Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:47
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 31-32" kolesa na Nivu? 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo nechcem, aby to vyzeralo, že sa stále do teba navážam a kritizujem čo si si vymyslel, no stale ma privadzaš viac a viac do rozpakov. Takže už chceš vymeniť kolesá, prevody, nápravy, motor. To ti už zostane len búda a preto sa opakovane čudujem, že to ideš robiť z nového auta. Ak toto všetko chceš dať iné kúp nepojazdnú nivu orabuj ju daj vyvariť a nastriekať karosériu a urob špeciál. Na tejto nive sa budeš voziť len, aby si nezabudol ako sa jazdí so sériovým autom.

Páni nezabúdajte, že šajgalovci mali alebo majú špeciál.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Štv, 04.01.2007, 21:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
len kludne kritizuj, objektivnu kritiku ja mozem :wink:
Ja mam ale momentalne 4 auta a skutocne dalsie nepotrebujem :wink:
Na opravy mam dve stare Lady, tam sa mozem vyblaznit aj zo zvarackou, takze pri Nive po tom netuzim. Mozno teda radsej upustim (mierne) od svojich planov, ale fakt uz stary offroad nechcem. To ma pochybnu minulost a potom mozes nadavat, ako vsetko odchadza. Vsetky veci, ktore z Nivy vymontujem vyuzijem inde. A cas leti tak rychlo, ze kym to vsetko postiham, uz ta Niva davno nebude nova :x
Poslednym autom, ktore doma mam je Fiat Cinquecento, ktory bude coskoro na predaj a veskere peniaze, ktore zan dostanem pojdu do Nivy 8)
Toto je jak moja biografia cece :-D

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 04.01.2007, 22:08
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Ty kokso,tak to teda čumím a držím palce-inak taký jeden "dobrodruh" je aj na jednom českom fóre,ale upravuje Jeepa cherokee :twisted:


Jacko ak mysliš JEEPTROLA tak kukni Ring smrti a deju sa okolo toho čudesne veci :oops: :shock:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 04.01.2007, 22:31
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo:V tomto prípade už končím a budem len dúfať že sa ti to podarí a možno sa niekde stretneme na nejakej akcii a potom o tom hodíme reč a(možno pri tom aj niečo vypijeme) to bude určite príjemnejšie ako sa naťahovať tu.

Držím palce!

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Štv, 04.01.2007, 22:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PetoK: nezostava mi insie, nez suhlasit :smt131 :smt146
a dik

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 04.01.2007, 22:38
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martino,akurát som to celé čítal a som s toho trochu vedla,tak som savrátil sem :( ale myslel som Johna,ktorý kúpil Cherokee a teraz ho celé vyvára a chce to prerobiť na hydrauliku z Citroena :twisted:


Štv, 04.01.2007, 22:38
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cavte pneumatiky 7,5 R16 by mali mat priemer 78+- co je 31"+- ak sa nemylim.Ja teraz chcem vymenit svoje 6,00/16 za 7,5/16 z avie furgon maju sice slaby dezen ale mam moznost ich zohnat zadarmo .Uz mam aj vysustruzene 5 cm podlozky len nemam cas ich zalozit Inac teraz mam sipaky a zatial drzia aj diferaky aj poloosy tak som zvedavy dokedy


Uto, 09.01.2007, 21:06
Čumil

Registrovaný: Str, 09.05.2007, 19:27
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravim chlapi. tak konecne sa aj mne podarilo kupit nivu po jednom deduskovy 95. ma sem tam neake hrdzky ale tiez co ma zaujima ako prve su tie kolesa o ktorych sa tu bavite. tiež by som chcel na nu neake sirsie ale ked citam o tych diferakoch a poloosiach normalne mam strach. nie je najrozumnejsie tam nechat tie originaly? co myslite?


Str, 09.05.2007, 20:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmm, reagujem hovadsky rychlo, ale radsej neskoro ako nikdy, takze...

ak tam nechas originaly, sice MOZNO nic neodtrhnes ale pravdepodobne ani nikam nevyjdes. Pokial tam das ovela vacsie kolesa/na priemer/, urcite to bude chciet pomalsie diferaky aby si nemusel vsade jazdit na redukcii.
Na sirokych M/T kolesach nebudes tolko presmykovat naprazdno, takze napor na homoklby a polosy bude vacsi, cize bude treba jazdit viac s rozumom a pravdepodobne casom aj tak cosi povoli. Vsetko je to o kompromise, ak pouzijes kvalitnejsie homoklby, mali by nejaku tu chvilu vydrzat...
ak chces moc brutalnu zmenu, tak potom jedine komplet nejake lepsie napravy/minimalne prednu/ - Dana 30 vyssie...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 11.06.2007, 21:17
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo musim oponovat ze nikam nevyjdes :-D ja tam mam klasicky rozmer a ver ci nie vyjdem dost. a s tym co si pisat ze musi chodit vsade na redukci.. hmm ako sa to vezme.. napriklad ja ked idem z domu priamo do hory tak sa ani neunuvam s cestnou. idem rovno na redukcii. na nive sa mi neoplatilo ist na cestnej po hore. nema to zmysel naco mam trapit auto ked nemusim?

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 11.06.2007, 21:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasnee, s nivou v seriovom stave vyjdes vela, aaale ked chces superit s trosku drahsimi autami, na trosku vyssom podvozku a 35kach M/T, tak sa musis trochu viac snazit :-D

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Uto, 12.06.2007, 15:26
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 07.01.2008, 18:27
Príspevky: 141
Bydlisko: Cana-KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze 205/75-16" na nivu uz nevojdu? treba podlozky? pls


Str, 16.01.2008, 17:02
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak ich das na origo disky tak ti budu driet o lemy blatnikov. Ja som ich odrezal. Ale aj tak dreli o zadny vnutorny podblatnik pri krizeni. Ja som mal len 205/75 R15. Vzdialenost medzi pneu a hornym capom na prednej naprave bola len 1 cm.
Osobne by som isiel radsej do 15 " diskov zo Samuraja. Tie maju aj dostatocne ET a nemusia sa davat podlozky.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 16.01.2008, 17:21
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
205/80 16 som mal na origo diskoch(ET 58), vpredu to pred zdvihnutim drhlo pri krizeni vnutri uplne hore, po zdvihnuti nikde
Vzadu to skrtalo vzadu o lem rovnako pri krizeni, ako pise dado - vyrezat, ja som to len zaklepal zatial....
A tiez to vzadu drhlo vnutri hore nad pruzinou.

Teraz mam 225/75 16 ale rozmer klame, realne maju az 30" a drhli uplne vsade, lemy som musel vyrezat dost drasticky. Su na diskoch pre Samuraia - ale 16kach nie 15kach, kazdopadne ET 0

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Str, 16.01.2008, 21:15
Profil ICQ WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 17:57
Príspevky: 175
Bydlisko: okr. SABINOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nemas foto rad by som to videl

_________________
TODAY TOMORROW TOYOTA LJ 70 PROTO (napravy Unimog
404 ,Warn 8274 mechanika BRDM ,tlmice FOX,Optima,Tripmaster atd;-) www.terennytim.sk
http://www.youtube.com/channel/UCCvWshSIJC5DKhAwDOi4L5g
PREDAJ NÁPRAV A DIELOV DO NÁPRAV Z UNIMOGU 404


Štv, 17.01.2008, 17:34
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: