Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:21
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Ovladanie na navijak 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... takže po porade...

K názvu témy... "nivijak" je špeciálny naviják určený len pre Ladu Nivu?

Kolískový dvojpolohový spínač bez aretácie som kúpil u Sapeka v NR (za tuším 150,- :shock: ). Ale vôbec nepotrebuješ takú drahú zložitosť... kludne môžeš použiť aj dve tlačítka.

Na aute môžeš mať neobmedzené množstvo "pracovných" svetiel a môžu byť umiestnené kdekoľvek ťa napadne. Jediná podmienka je, že budú svietiť na bielo. Musia mať zvlášť vypínač a žltú kontrolku.

Zo skúsenosti doporučujem ako cúvačky a obecne pracovné svetlá použiť naozaj pracovné lampy (Wesem ich robí mraky v rôznych tvaroch a veľkostiach) a nie prídavné dialkové či hmlové. Mal som v takej funkcii také aj onaké a boli nahradené origo pracovnými. Rozptýlené svetlo z pracovných je na prácu ovela lepšie.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 23.01.2008, 11:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Daj si ich na zvláštny vypínač aby šli odpojiť a potom prehlásiš že sú to pracovné svetlá a môžu Ti tak leda.......


nie tak celkom....kazde solidne svetlo ma na skle taky relief...E s nejakym cislom v kruzku a to cislo hovori co je to za svetlo

napr...pridavne brzdove svetlo ma svoje "Ecko" a nemozes ho pouzit trebars ako zadnu hmlovku...ta ma ine "Ecko"

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 23.01.2008, 21:43
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...je to tak... len maličko poopravím... to číselko pri e v koliesku označuje krajinu ktorá svetlu dala európsky certifikát. Účel svetla označujú čísla a písmená na sklíčku. Jediné čo viem naspamäť je S3. To je na tretej brzdovej. Onehdá za to brali policajti papiere, keď bolo dorábanie tretieho brzdového velká móda a frikulíni si ako brzdovku montovali zadnú hmlovku.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 23.01.2008, 21:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
...je to tak... len maličko poopravím... to číselko pri e v koliesku označuje krajinu ktorá svetlu dala európsky certifikát. Účel svetla označujú čísla a písmená na sklíčku. Jediné čo viem naspamäť je S3. To je na tretej brzdovej. Onehdá za to brali policajti papiere, keď bolo dorábanie tretieho brzdového velká móda a frikulíni si ako brzdovku montovali zadnú hmlovku.


tak tak ako pises...

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 23.01.2008, 22:20
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze sa nemam ani pokusat davat tretie brzdovre svetlo dake diodove????

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 24.01.2008, 1:18
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... ak je na ňom napísané okrem e v koliesku aj S3 , tak kludne môžeš... ono sa to zas až tak moc nestráži. Už som videl aj borca, čo na šáde hundertzvazich navrtal do plastového spojleríka na dekli motora diery a do nich vlepil nejaké červené LED... a jazdilo mu to... :lol:

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 24.01.2008, 10:22
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... ak je na ňom napísané okrem e v koliesku aj S3 , tak kludne môžeš... ono sa to zas až tak moc nestráži. Už som videl aj borca, čo na šáde hundertzvazich navrtal do plastového spojleríka na dekli motora diery a do nich vlepil nejaké červené LED... a jazdilo mu to... :lol:


No tak to mam ja... len nie diodove, ale ziarovkove. Kupodivu som ani za toto vylepsenie, ani za zdvojene koncove a brzdove jebany este nebol. Zdvojene stretavacky pre istotu vypinam.

Vo vseobecnosti je to tak, ze ak clovek nerobi s autom hovadiny, tak su nam nejake drobnosti tolerovane. Horsie je, ked clovek narazi na vrtaka so spatnou naladou..

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Naposledy upravil MoostanQue dňa Štv, 24.01.2008, 17:35, celkovo upravené 1



Štv, 24.01.2008, 14:58
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...presne tak.
Inak... zdvojené obrysky vzadu (jeden pár dole a druhý pár čo najbližšie k hornému vonkajšiemu obrysu auta. Tak isto vpredu) a zdvojené blinkre môžeš mať. Ale brzdové by mali byť len tri alebo výnimka (napr. smetiarske autá také majú... a teda asi aj niektoré autobusy)

Obrysky dopredu v parabolách prídavných dialkových (ako veľmo často vídavam) sú vošajslich, najmä ak majú nejakú divnú farbu (modré, zelené...)

Čiže súhrnne :

Dopredu : dva páry obrysiek, jeden pár stretávacích, dva páry diaľkových a jeden pár hmloviek.

(U dialkových nie je stanovená max. výška nad vozovkou, takže Ti nič nebráni mať legálne jeden pár diaľkových aj na streche. )


Dozadu : dva páry obrysiek, dva páry blinkrov, tri brzdové, dve hmlovky, dve cúvacie.

Do strán : bočný blinker, bočné obrysky (oranžové) podla dĺžky auta (pre nás obvykle jeden pár na každej strane... ale keď ťahám 13 metrov dlhý vlek s vetroňom, tak ich mám aj 8 kusov na každom boku)

Kamkoľvek dokola : neobmedzený počet pracovných, jeden hladáčik, maják (majáky) tak, aby z každého miesta okolo auta bolo vidieť aspoň jeden.

Vo všeobecnosti platí, že obryska a hmlovka nesmie byť od obrysu auta ďalej ako 40 cm, Stretávacia a hmlovka by nemala byť vyššie ako 90 cm na vozovkou, hmlovka nesmie byť vyššie ako stretávacia a zadná hmlovka musí byť aspoň 10 cm od brzdovej (tu som si neni istý... možno viac) Žiadne červené svetlo nesmie byť vidieť spradu, žiadne biele svetlo nesmie byť vidieť zozadu (samozrejme neplatí pre cúvačky, pracovné a hladáčik) Hladáčik sa smie použiť len ak vozidlo stojí, pracovné len na osvetlenie miesta práce mimo verejné komunikácie, oranžový maják len v prípadoch ustanovených predpisom.

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 24.01.2008, 15:57
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
noo takze mozem pouzit pracovne biele ako cuvacie????

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Pia, 25.01.2008, 15:43
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.....dobrá otázka... ja mám zadné pracovné spriahnuté s cúvačkami a asi to nebude celkom kóšer... :oops: Dám tam vypínač.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 25.01.2008, 18:04
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja si pre istotu zavolam z cloveka z STK bo pred upravou som sa ho pytal co a ako on povedal ze vsetko co ma E vkruzku a je homologovane mozem veselo capnut na auto ale NESMIEM VYRAZNE ZMENIT JEHO VZHLAD
lebo mam tiez stare svetla kde ma vypadanu parabolu a pasuju mi z PIAGGIA on na to ze mozem kukol a povedal maju E spnaju predpisi maju aj parkovacku aj smerovku tak mozu byt ako povedal unas to prejde a polisi ved ja trt otom ako konkretne ktori tip vozidla vizera

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Pia, 25.01.2008, 21:01
Profil ICQ
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto tam chcem nahodit kompletka aj zo ziarovkami 1700sk Obrázok

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Sob, 26.01.2008, 0:37
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:lol: ... pekná výbava.

A nieže zavesíš tie dva pracovné halogény na pôvodný spínač cúvačky v prevodovke. Mošíš dať relátko.

_________________
SLOW & FURIOUS


Sob, 26.01.2008, 12:00
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
myslel som tak ze dokupim normalnu bielu cuvacku a potom dam tie pracovne svetla na zvlast vypinac az do predu aby domna nepiskovali na stk co je sice dva roky ale vies najdu sa mudrlanti co maju vkuse daky problem

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Sob, 26.01.2008, 14:24
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...vezmi zadnú hmlovku Wesem (za stofku) a k tomu na takú istú lampu bielu krytku. Skríž krytku z cúvačky zo zvyškom z hmlovky. Na 21W žiarovku to svieti celkom dobre.

_________________
SLOW & FURIOUS


Sob, 26.01.2008, 21:56
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: