie. Ak to bude ok bude to ložisko. Ten hluk je nepretržitý(ložisko) alebo je to len ťukanie (homokinetický klb). Spodok auta(vaňa od nárazníka po nápravnicu)sa da oplechovať ale zavesenie neoplechuješ. Ja mám urobený pevnostný nárazník ktorý mám uchytený až o nápravu(kvôli navijaku) trubkami čo mi čiastočne chráni podvozok.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Str, 20.12.2006, 1:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PetoK píše:
Ak ten hluk vychádza iba z ľavého kolesa pozrel by som celé zavesenie. Ak to bude ok bude to ložisko. Ten hluk je nepretržitý(ložisko) alebo je to len ťukanie (homokinetický klb). Spodok auta(vaňa od nárazníka po nápravnicu)sa da oplechovať ale zavesenie neoplechuješ. Ja mám urobený pevnostný nárazník ktorý mám uchytený až o nápravu(kvôli navijaku) trubkami čo mi čiastočne chráni podvozok.


Odpoviem čisto pracovne ak to bude ložisko tak značenie je 32008 AX
kuželikove,jedna strana 2kusy no a jeden kus cca 150,- sk+ešte semering/gufero/ cca 40sk. :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 20.12.2006, 10:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja som to uz videl na vlastne oci, chalupar nabural presne uchytom spodneho ramena. Ma to cele podane, musela to byt supa lebo zohlo blatnik a nadvihlo kapotu. Takze to bude v keli cela geometria. Ja som asi hluchy lebo ja som pocul len vyfuk co mu vzadu klepe o kasnu, on si to lepsie pozna, tak tam asi nieco pocuje, no neviem


Str, 20.12.2006, 22:32
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
no ja som to uz videl na vlastne oci, chalupar nabural presne uchytom spodneho ramena. Ma to cele podane, musela to byt supa lebo zohlo blatnik a nadvihlo kapotu. Takze to bude v keli cela geometria. Ja som asi hluchy lebo ja som pocul len vyfuk co mu vzadu klepe o kasnu, on si to lepsie pozna, tak tam asi nieco pocuje, no neviem


Však nech si da radio na ,,plne gule,, a nebude nič počut a neni problem! :lol: :lol: :smt020 :smt020

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 20.12.2006, 22:54
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Alebo nech vyskusa jazdu na sipakoch v 60km/h a ziadny hluk ho uz nezaskoci :lol: :lol: :lol: Ma u mna jednu skusobnu zdarma :P


Uto, 09.01.2007, 21:46
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pani hluk od kolies je vyrieseny tou supou som podal celu geometriu a aj predok o 2cm :roll: , no nastastie ladka ma take dve tycky jednu som pritiahol druhu som povolil vsetko som pomeral a uz je to ok, bol by som dokoncil aj geometriu no co cert nechcel rachol mi predny diferencial(vydrapil som skrutky co ho drzia) , tak som sa pustil do opravy. Dopadlo to dobre vsetko ok.A islo sa na skusobnu jazdu. No na konci skusobnej jazdy zacalo nieco buchotat vzadu.(par dni pred tym som vyprostoval znameho) A zistil som, ze to je diferak a treba ho vymenit! :x A takto sa so mna stava nedobrovolne automechanik-niezeby ma to nebavilo ale ja radsej jazdim! Tak zasa praca vzadu na dife , (dakujem Majovy) ktory mi ho slubil. Dokoncim Geometriu a hura pojazdime. Kym sa zas nieco nedoje.. .
Neviete o volakom ohnovzdornom a nepriestrelnom aute - to by mi bolo :-D

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Štv, 11.01.2007, 10:31
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: