Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 11.05.2024, 16:20
Dnes je sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena a zajtra Pankrác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 dobíjanie 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Dnes sa mi stala neprijemna vec, rano mi auto ledva nastartovalo a ked som prisiel k rodicom cca 1,5 km a chcel som po chvili preparkovat auto uz to motorom ani necuklo...
prva domnienka: vybita bateria...tak som vybral nabijacku a nechal to chvilu nabijat
asi po hodinke idem vyskusat ci to chyti a chytilo...lenze ked som vypol motor a znovu otocil klucikom zistil som ze mi nesvieti kontrolka dobijania, napriek tomu slo auto nastartovat...ked mi to znami skusal premerat nejakym slecialnym meracom zistili sme za alternator nedobija...zistil som takou ziarovkovou skusackou v tvare srobovaka ze na alternator ide napatie z baterie, dokonca aj ziarovka v pristrojovke sa ukazala ako funkcna...takze neostavalo nic ine ako demontaz altika a v pondelok k elektrikarovi...kedze som to dnes nestihol planoval som to na zajtrajsi den s tym ze bateria sa este bude dalej nabijat...
vecer ked som si siel po doklady do auta vyskusal som este raz otocit klucikom a zrazu vsetko funguje, kontrolka dobijania svieti a dokonca aj vedle nej kontrolka brzdoveho systemu (rano svietila len kontrolka oleja, ABS a bezp. pasov)..po nastartovani kontrolky normalne zhasli ako maju...a teraz otazka:
Moze byt zapricinene nizkym napatim baterie ze nesvieti kontrolka dobijania a ze nenabudi alternator ktory potom nenabija prisom auto dokaze normalne nastartovat?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Sob, 08.03.2008, 21:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aké auto?


Sob, 08.03.2008, 21:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Aké auto?


hyundai galloper - to som mal asi hned napisat...sorry

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Sob, 08.03.2008, 21:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
romo11 píše:
Moze byt zapricinene nizkym napatim baterie ze nesvieti kontrolka dobijania a ze nenabudi alternator ktory potom nenabija prisom auto dokaze normalne nastartovat?

Ak je všetko ostatné v poriadku, tak nemôže.


Sob, 08.03.2008, 21:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ak je všetko ostatné v poriadku, tak nemôže.[/quote]

rado: moc si ma nepotesil :roll:

uz som mal raz problem z dobijanim, teda po nastartovani mi ostali svietit kontrolky dobijania a ta od brzd takym polovicnym svitom...vtedy to ale dobijalo len nezhasli uplne kontrolky...po demontazi altika v servise zistili ze je uplne OK...po namontovani to chvilku fungovalo (cca 3x nastartovanie) a potom zase svietili...potom to z nicoho nic pri jazde zhaslo a odvtedy to 3/4 roka fungovalo...az do dnesneho dna...hmm...to bude nejaka zahada

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Sob, 08.03.2008, 21:41
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Najprv skontroluj základné uzemňovacie body:baterku,motor, kasňu.


Sob, 08.03.2008, 21:44
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prever si kontakty priamo na alternatore, teraz riesim podobny problem obcas dobija obcas nie, posad niekoho do auta zopni klucik do dvojky a skusaj hladat chybu na konektoroch a kontaktoch od alternatora, staci jemne hybat a ak je to co mam ja tak sa ti to prejavi blikanim kontrolky...

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Sob, 08.03.2008, 21:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Najprv skontroluj základné uzemňovacie body:baterku,motor, kasňu.


nooo, dobry napad...plusovu svorku som dnes poriadne prelestil, lebo sa mi zdalo ze je na nej trosku zaoxidovaneho sajrajtu...skusim teda zajtra aj vsetky uzemnenia...kostra dokaze narobit neplechu, s tym mam skusenosti z mojho predchadzajuceho auta

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Sob, 08.03.2008, 21:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak som dnes prekontroloval ukostrovacie kable a vsetko je OK...rano ked som skusil nastartovat vsetky kontrolky predpisovo zasvietili a po nastartovani zhasli...ked som po chvili motor vypol a skusil znovu otocit klucom znovu to co vcera...kontrolka dobijania a brzdoveho systemu uz nezasvietili...uz som v koncoch z toho...idem to dat zajta elektrikarovi

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 09.03.2008, 22:46
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hlavne sa potom ozvi co to bolo nech sme mudrejsi...dobuducna :D,
lebo mne opravili v servise v piatok alternator za 4600sk a to tak dokonale ze mi po pripojeni odpalilo kontakt z baterky ...po rozobrati som zistil ze ten diodovy mostik ktory mi tam menili je o 5 mm vacsi ako bol povodny a nadherne sa opieral po celom obvode o obal altika ...ucebnicovy peiamy skrat ..ten idiot mi tvrdil do tel.ze to meral a ze to skusal a ze to bolo ok ked som mu to donesol ukazat tak zas tvrdil ze to skladal a meral a skusal nekto druhy ze on to len rorzobral a objednal mostik....no a ja som tvrdil ze ak s tym v pondelok neco nespravia tak sa rozhodnem kolko z nich tam pozabijam.....osem rokov som robil z autami a na stare kolena dam neco do servisu..asi mi to uz na starobu ozaj smouli :roll:


Naposledy upravil RAIDER dňa Ned, 09.03.2008, 23:21, celkovo upravené 1



Ned, 09.03.2008, 23:15
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 23:16
Príspevky: 408
Bydlisko: Rybnik LV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ze by problem v spinacke alebo nejake rele

_________________
LR Discovery 300tdi


Ned, 09.03.2008, 23:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasne ze dam vediet, elektrika mi vobec nie je cudzia, som vyuceny slaboprudar ale autoelektrika je zvlastne odvetvie...vela viem spravit ale tu som uz kapituloval...moj tip je nieco v alternatore...alebo potom este pristrojovka? kto vie...dam potom vediet...ak sa to nahodou zas neopravi samo od seba :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 09.03.2008, 23:21
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro píše:
Ze by problem v spinacke alebo nejake rele


:smt139 :smt151

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 10.03.2008, 7:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tak mam dalsie spravy...dnes sme konika sli odviezt k elektrikarovi...prve neprijemne prekvapenie - bateria od nedele uplne vybita...nieco ju uplne vystavilo...po ceste mi ostala svietit kontrolka brzd, po prichode k elektrikarovi som nasiel mokre prave koleso z vnutornej strany...praskla mi brzdova trubka...nevedel som ci ma ma drbnut z toho alebo zo situacie ktora nastala po vypnuti motora...otocil som klucom znovu a kontrola dobijania zrazu opat svietila...po nastartovani samozrejme ukazkovo dobijalo...uz som sa citil ako blb lebo 3/4 roka dozadu sa dobijanie tiez samo opravilo cestou k elektrikarovi...po vysvetleni situacie elektrikarovi sme sa dohodli na vymene regulatora, vraj to najpravdepodobnejsie bude v nom zavada...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 10.03.2008, 22:14
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tak ja som si doobeda bol pre svoj alternator v servise obrezal som flexou ten novy diodovy mostik na mieru toho stareho poskladal alternator a dobijanie mi uz slape :-D :-D


Pon, 10.03.2008, 23:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: